Planujesz robotyzację swojego zakładu i nie wiesz od czego zacząć?
Przyjdź na Dzień Robotyki z APA i KUKA
Już 30 września br. odbędzie się w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 spotkanie na temat automatyzowania i robotyzowania linii produkcyjnych. Planujesz robotyzację swojego zakładu i nie wiesz od czego zacząć? Zaproszeni goście będą mieli okazje wysłuchać prelekcji ekspertów z firm APA Group oraz KUKA.
„Zapraszamy wszystkie osoby, które jeszcze nie zaczęły lub są na początku drogi do zautomatyzowania swoich linii produkcyjnych. Pokażemy na przykładach wdrożeń jak po wdrożeniu automatyzacji zwiększyliśmy w fabryce atobusów wydajność o 500% lub wyeliminowaliśmy niepotrzebna stratę czasu na stacji przeładunkowej. Doświadczeni eksperci również znajdą coś dla siebie, bo poruszymy zagadnienia Industry 4.0 i kafeterii narzędzi przemysłowego Internetu Rzeczy. Zapraszam!”
-zachęcał do udziału prezes zarządu APA Group Artur Pollak
Dzień Robotyzacji odbędzie się już 30.09.2021 r. (w czwartek) w nowo uruchomionym Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 w Gliwicach przy ul. Tarnogórskiej 149.
Poruszona zostaną takie tematy jak:
- efektywność technologii
- przystępność robotyzacji
- automatyzacja procesów produkcyjnych
- bezpieczeństwo
- rodzaje robotów
- certyfikacja
Podczas wydarzenia goście będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji inżynierów oraz ekspertów APA Group i KUKA. W ramach spotkanie odbędzie się pokaz Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
Agenda:
9:45 - 10:00 Rejestracja uczestników
10:00 - 11:30 Prelekcja - Jak wygląda proces robotyzacji?
11:30 - 12:00 Przerwa kawowa
12:00 – 14:00 Konsultacje przy stanowiskach tematycznych
14:00 – 15:00 Przerwa obiadowa
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, w związku z tym liczba osób mogących się zarejestrować jest ograniczona. Rekomendowane jest dokonanie jak najszybszej rejestracji pod adresem: rejestracja@apaindustry.pl
W ramach spotkania odbędzie się również KONKURS. Wszyscy chętni są zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie poprzez zgłoszenie własnego projektu w zakresie nowego zastosowania robotów w zakładach produkcyjnych. Wszelkie informacje dotyczące lokalizacji, konkursu a także harmonogramu całego przedsięwzięcia znajdują się pod linkiem: www.apagroup.pl/dzien-robotyki-z-apa-i-kuka
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.