Queris wspiera rozwój polskiego centrum wymiany wiedzy o zarządzaniu majątkiem
Lider polskiego rynku systemów dla utrzymania ruchu (CMMS) oficjalnie angażuje się w rozwój sektora poprzez członkostwo w nowym branżowym stowarzyszeniu PAMMS.
Queris, będący szeroko rozpoznawalnym w branży producentem i dostawcą systemów CMMS dla utrzymania ruchu oraz MES dla produkcji, oficjalnie włączył się w czynne wsparcie Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Majątkiem Technicznym PAMMS. Członkowie i sympatycy tej organizacji mogą liczyć nie tylko na wymianę wiedzy, ale również na wspólne przedsięwzięcia, aktywny rozwój swoich kompetencji, wzajemne wsparcie czy dostęp do rezultatów prowadzonych przez PAMMS badań.
Głównym celem PAMMS jest aktywne uczestnictwo w propagowaniu najlepszych praktyk zarządzania majątkiem oraz czynny rozwój całej branży, w tym szczególnie swoich członków. Do stowarzyszenia, jako członek lub sympatyk, może zapisać się każda osoba zainteresowana tematyką majątku technicznego i zarządzania nim.
Queris jako doświadczony producent rozwiązań dla utrzymania ruchu (system CMMS) i produkcji (system MES), będzie czynnie angażował się w działania podejmowane przez PAMMS, służąc członkom organizacji swoimi rozwiązaniami i bogatym doświadczeniem. Firma może się bowiem pochwalić dziesiątkami wdrożeń w kraju i za granicą, w tym w zakładach największych światowych i europejskich marek takich jak Husqvarna, Fakro, Mondelez, Saint-Gobain czy Eko Okna.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.