Rockwell Automation i Cognite budują przemysłowe centrum danych
Rockwell Automation, największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową oraz Cognite, światowy lider oprogramowania do przetwarzania danych przemysłowych, ogłosiły strategiczne partnerstwo na rzecz przyspieszenia zmian technologicznych w branży. Partnerstwo łączy ofertę oprogramowania Rockwell FactoryTalk® - nowej generacji narzędzie Edge Computing j z zasobami danego zakładu produkcyjnego, aplikacjami do zarządzania operacjami i analizami dostosowanymi do potrzeb wraz z wiodącą platformą Cognite Industrial Data Ops, Cognite Data Fusion®, aby stworzyć przemysłowe centrum danych gotowe do skalowania w całym przedsiębiorstwie.
Produkty i narzędzia Rockwell Automation od lat tworzą oraz przetwarzają dane na całym świecie. Partnerstwo pomiędzy firmami Rockwell i Cognite wprowadzi na rynek unikalne, ujednolicone, edge-to-cloud centrum danych przemysłowych, które sprawi, że dane operacyjne, inżynieryjne, korporacyjne i wizualne będą zrozumiałe i porównywalne dla produkcji w różnych branżach. Oferta przekształci surowe dane w aplikacje, umożliwiające podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym i usprawnione przepływy pracy, które zapewnią bezpieczną, wydajną i zrównoważoną działalność przedsiębiorstwom produkcyjnym.
„Producenci różnej wielkości mają problemy z uzyskaniem dostępu do swoich danych i ich wartości. Jednolite centrum informacji może zapewnić jedno źródło informacji dla wszystkich danych produkcyjnych bez większych inwestycji w zastrzeżone i kosztowne platformy.” — mówi Brian Shepherd z Rockwell, wiceprezes ds. oprogramowania i kontroli. „Im większa jest firma, tym trudniej jest zebrać dane ze wszystkich źródeł, a następnie uzyskać cenne informacje analityczne. Nasze partnerstwo z Cognite z sukcesem stawi czoła tym wyzwaniom”.
„Cieszymy się, że możemy współpracować z Rockwell Automation w celu rozszerzenia ich oferty FactoryTalk i dalszego wzbogacania danych centralnych w ich aplikacjach” — mówi Girish Rishi, dyrektor generalny Cognite. „Nasza misja w Cognite – wspieranie rozwoju, operacjonalizacji i skali przemysłowych rozwiązań hybrydowej sztucznej inteligencji – znajduje odzwierciedlenie w tym partnerstwie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Rockwell Automation w celu przyspieszenia przemysłowego przyjęcia analityki stosowanej i aplikacji cyfrowych”.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.