Rockwell Automation wprowadza na rynek FactoryTalk Design Hub
Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową, ogłasza uruchomienie FactoryTalk® Design Hub™. Organizacje przemysłowe mogą teraz przekształcić swoje możliwości w zakresie projektowania automatyzacji za pomocą bardziej uproszczonego, produktywnego sposobu pracy opartego na chmurze. Zespoły o różnej wielkości, o różnych kompetencjach i zlokalizowane w różnych miejscach od teraz mogą pracować wydajniej, dzięki ulepszonej współpracy, zarządzaniu cyklem życia i dostępowi na żądanie do oprogramowania w chmurze. Rezultatem jest zwiększona wydajność projektowania, krótszy czas wprowadzania na rynek oraz systemy, które są znacznie tańsze i mniej kosztowne zarówno w budowie, jak i utrzymaniu.
„W nowej erze „pracy z dowolnego miejsca” posiadanie scentralizowanych narzędzi do projektowania na żądanie ma kluczowe znaczenie dla firm, aby skalować produkcję i łatwo dostosowywać się do zmieniających się potrzeb klientów – powiedział Brian Shepherd, starszy wiceprezes ds. oprogramowania i kontroli w firmie Rockwell. „FactoryTalk Design Hub zapewnia inżynierom produkcji dostęp do pełnej gamy narzędzi i możliwości Rockwell Automation w ramach scentralizowanego węzła umożliwiającego pomyślne projektowanie i współpracę w całym zespole i w większym przedsiębiorstwie”.
FactoryTalk Design Hub usprawnia opracowywanie i wdrażanie projektów automatyzacji dla organizacji przemysłowych, przy jednoczesnym przestrzeganiu najnowszych standardów bezpieczeństwa i najlepszych praktyk informatycznych (IT). Umożliwia zespołom dostęp do projektów na żądanie z dowolnej przeglądarki internetowej za pomocą oprogramowania, które jest zawsze aktualne i elastycznie skaluje użytkowników oraz moc obliczeniową, aby sprostać wymaganiom związanym z obciążeniem projektu.
„Cyfrowa transformacja możliwości projektowania automatyzacji wymaga zarówno chmury, aby zmaksymalizować produktywność programistów systemów sterowania, jak również wymaga, aby wszystkie narzędzia programowe były połączone ze sobą cyfrowym wątkiem, aby zmaksymalizować współpracę, skalowalność i produktywność” – mówi Craig Resnick, wiceprezes, ARC Advisory Group. „FactoryTalk Design Hub firmy Rockwell Automation umożliwia bezproblemowe połączenie wątków cyfrowych między narzędziami programowymi do projektowania, wizualizacji, cyfrowego bliźniaka, pamięci masowej i zdalnego dostępu, które zapewniają twórcom systemów sterowania natychmiastowy dostęp na żądanie do wszystkich projektów automatyki, niezależnie od ich lokalizacji, pomagając firmom przyspieszyć ich inicjatywy, od transformacji cyfrowej po konwergencję IT/OT.”
Firmy szukają lepszych sposobów na rozwiązanie swoich najpilniejszych problemów. Tradycyjne podejście do projektowania oprogramowania ogranicza współpracę, skalowalność i produktywność. FactoryTalk Design Hub zajmuje się tymi trzema podstawowymi problemami w zakresie wszystkich potrzeb projektowania przepływu pracy w automatyzacji.
FactoryTalk® Design Studio™ to nowe oprogramowanie dla chmury, stworzone od podstaw w celu poprawy wydajności projektowania systemów. Dostępne zawsze i wszędzie przy użyciu tylko przeglądarki internetowej, nie wymaga pobierania ani instalowania ani odpowiedzialności za konserwację oprogramowania. Począwszy od projektowania sterowników, FactoryTalk Design Studio skraca czas projektowania, wykorzystując nowoczesne praktyki tworzenia oprogramowania i zintegrowany system kontroli wersji. Zespoły mogą współpracować łatwiej niż kiedykolwiek dzięki zautomatyzowanym narzędziom do udostępniania i scalania zmian, a rozmiary projektów mogą być dynamicznie skalowalne dzięki obsłudze wielu kontrolerów w jednym projekcie. FactoryTalk Design Studio jest gotowe do zmiany sposobu tworzenia systemów automatyki przemysłowej.
O firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.