Komunikaty PR

Prezydent Rudy Śląskiej pod wrażeniem działalności firmy DYWIDAG

2022-03-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Działalność spółki DYWIDAG przełamuje stereotyp Rudy Śląskiej jako miasta tylko górniczego i hutniczego – ptak prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic podsumowała oficjalną wizytę w firmie DYWIDAG. Przedstawiciele rudzkiego magistratu poznali profil działalności przedsiębiorstwa, zwiedzili nowoczesną halę produkcyjną oraz odbyli rozmowy z przedstawicielami firmy na temat obszarów i możliwości potencjalnej współpracy.

Spotkanie odbyło się 23 lutego w siedzibie firmy. Miasto reprezentowali Grażyna Dziedzic, Prezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer, Wiceprezydent Rudy Śląskiej, Agnieszka Kubica, koordynator Zespołu ds. obsługi inwestora oraz Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Ruda Śl. Wizyta rozpoczęła się od prezentacji firmy i rozmów związanych z działalnością DYWIDAG w kraju jak i na świecie. Goście zapoznali się ze strukturą zatrudnienia oraz planami związanymi z tworzeniem nowych miejsc pracy. Następnie zostali oprowadzeni po nowoczesnej hali produkcyjnej przedsiębiorstwa.

 

Nie tylko górnictwo

Pani Prezydent, która, jak sama przyznała, z wykształcenia jest budowlańcem, nie kryła zadowolenia z faktu, że na terenie miasta działa tak nowoczesna i globalna firma. - Byłam zaskoczona, gdy okazało się, że kilka ulic od miejsca, gdzie na co dzień urzęduję, niedaleko centrum miasta, działa przedsiębiorstwo, które uczestniczy w budowie największych mostów na świecie, a do ich pokaźnego portfolio dołączą kolejne giganty – most podwieszany w Teksasie oraz most graniczny między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą. Jestem pod wrażeniem zarówno tego, jak rozwija się firma, jak i stosowanej przez nią technologii. Działalność spółki DYWIDAG przełamuje stereotyp Rudy Śląskiej jako miasta tylko górniczego i hutniczego. Mam nadzieję, że będą zgłaszali się do nas kolejni przedsiębiorcy, którzy stosują nowatorskie i nowoczesne technologie, bo uważam, że mamy się czym chwalić - powiedziała Grażyna Dziedzic, Prezydent Rudy Śląskiej.

 

Grażyna Dziedzic przyznała, że dorobek firmy jest imponujący nie tylko pod względem realizowanych projektów. - To, co cieszy mnie najbardziej, to fakt, że firma DYWIDAG utworzyła w naszym mieście około 200 nowych miejsc pracy i ma perspektywy na dalszy rozwój. Obecność takich biznesów daje nam nadzieję, że zarówno skutki transformacji górniczej, jak i pandemii, nie będą aż tak boleśnie odczuwalne, jak mogłoby się wydawać. Ponadto liczmy na to, że kreatywność osób związanych z tym przedsiębiorstwem, ich doświadczenie i jakość wytwarzanych produktów, ściągnie do nas młodych i pełnych pasji ludzi, co pozwoli na zatrzymanie w Rudzie Śląskiej tego potencjału i budowanie na nim naszej marki jako miasta otwartych możliwości - dodała Prezydent Rudy Śląskiej.

 

Potencjał firmy i miasta

Wiceprezydent Krzysztof Mejer przyznał, że DYWIDAG wpisuje się w rozwój gospodarczy i społeczny Miasta Ruda Śląska. - Przed Rudą Śląską stoją duże wyzwania związane ze stopniowym odchodzeniem od górnictwa węgla kamiennego. Stąd też już od dłuższego czasu podejmujemy starania, by dobrze przygotować miasto i jego mieszkańców na życie „po górnictwie”. Tylko w ten sposób unikniemy społeczno-gospodarczej katastrofy, której skalę najlepiej uświadamia to, że w trzech ruchach KWK „Ruda” zatrudnionych jest ok. 7 tys. osób, z czego ponad połowa to rudzianie. Dodatkowo zakłady te współtworzą kolejnych 21 tys. miejsc pracy w firmach i przedsiębiorstwach okołogórniczych. Natomiast cała branża górnicza i hutnicza w Rudzie Śląskiej generuje dla budżetu miasta przynajmniej 40 mln zł rocznie. Tę lukę w lokalnej gospodarce trzeba będzie wypełnić, dlatego tak ważne jest dla nas to, by na terenie miasta lokowane były nowe zakłady produkcyjne, takie jak firma DYWIDAG - wyjaśnił Krzysztof Mejer, Wiceprezydent Rudy Śląskiej. - To ogromny prestiż, że w Rudzie Śląskiej zlokalizowany został najważniejszy zakład całej Grup DYWIDAG na świecie. Daje nam to spore powody do satysfakcji, bo jasno pokazuje, jaki nasze miasto ma potencjał i że wykonywane przez nas inwestycje, przede wszystkim drogowe, procentują i pracują na siebie - dodał wiceprezydent.

