OnRobot Learn – bezpłatna platforma wiedzy nt. aplikacji współpracujących
Learn OnRobot to platforma online zawierająca szczegółowe samouczki i symulacje 3D najbardziej popularnych zastosowań robotów współpracujących, takich jak obsługa maszyn, paletyzacja, pick&place oraz szlifowanie.
Odense, Dania, grudzień 2021: OnRobot, światowy lider w dziedzinie narzędzi dla robotów współpracujących, uruchomił Learn OnRobot. Jest to bezpłatna szkoleniowa platforma online, która, krok po kroku, prowadzi użytkowników przez proces projektowania i wdrażania aplikacji ze wszystkimi głównymi markami cobotów i lekkich robotów przemysłowych oraz narzędziami OnRobot, takimi jak chwytaki, kamery wizyjne, zestawy do przetwarzania a także czujniki.
Działająca w dziewięciu językach, obszerna biblioteka prostych, praktycznych filmów "Jak to zrobić" i symulacji 3D dostarcza szczegółowych informacji na temat aplikacji współpracujących, w tym obsługi maszyn, paletyzacji, pick&place oraz szlifowania. Platforma działa na komputerach, smartfonach i tabletach, zapewniając łatwy dostęp do zasobów Learn OnRobot z hali produkcyjnej podczas procesu wdrożenia. Learn OnRobot jest również pomocna w obliczu niedoborów pracowników – poprzez szybkie i efektywne wdrażanie automatyzacji współpracującej, firmy mogą szybko reagować na trudne warunki na rynku pracy.
„Rozwiązania OnRobot przełamują bariery we wdrażaniu automatyzacji poprzez przystępne cenowo, dopasowane do potrzeb przemysłu i łatwe w obsłudze technologie dla firm każdej wielkości" – mówi Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. „Learn OnRobot kontynuuje tę demokratyzującą tradycję, udostępniając wiedzę na temat aplikacji współpracujących każdemu, kto ma połączenie z Internetem, od potencjalnych, ciekawych naszej oferty klientów, po partnerów, integratorów i użytkowników końcowych, którzy chcą zmaksymalizować sukces swojego wdrożenia automatyzacji”.
Łatwa w obsłudze platforma Learn OnRobot ma trzy główne sekcje, zorganizowane tak, aby pomóc odwiedzającym dotrzeć bezpośrednio do potrzebnych informacji.
- Sekcja "Aplikacje" omawia różne aplikacje współpracujące i zawiera najlepsze praktyki i szczegółowe informacje na temat udanych wdrożeń.
- Sekcja "Produkt" zawiera wytyczne dot. narzędzi OnRobot, które najlepiej pasują do danej aplikacji współpracującej; obejmuje również wskazówki i informacje dot. integracji aplikacji.
- Sekcja "Integracja z robotem" prezentuje, jak zintegrować aplikację z ramieniem robota; zawiera oddzielne samouczki dla każdej marki ramienia robota.
Stefan Stubgaard, dyrektor ds. badania aplikacji i zarządzania produktami w OnRobot, kierował rozwojem nowej platformy edukacyjnej i postrzega Learn OnRobot jako świetny sposób, w jaki firma może odwdzięczyć się społeczności za wiele lat wnikliwych rozmów na temat najłatwiejszych i najbardziej efektywnych sposobów wdrażania automatyzacji współpracującej w przemyśle. „Learn OnRobot została zaprojektowana, aby pomóc odpowiedzieć na pytania dotyczące integracji i pokonać wyzwania związane z wdrożeniem" - mówi. „Nowa platforma jest bardzo prosta i użyteczna. Korzystając z Learn OnRobot jako przewodnika, integratorzy i użytkownicy końcowi na każdym poziomie zaawansowania mogą w pełni wykorzystać swoje wdrożenia automatyzacji współpracującej”.
Wraz z rozszerzaniem gamy narzędzi OnRobot, do platformy Learn OnRobot będą dodawane kolejne zasoby, zapewniając ciągłość nauki na temat wszystkich produktów firmy.
Learn OnRobot jest dostępna bezpłatnie na całym świecie na stronie OnRobot: https://onrobot.com/en
O OnRobot
Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, podciśnieniowe i magnetyczne, czujniki siły i momentu, wielokrotnie nagradzaną technologię chwytania Gecko, system wizyjny 2,5D, wkrętak, zestawy szlifierskie oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie: www.onrobot.com/pl
Kontakt z firmą: OnRobot CEE, cee@onrobot.com, +36 70 881 9279
Kontakt dla mediów: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.