Qdos® CWT™ – postęp w obszarze systemów dozowania o długim okresie eksploatacji
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
Firma Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) przedstawia następny poziom wydajności w serii czołowych pomp Qdos do dozowania środków chemicznych. Technologia Qdos® Conveying Wave Technology (CWT™) rozszerza możliwości technologii perystaltycznych wydłużając okres eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi systemami opartymi na ściskaniu elastycznego przewodu. Technologia CWT™ przynosi również znaczące korzyści w procesach uzdatniania wody: użytkownicy otrzymują najwyższą precyzję dozowania środków chemicznych, a przy tym nie muszą korzystać z kosztownego osprzętu.
Działanie pomp Qdos® CWT™ polega na zastosowaniu unikatowego elementu, który wchodzi w kontakt z płynem, zastępując rurkę stosowaną w konwencjonalnej pompie perystaltycznej. Oprócz wyeliminowania korków parowych element ten umożliwia stabilną i niezawodną pracę nawet przy dużych wahaniach temperatury otoczenia i ciśnienia. Ponadto solidna konstrukcja elementu umożliwia zachowanie wysokiej precyzji dozowania przez cały okres eksploatacji.
Dłuższa eksploatacja
Efekt pompowania perystaltycznego jest osiągany dzięki temu, że głowica pompy CWT zamiast rurki zawiera element wykonany z syntetycznego kauczuku EPDM, który współpracuje z bieżnią wykonaną z polimerowego tworzywa PEEK. Element wchodzący w kontakt z płynem poddawany jest tylko niewielkim obciążeniom, dzięki czemu pompa Qdos CWT cechuje się znacznie dłuższym okresem eksploatacji niż pompa tradycyjna.
Pompy Qdos CWT oferują niezwykle wysoką precyzję dozowania środków chemicznych w procesach uzdatniania wody. Pompy te dozują środki, takie jak podchloryn sodu stosowany do chlorowania wody, bez dodawania ich nadmiernej ilości, utrzymując wysoką precyzję przez cały okres eksploatacji pompy.
Pozytywne opinie użytkowników
Jednym z pilotażowych obiektów, w którym wypróbowano nowe rozwiązanie, jest stacja uzdatniania wody San Luis Rey Water Reclamation Facility w Oceanside w Kalifornii. Zakład ten, który odbiera, oczyszcza i utylizuje ścieki z całego miasta, skłania się ku korzystaniu z pomp perystaltycznych zamiast membranowych, ponieważ lepiej sobie one radzą z substancjami chemicznymi wydzielającymi gazy, takimi jak podchloryn sodu. Instalacja pomp Qdos CWT umożliwiła inżynierom pracującym w zakładzie zastosowanie technologii perystaltycznej tam, gdzie nagłe skoki ciśnienia i wydzielanie gazów miały negatywny wpływ na bardziej tradycyjne typy pomp. Odkąd zakład San Luis Rey zaczął korzystać z nowej technologii, okres eksploatacji pomp uległ znacznemu wydłużeniu.
Szczelna głowica pompy CWT, która umożliwia precyzyjny, liniowy i powtarzalny przepływ płynów, jest również bardzo bezpieczna, ponieważ minimalizuje kontakt operatora ze środkami chemicznymi, a jej wymiana zajmuje niespełna minutę i nie wymaga korzystania z narzędzi. Pompa Qdos CWT jest jeszcze bezpieczniejsza i bardziej przyjazna dla środowiska dzięki wykrywaniu wycieków, alarmom w razie awarii oraz funkcjom odzyskiwania płynów, co pozwala unikać wycieków środków chemicznych.
Wygoda użytkowania i pełna kontrola
Z perspektywy wygody użytkowania pompa jest wyposażona w dobrze widoczną klawiaturę i wyświetlacz TFT, a także w bezpośrednią łączność z całą gamą zewnętrznych systemów monitorowania.
– Jest to dla nas niezwykle ekscytująca premiera. – powiedział Martin Johnston, dyrektor ds. strategicznego rozwoju działalności w WMFTG. – Qdos CWT to następny poziom wysokiej wydajności w naszej wiodącej linii pomp do dozowania środków chemicznych Qdos®. Naszym celem było zaprojektowanie technologii, która posiada wszystkie zalety pomp tradycyjnych, a przy tym znacząco wydłuża okres eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi pompami przewodowymi. Pierwsze opinie użytkowników mówią jasno, że technologia CWT pozwala zwiększyć wydajność pracy w różnego typu zakładach. Nie możemy się doczekać zapoznawania innych klientów z korzyściami, jakie daje ta technologia.
Podobnie jak wszystkie pompy z tej linii, pompa Qdos CWT jest dostępna w kilku wersjach różniących się sterowaniem: od ręcznego, zdalnego i PROFIBUS, przez sterowanie uniwersalne (sterowanie automatyczne i ręczne) aż do uniwersalnego+ (sterowanie automatyczne i ręczne z konfigurowalnym sygnałem wejściowym i wyjściowym w zakresie 4-20mA).
Nowa linia pomp Qdos CWT oferuje natężenie przepływu od 0,1 do 500 ml/min i maksymalne ciśnienie skuteczne 7 bar. Kontrola przepływu wynosi maksymalnie 5000:1 z dokładnością ±1%. Aby umożliwić korzystanie z pomp w środowiskach przemysłowych, pompa Qdos CWT posiada obudowę o klasie ochrony IP66 i NEMA 4X. Standardowo dostępna jest trzyletnia gwarancja.
Wprowadzenie pomp Qdos CWT do dozowania środków chemicznych w sektorze przemysłowym to dopiero początek – są już plany wykorzystania tych rozwiązań w wielu innych zastosowaniach.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.