Rockwell Automation i Cognite budują przemysłowe centrum danych
Rockwell Automation, największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową oraz Cognite, światowy lider oprogramowania do przetwarzania danych przemysłowych, ogłosiły strategiczne partnerstwo na rzecz przyspieszenia zmian technologicznych w branży. Partnerstwo łączy ofertę oprogramowania Rockwell FactoryTalk® - nowej generacji narzędzie Edge Computing j z zasobami danego zakładu produkcyjnego, aplikacjami do zarządzania operacjami i analizami dostosowanymi do potrzeb wraz z wiodącą platformą Cognite Industrial Data Ops, Cognite Data Fusion®, aby stworzyć przemysłowe centrum danych gotowe do skalowania w całym przedsiębiorstwie.
Produkty i narzędzia Rockwell Automation od lat tworzą oraz przetwarzają dane na całym świecie. Partnerstwo pomiędzy firmami Rockwell i Cognite wprowadzi na rynek unikalne, ujednolicone, edge-to-cloud centrum danych przemysłowych, które sprawi, że dane operacyjne, inżynieryjne, korporacyjne i wizualne będą zrozumiałe i porównywalne dla produkcji w różnych branżach. Oferta przekształci surowe dane w aplikacje, umożliwiające podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym i usprawnione przepływy pracy, które zapewnią bezpieczną, wydajną i zrównoważoną działalność przedsiębiorstwom produkcyjnym.
„Producenci różnej wielkości mają problemy z uzyskaniem dostępu do swoich danych i ich wartości. Jednolite centrum informacji może zapewnić jedno źródło informacji dla wszystkich danych produkcyjnych bez większych inwestycji w zastrzeżone i kosztowne platformy.” — mówi Brian Shepherd z Rockwell, wiceprezes ds. oprogramowania i kontroli. „Im większa jest firma, tym trudniej jest zebrać dane ze wszystkich źródeł, a następnie uzyskać cenne informacje analityczne. Nasze partnerstwo z Cognite z sukcesem stawi czoła tym wyzwaniom”.
„Cieszymy się, że możemy współpracować z Rockwell Automation w celu rozszerzenia ich oferty FactoryTalk i dalszego wzbogacania danych centralnych w ich aplikacjach” — mówi Girish Rishi, dyrektor generalny Cognite. „Nasza misja w Cognite – wspieranie rozwoju, operacjonalizacji i skali przemysłowych rozwiązań hybrydowej sztucznej inteligencji – znajduje odzwierciedlenie w tym partnerstwie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Rockwell Automation w celu przyspieszenia przemysłowego przyjęcia analityki stosowanej i aplikacji cyfrowych”.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.