Komunikaty PR

Pierwsza wlewka monokrystaliczna 210-mm typu n wyprodukowana w parku Qinghai

2023-03-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.

Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Do pobrania info_pras ( 0.07 MB )

Trina Solar, wiodący światowy dostawca rozwiązań fotowoltaicznych i inteligentnych rozwiązań energetycznych ogłasza udaną produkcję pierwszej wlewki monokrystalicznej 210-mm typu n w swojej fabryce w Qinghai w północno-zachodnich Chinach. To istotny krok w rozwoju fabryki, która ma stać się pierwszym zeroemisyjnym parkiem industrialnym w Qinghai.

Wlewka monokrystaliczna 210-mm typu n o wadze 542 kilogramów i długości 3800 milimetrów wyznacza światowe standardy pod względem technologii produkcji, jakości i skali przedsięwzięcia. 

Budowa 20GW ośrodka produkcji wlewek w Qinghai rozpoczęła się w lipcu 2022 roku. W lutym 2023 pierwsze piece monokrystaliczne zostały przygotowane do wypalania i oficjalnie oddane do użytku, a pierwsza wlewka monokrystaliczna zjechała z taśmy produkcyjnej w połowie tego samego miesiąca. 

- To wyjątkowy moment dla Trina Solar, a w szczególności dla naszej fabryki w Qinghai. Rozpoczęcie projektu na taką skalę i zobaczenie jego efektów po zaledwie ośmiu miesiącach pokazuje, jak wydajne i efektywne są nasze ośrodki – podkreśla Helena Li, Prezes Grupy Biznesowej Produktów Solarnych w Trina Solar. I dodaje: innowacje i zrównoważony rozwój stanowią serce naszej działalności. Dlatego fantastycznie jest obserwować progres naszych wiodących na świecie technologii i kolejne kroki rozwoju w zakresie przyjaznego środowisku działania. Z niecierpliwością oczekujemy kontynuacji tego sukcesu, będącego początkiem naszej misji stworzenia pierwszego bezwęglowego parku produkcyjnego w Qinghai.

Wlewki krystaliczne 210-mm firmy Trina Solar umożliwiają produkcję wysokiej jakości modułów typu n. Fabryka w Qinghai obejmuje niemal cały łańcuch produkcji PV, dlatego też stanie się ona jednym z najważniejszych ośrodków firmy, zapewniającym dostawy materiałów pierwotnych dla modułów 210-mm typu n.

Wysokie standardy i rygorystyczne wymagania względem czystości powietrza w ośrodkach pracy z krzemem krystalicznym i w obszarach przygotowania materiałów znacząco przewyższają standardy branżowe. Źródła odnawialne odpowiadają za produkcję 90% zasobów energii w Qinghai, dzięki czemu Trina Solar będzie w stanie produkować panele solarne wykorzystując przede wszystkim zieloną energię. Dodając sieć smart grid oraz przyjazne środowisku transakcje energetyczne, firma stworzy pierwszy bezwęglowy park przemysłowy w Qinghai.

Najnowsze innowacje modułowe Trina Solar, oparte na ogniwach n-type i-TOPCon, obejmują nowe moduły Vertex n-type o mocy 605W i 695W, które mogą być stosowane w wielu złożonych i wymagających środowiskach, w tym w terenie górskim, na powierzchni wody i na pustyni. To kontynuacja misji Trina Solar, która ma na celu dostarczenie energii słonecznej dla wszystkich.


O Trina Solar

Firma Trina Solar została założona w 1997 roku. Jako wiodący światowy dostawca modułów fotowoltaicznych (PV) i inteligentnych rozwiązań energetycznych, Trina Solar dostarcza produkty PV, aplikacje i usługi w celu promowania zrównoważonego rozwoju na świecie. Poprzez ciągłe innowacje, Trina Solar nieustannie rozwija przemysł PV, zwiększając parytet sieci energetycznej PV i popularyzując energię odnawialną. Misją Trina Solar jest pobudzenie globalnego rozwoju energii odnawialnej na całym świecie.

Do dziś Trina Solar dostarczyła ponad 120 GW modułów słonecznych na całym świecie. Ponadto działalność Trina Solar obejmuje rozwój projektów fotowoltaicznych, finansowanie, projektowanie, budowę, operacje i zarządzanie oraz kompleksowe rozwiązania integracji systemów dla klientów. Trina Solar podłączyła ponad 5GW elektrowni słonecznych do sieci na całym świecie. W 2018 firma uruchomiła markę Energy IoT, a dziś dąży do bycia globalnym liderem w dziedzinie inteligentnej energii. W czerwcu 2020 roku Trina Solar była notowana na STAR Market giełdy w Szanghaju.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Planet Partners sp.z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Duże linie myjące: zintegrowane systemy dla wymagającej produkcji Biuro prasowe
2025-08-11 | 05:00

Duże linie myjące: zintegrowane systemy dla wymagającej produkcji

W nowoczesnych zakładach przemysłowych proces mycia nie jest już pojedynczym etapem, lecz zintegrowaną częścią procesu produkcyjnego, który musi być w pełni
Przemysł Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali
2025-07-18 | 09:00

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowoczesna myjnia przemysłowa NOYEN Compact 600 – wysoka wydajność i elastyczność w jednym urządzeniu Firma NOYEN wprowadza nowoczesne systemy myjące do cenionej
Przemysł Nowy Prezes Związku Browary Polskie
2025-06-16 | 14:30

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

Od 12 czerwca Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie ma nowego prezesa. Mieszko Musiał, na co dzień kierujący Carlsberg Polska, objął tę funkcję na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Handel

D. Joński: Europa musi chronić swój rynek poprzez cła i wysokie standardy bezpieczeństwa dla importowanych towarów. Powinniśmy budować własny przemysł oparty na tańszej energii

Tańsza energia, a przez to niższe koszty produkcji w Europie to jeden z kierunków, który wskazuje Unia Europejska w rywalizacji z tanimi towarami z Azji, głównie z Chin. Jednocześnie rynek Starego Kontynentu powinien być chroniony poprzez zbalansowane cła oraz wysokie standardy bezpieczeństwa stawiane importowanym produktom. Zdaniem europosła Dariusza Jońskiego ważne jest rozwijanie przemysłu w Europie bez względu na narodowość właścicieli. Relacje z Chinami muszą zostać na nowo zdefiniowane i przebiegać na równych zasadach.

Handel

Poprawia się jakość raportów dużych spółek giełdowych dotyczących zrównoważonego rozwoju. Pozostają też obszary do dopracowania

Ekspertki i eksperci z Deloitte’​a przeprowadzili analizę ujawnień taksonomicznych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, która objęła sprawozdania z działalności za rok 2024 w części dotyczącej zrównoważonego rozwoju. To trzeci rok ujawniania stopnia zgodności przedsiębiorstw z Taksonomią Unii Europejskiej, co przekłada się na zwiększoną jakość i porównywalność prezentowanych danych. Jednocześnie można oczekiwać, że inwestycje zgodne z Taksonomią będą coraz istotniejszym elementem strategii rozwoju przedsiębiorstw w kolejnych latach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.