PPG GBS przyjaznym miejscem pracy
Należąca do rodziny PPG spółka PPG Global Business Services Poland we Wrocławiu została uhonorowana nagrodą specjalną w programie Friendly Workplace. Firmę doceniono za realizację wartościowych projektów oraz inicjatyw dla pracowników, a także zaangażowanie w projekty prospołeczne i charytatywne. W przeprowadzonej ocenie miejsca pracy Spółka uzyskała aż 24 na 25 możliwych punktów.
Friendly Workplace to prestiżowa nagroda w zakresie Employer Brandingu (budowanie wizerunku pracodawcy) oraz People & Culture (ludzie i kultura organizacyjna), przyznawana przez redakcję portalu Markapracodawcy.pl. Wyróżnione firmy mogą pochwalić się nowoczesnym zarządzaniem
rozwojem pracowników oraz obszaru polityki personalnej. Nagroda jest potwierdzeniem, że firma podąża za zmianami i wyzwaniami rynku pracy i pozostaje przykładem do naśladowania.
PPG Global Business Services Polska to przykład firmy, która konsekwentnie buduje swoją kulturę organizacyjną wokół wartości takich jak bezpieczeństwo pracy, współpraca ze społecznościami lokalnymi, otwartość, uczciwość i transparentność. Tworzenie środowiska zaangażowania pracowników nawiązuje do wspomnianych wartości, wspiera pozytywne nastawienie oraz potencjał i energię pracowników, a także konsekwencję i wytrwałość w dążeniu do zamierzonych celów.
- Nagroda Friendly Workplace idealnie opisuje nasze miejsce pracy i odzwierciedla wartości. Od lat tworzymy środowisko przyjazne pracownikom. Naszą misją jest chronić i upiększać świat i właśnie to robimy. To bardzo ważne, że doceniony został sposób, w jaki ze sobą współpracujemy i dbamy o bezpieczeństwo w miejscu pracy, nasze działania z szacunkiem do siebie nawzajem. Cieszę się również, że zostały wyróżnione nasze programy rozwojowe oraz te wspierające równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. W tym roku wprowadziliśmy np. możliwość przyprowadzania zwierząt do biura, co spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem. Mamy bardzo dobrze ustrukturyzowany program wellness - pomagamy i instruujemy naszych pracowników, jak się zdrowo odżywiać, w jaki sposób dbać o aktywność psychofizyczną. Mamy bardzo dużo inicjatyw opartych na profilaktyce zdrowotnej, czy zarządzaniu stresem. Także sama forma pracy - wprowadzenie hybrydowego modelu pracy - spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem. Nasi pracownicy to wspaniali ludzie, którzy angażują się w pomoc potrzebującym i pomagają lokalnym społecznościom. Jesteśmy dumni, że jako pracodawca możemy ich w tym wspierać na różne sposoby - mówi Marcin Dębowski, PPG GBS Site Lead.
PPG: WE PROTECT AND BEAUTIFY THE WORLD®
W PPG codziennie opracowujemy i oferujemy farby, powłoki i materiały specjalistyczne, którym klienci ufają już blisko 140 lat. Dzięki poświęceniu, kreatywności i bliskiej współpracy, jesteśmy w stanie sprostać największym wyzwaniom, jednocześnie wyznaczając właściwy kierunek dalszego rozwoju. Główna siedziba PPG znajduje się w Pittsburghu, a nasze oddziały są w ponad 75 krajach na całym świecie. W 2021 roku firma zanotowała przychód netto w wysokości 16,8 mld USD. Wspieramy klientów z branży budowlanej, konsumenckiej, przemysłowej, transportowej oraz z rynków pochodnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ppg.com.
Logo PPG oraz We protect and beautify the world są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do PPG Industries Ohio, Inc.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.