Komunikaty PR

Polskie firmy z Podkarpacia łączą siły

2021-05-11  |  11:05
Biuro prasowe

Regamet jest jednym z czołowych producentów stalowych pokryć dachowych w Polsce. Spółka powstała na Podkarpaciu, a jej obecna siedziba mieści się w Rzemieniu. Z tego samego regionu Polski pochodzi notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych ML System, producent paneli fotowoltaicznych. Obie firmy właśnie nawiązały współpracę, mającą na celu komplementarną obsługę swoich klientów.

O historii obu przedsiębiorstw oraz o motywach stojących za nawiązaniem biznesowej kooperacji mówią przedstawiciele firm.

30 lat doświadczenia w produkcji rozwiązań dachowych

Historia Regamet rozpoczęła się w 1991 roku. Firma produkuje wysokiej jakości rozwiązania dachowe z blachy w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Regamet posiada blisko 30 firmowych punktów sprzedaży w kraju oraz rozbudowaną sieć dystrybucji hurtowej i zagranicznej. To jeden z najprężniej działających producentów blachodachówek, blach dwumodułowych i paneli dachowych w południowo-wschodniej Polsce. Produkty Regamet oferowane są w innowacyjnych powłokach, z których najtrwalsza objęta jest nawet 50-letnią gwarancją.

Nieustanny rozwój firmy przez lata zaowocował prestiżowymi nagrodami i tytułami, tj. „Gazela Biznesu”, „Firma Godna Zaufania”, „Lider Budowalny Podkarpacia” i wyróżnieniem w rankingu „Diamenty Forbesa”.

Nawiązanie współpracy z ML System, jednym z pionierów wśród rozwiązań fotowoltaicznych na  arenie międzynarodowej, to kolejny duży krok naprzód poczyniony obecnie przez Regamet. Obie firmy są przekonane, że decyzja przyczyni się do jeszcze pełniejszej, bardziej kompleksowej obsługi klientów, poszukujących jednocześnie rozwiązań dachowych i fotowoltaicznych.

Innowacyjne rozwiązania – polski kapitał

ML System, to notowana na parkiecie głównym GPW, firma technologiczna specjalizująca się w tworzeniu, projektowaniu i produkcji modułów fotowoltaicznych (PV), w tym technologii zintegrowanych z budynkami (BIPV). Zgodnie z raportem Global Building-Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Ponadto ML System zajmuje się także zaawansowaną obróbką szkła, w tym szkła hartowanego, zespolonego, ultracienkiego i drukowanego.

Działalność spółki, w dużym stopniu, jest powiązana z branżą dachową, poprzez integralną część działalności firmy, jaką stanowią klasyczne instalacje fotowoltaiczne. Naturalnym było dla nas połączenie sił z firmą ML System, która jest jednym z czołowych producentów rozwiązań fotowoltaicznych na rynku globalnym – mówi Prezes firmy Regamet, Michał Mróz. Planujemy wykorzystać nagromadzony od początku działalności kapitał w postaci naszego doświadczenia, zaufanych klientów i dużego udziału w rynku pokryć dachowych. Wierzymy, że zadowoleni nabywcy naszych pokryć będą skłonni zaufać nam również w zakresie modułów fotowoltaicznych.

Istotnymi argumentami, które Regamet brał pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o kooperacji był fakt, że obie firmy produkują swoje rozwiązania w Polsce, oferują klientom rozwiązania wysokiej jakości, zapewniając równocześnie świetną obsługę przed- i posprzedażową. Warto podkreślić, że nasze moduły produkujemy w fabryce zlokalizowanej w Zaczerniu niedaleko Rzeszowa. W naszej wspólnej ofercie oprócz standardowych instalacji fotowoltaicznych montowanych na dachu i gruncie, znajdują się również m.in. fotowoltaiczne pergole, carporty, stacje ładowania samochodów elektrycznych, banki energii i żaluzje fotowoltaiczne.

Decydując się na zakup naszych modułów fotowoltaicznych, nabywca ma pewność, że kupuje od polskich producentów i to właśnie w Polsce pozostawia swój kapitał – tłumaczy Dyrektor Handlowy ML System, Grzegorz Batko.

Nieustanny rozwój obu spółek

Jak deklarują przedstawiciele obu firm, nawiązanie współpracy jest dla nich efektem poszukiwania nowych ścieżek i sposobów na rozwój. Działania te są realną odpowiedzią na zmieniające się potrzeby współczesnego konsumenta. Status i świadomość Polaków w ostatnich latach nieustannie rosną – mówi Jarosław Rączka, Menadżer Projektu odpowiedzialny za wdrożenie modułów fotowoltaicznych w Regamet. Społeczeństwo korzysta z coraz nowszych osiągnięć technologicznych. Warto jednak, aby nie obciążały one ich budżetu w zbyt dużym stopniu. Jeszcze kilka lat temu przeciętna instalacja fotowoltaiczna wytwarzała trzy-cztery kilowatopiki. Obecnie parametr ten waha się od sześciu, do nawet dziesięciu kilowatopików. Mówiąc wprost, w ten sposób konsument jest w stanie wyprodukować więcej prądu tym samym kosztem. Jednocześnie, więcej go produkując, może też więcej go zużywać, np. montując w domu urządzenia, które wcześniej należały w Polsce do rzadkości, jak choćby klimatyzatory czy suszarki do ubrań, a które dziś są już w naszym kraju powszechne – tłumaczy Jarosław Rączka.

Dbając o oferowanie produktów i usług najwyższej jakości, Regamet nawiązuje współpracę nie tylko w zakresie wprowadzania do oferty modułów fotowoltaicznych, ale również ich montażu. Tym zajmować będą się specjaliści powiązani z firmą ML System. Daje to nabywcom gwarancję satysfakcji z dokonanego wyboru.

Dzięki nawiązanej współpracy obie spółki chcą osiągnąć efekt synergii, zapewniając w ten sposób klientom kompleksowy produkt najwyższej jakości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Nowy Prezes Związku Browary Polskie Biuro prasowe
2025-06-16 | 14:30

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

Od 12 czerwca Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie ma nowego prezesa. Mieszko Musiał, na co dzień kierujący Carlsberg Polska, objął tę funkcję na
Przemysł CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
2025-06-03 | 12:30

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej od lat wyznacza ambitne cele redukcji emisji, stawiając coraz większe wymagania wobec firm działających na wspólnym rynku. Dla wielu
Przemysł MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.