Szerokie pole do współpracy

- To była bardzo pozytywna wizyta i dobry krok w budowaniu relacji między inwestorem a lokalnym samorządem, w końcu obie strony pracują na rzecz miasta i w naszym wspólnym interesie leży rozwój Rudy Śląskiej. Nie trzeba nikomu przypominać, że na indywidualny sukces zawsze składa się praca zespołowa. Dzięki temu, że zacieśniamy swoją współpracę mamy szansę jasno określić swoje potrzeby, cele i wspólną drogę do ich osiągnięcia - powiedziała Agnieszka Kubica, Koordynator Zespołu ds. obsługi inwestora UM Ruda Śląska, dodając, że pole do współpracy jest bardzo szerokie. - Tak naprawdę organiczna nas tylko wyobraźnia i to od naszej kreatywności i otwartości będzie zależało, jakie przedsięwzięcia będziemy wspólnie realizować. Ze swojej strony deklarujemy pomoc firmie w jej planach rozwojowych. Jesteśmy gotowi włączyć w ten proces nasz zespół do spraw obsługi inwestora, by wszystkie formalności przeprowadzić w sprawny i szybki sposób. Mam nadzieję, że rozwój przedsiębiorstwa przełoży się na zakorzenienie obecności firmy DYWIDAG w Rudzie Śląskiej - podkreśliła Agnieszka Kubica.

Szansa na owocną współpracę

Zadowolenia z odwiedzin rudzkich włodarzy nie kryli również przedstawiciele samej firmy, którzy zgodnie przyznali, że takie spotkania są potrzebna dla rozwoju zarówno przedsiębiorstwa, jak i miasta.

- Bardzo się cieszę, że włodarze Rudy Śląskiej podeszli do naszego przedsiębiorstwa z wielką otwartością i chęcią wsłuchania się w nasze potrzeby. To dla nas bardzo ważne i motywujące do dalszego rozwoju. Chcemy jak najlepiej dopasować się do lokalnego rynku pracy, a tym samym do mieszkańców Rudy Śląskiej i okolic – powiedział Paweł Śliwonik, Operations Manager w DYWIDAG, który przybliżył gościom profil działalności firmy i oprowadził ich po zakładzie.

- Dzięki temu, że Pani Prezydent ma wykształcenie budowlane, bardzo szybko złapaliśmy dobry kontakt i porozumienie w kwestiach technicznych, związanych z naszą działalnością. - zauważył Jacek Dolibóg, Regional Chief Operations Officer EMEA. – Bardzo cieszy nas fakt, że samorząd zainteresował się nasza firmą. Czujemy się wyróżnieni tą wizytą i chęcią poznania nas. Ważnym punktem spotkania było przedstawienie zebranym profilu naszego zakładu oraz działalności całej Grupy DYWIDAG. Uważam, że takie inicjatywy są niesamowicie potrzebne, zarówno dla samorządu, jak i dla inwestorów, którzy zdecydowali się na uruchomienie swojej działalności biznesowej w Rudzie Śląskiej. Zdajemy sobie sprawę, jak istotne dla przedsiębiorstwa są kontakty z lokalnymi władzami i świadomość, że nasze potencjalne potrzeby zostaną dostrzeżone i, w miarę możliwości, zaspokojone. - wyjaśnił Jacek Dolibóg.

- To naprawdę wspaniała postawa władz lokalnych, która przyniesie wiele pożytku zarówno społeczności lokalnej, samorządowi ja i oczywiście nam. Zrozumienie potrzeb i chęć współpracy z inwestorami to niesamowicie istotny aspekt działań władz miasta ale także takich firm jak nasza. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zrealizować wiele inicjatyw i projektów – podsumował wizytę Jacek Dolibóg.

 

 

***

Tekst: Adventure Media

Zdjęcia: Adventure Media

***

 

DYWIDAG to międzynarodowe przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane. Produkty i usługi oferowane przez DYWIDAG obejmują: techniki sprężania, geotechnikę, technologie budowlane i usługi. Firma działa w następujących sektorach: przemysł energetyczny (OZE, energetyka jądrowa, linie przesyłowe, rurociągi, silosy i zbiorniki), geotechnika na światową skalę (stabilizacja skarp, podparcie konstrukcji oporowych, umożliwiające wykonywanie głębokich wykopów i posadowienia na palach, w tym tuneli podwodnych i drążonych w skałach), morski (platformy wiertnicze, morskie porty i doki), budowlany (w tym także system środowiskowe, służące wychwytywaniu, monitorowaniu i raportowaniu poziomu pyłów zawieszonych w powietrzu).

Polski zakład w Rudzie Śląskiej to najnowocześniejsze centrum produkcyjne firmy DYWIDAG na świecie.

 

***

 

KONTAKT:

Aleksandra Dik

Adventure Media

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: + 48 604 231 738


 

Magdalena Matusik

Adventure Media

magdalena.matusik@adventure.media.pl

tel: + 48 690 449 064

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2024-08-14 | 10:00

Firma Beko wyróżniona w prestiżowym rankingu TIME

Beko zajęło wysokie, 44. miejsce na prestiżowej liście najbardziej zrównoważonych firm na świecie, przygotowanej przez magazyn TIME i Statistę. W corocznym konkursie udział wzięło 5000 przedsiębiorstw z całego globu,
Przemysł Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study
2024-07-31 | 11:15

Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study

W odpowiedzi na rosnący popyt na urządzenia HVAC, firma TROTEC zdecydowała się usprawnić procesy logistyczne, konsolidując magazyny i tworząc centralne, wydajne centrum dystrybucji
Przemysł Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?
2024-07-31 | 06:31

Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?

Najnowszy raport agencji badawczej MarketHub ujawnia kluczowe trendy i zmiany na polskim rynku mebli do siedzenia. Meble tapicerowane wciąż dominują, jednak meble nietapicerowane odnotowują

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.