Komunikaty PR

Ruszają zapisy na sprzedaż akcji Krynicki Recykling w wezwaniu

2022-04-12  |  14:00
Biuro prasowe

Od 12 kwietnia inwestorzy mogą składać zapisy na sprzedaż akcji Krynicki Recykling w wezwaniu ogłoszonym przez Sibelco, lidera w recyklingu szkła w Europie. Zapisy będą przyjmowane do 11 maja br.

 

Sibelco oferuje 23,00 zł za każdą akcję Krynicki Recykling, co oznacza 40,2% premii wobec kursu zamknięcia z ostatniej sesji na GPW poprzedzającej ogłoszenie wezwania. Cena proponowana przez Sibelco w wezwaniu jest również o 28,5% wyższa od średniej ceny ważonej wolumenem obrotu z ostatnich trzech miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania oraz o 21,1% wyższa od średniej ceny ważonej wolumenem obrotu z ostatnich sześciu miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

W opinii opublikowanej 29 marca br., zarząd Krynicki Recykling ocenił, że oferowana cena odpowiada wartości godziwej spółki oraz daje dotychczasowym akcjonariuszom możliwość uzyskania atrakcyjnego zwrotu z inwestycji w akcje spółki.

Ponadto, już wcześniej, Adam Krynicki, prezes i największy akcjonariusz Krynicki Recykling, kontrolujący (bezpośrednio i pośrednio) 31,44% akcji spółki, zobowiązał się do sprzedaży wszystkich swoich akcji w wezwaniu i niewycofania zapisu na sprzedaż akcji w przypadku kontrwezwania.

Sibelco zamierza nabyć 100%, tj. 17.365.800 akcji Krynicki Recykling. W przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu przynajmniej 95% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Krynicki Recykling, Sibelco nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych, a następnie wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli dotychczasowi akcjonariusze złożą zapisy do sprzedaży co najmniej 51%, tj. 8.856.558 akcji, a także po uzyskaniu przez Sibelco stosownej zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sibelco może przy tym zdecydować o obniżeniu wskazanej minimalnej liczby akcji objętej zapisami, aby wezwanie doszło do skutku, jak również podjąć decyzję o nabyciu akcji w wezwaniu także w sytuacji, gdy liczba akcji objętych zapisami będzie mniejsza niż określone minimum.

Inwestor posiadający akcje Krynicki Recykling, może odpowiedzieć na wezwanie w biurze maklerskim, które prowadzi jego rachunek papierów wartościowych.

 


Firma Sibelco została założona w 1872 r., jej siedziba mieści się w Antwerpii. Początkowo dostarczała piasek kwarcowy ze złóż we Flandrii głównym producentom szkła w Belgii. Z biegiem lat Sibelco wchodziło na nowe rynki minerałów i rozszerzało swoją działalność w kolejnych regionach świata. Dziś Sibelco jest prawdziwie międzynarodową firmą i liderem w swojej branży, posiadającym ponad 100 zakładów produkcyjnych w 31 krajach. Sibelco sprzedaje swoje produkty do firm działających w różnorodnych branżach, w tym produkcji szkła, ceramiki, budownictwa, powłok, polimerów czy oczyszczania wody.

Sibelco jest również liderem w recyklingu szkła w Europie i zamierza dalej rozwijać ten segment w ramach swojej strategii na lata 2020-25.

W 2021 r. Grupa osiągnęła przychody w wysokości 1,7 mld euro oraz EBITDA w wysokości 271 mln euro. Zatrudnia około 5 tys. pracowników.

 


Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i nie może być traktowany jako oferta lub propozycja nabycia akcji, ani też jako rekomendacja dotycząca decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Krynicki Recykling S.A., ogłoszonego 23 marca 2022 roku przez SCR-SIBELCO N.V. ("Wezwanie") za pośrednictwem Santander Bank Polska S.A. – Santander Biuro Maklerskie. Dokument Wezwania (wraz z jego późniejszymi zmianami) jest jedynym prawnie wiążącym źródłem informacji na temat warunków Wezwania oraz jest jedynym prawnie wiążącym dokumentem dotyczącym procesu Wezwania. Jednocześnie Wezwanie nie powinno być uznane za rekomendację ani za prognozę ze strony SCR-SIBELCO N.V., podmiotów należących do jego grupy kapitałowej ani Santander Bank Polska S.A. – Santander Biuro Maklerskie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2024-08-14 | 10:00

Firma Beko wyróżniona w prestiżowym rankingu TIME

Beko zajęło wysokie, 44. miejsce na prestiżowej liście najbardziej zrównoważonych firm na świecie, przygotowanej przez magazyn TIME i Statistę. W corocznym konkursie udział wzięło 5000 przedsiębiorstw z całego globu,
Przemysł Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study
2024-07-31 | 11:15

Wydajny magazyn na 49 tys. palet - case study

W odpowiedzi na rosnący popyt na urządzenia HVAC, firma TROTEC zdecydowała się usprawnić procesy logistyczne, konsolidując magazyny i tworząc centralne, wydajne centrum dystrybucji
Przemysł Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?
2024-07-31 | 06:31

Nowe regulacje i trendy: Co czeka polski rynek mebli do siedzenia?

Najnowszy raport agencji badawczej MarketHub ujawnia kluczowe trendy i zmiany na polskim rynku mebli do siedzenia. Meble tapicerowane wciąż dominują, jednak meble nietapicerowane odnotowują

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.