Producenci maszyn wobec kryzysu. Cynkomet rozszerza zakres działalności
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Trudna sytuacja rynkową zmusza producentów maszyn rolniczych do poszukiwania nowych form działalności. Wykorzystując swój park maszynowy, Cynkomet z Czarnej Białostockiej, wprowadza usługę obróbki stali i spawania.
- Spodziewamy się dość dynamicznego hamowania w sprzedaży maszyn rolniczych w najbliższych miesiącach – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – Dlatego - by utrzymać przychody ze sprzedaży na satysfakcjonującym poziomie - szukamy innych sposobów na zwiększenie obrotów. W ostatnim czasie uruchomiliśmy wynajem maszyn rolniczych, które spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród rolników. Mamy nadzieję, że wprowadzenia całej gamy usług w zakresie procesów technologicznych - ze względu na istniejące zapotrzebowanie rynkowe - wzbudzi zainteresowanie naszych klientów.
Cynkomet od lat intensywnie inwestuje w maszyny i urządzenia, a uwieńczeniem tych starań było uruchomienie w 2015 r. Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Rolniczych.
- Oczywiście nie poprzestaliśmy na tej inwestycji, ale nadal uzupełnialiśmy nasz park maszynowy, również w urządzenia do obróbki stali – mówi Mariusz Dąbrowski. – Z jednej strony pozwala to nieco ograniczyć i zoptymalizować koszty produkcji, a z drugiej rozszerzyć zakres naszych usług. Nasza wiedza (wykonujemy te prace od 1956 r.), wsparta najnowszymi maszynami w zakresie obróbki stali i spawania, pozwala nam na wykonywanie nawet najbardziej nietypowych zleceń.
W zakresie cięcia metali firma dysponuje m.in. laserami do blach i profili, wypalarkami plazmowymi, nożycami gilotynowymi i uniwersalnymi do stali, czy piłami taśmowymi.
- Uruchomiliśmy usługę cięcia laserem 2D stali o różnej grubości i różnych kształtach – mówi Magdalena Karawajczyk, specjalista ds. sprzedaży części zamiennych i serwisu w Cynkomecie. - Wycinamy blachy, rury, profile i detale przestrzenne ze stali konstrukcyjnej, a precyzyjne cięcie laserowe sprawia, że gotowe elementy są powtarzalne i w większości nie wymagają dalszej obróbki. Wycinamy elementy z materiału dostarczonego przez klienta.
Z kolei w zakresie obróbki plastycznej - dzięki prasom hydraulicznym - technolodzy Cynkometu są w stanie zagiąć detale o długości do 6 metrów. Firma oferuje też śrutowanie i malowanie elementów w dużych komorach - śrutowniczej i malarskiej, a także usługi spawania metodą MIG/MAG oraz TIG.
- Na początku roku planujemy realizację kolejnej dużej inwestycji - uruchomienie dwustanowiskowego robota spawalniczego do spawania dużych ram, o gabarytach sięgających 12m – zapowiada Mariusz Dąbrowski. - Poszerzamy więc zakres swoich możliwości w świadczeniu, konkurencyjnych cenowo usług dla różnych klientów, a nasze biuro konstrukcyjne jest w stanie przygotować każdą dokumentację techniczną.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.