Schneider Electric zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Gartner Supply Chain
Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zarządzania energią i automatyki, zajął pierwsze miejsce w rankingu Gartner Supply Chain Top 25: Europe Top 15, zachowując tym samym pozycję lidera trzeci rok z rzędu.
Najnowsze wyróżnienie ma miejsce po tym, jak w zeszłym miesiącu ogłoszono, że firma została wiceliderem w globalnym rankingu The Gartner Supply Chain Global Top 25 for 2022, co jest dowodem na wysokie zaangażowanie i inwestycje Schneider Electric w umacnianie strategii globalnego łańcucha dostaw. A wszystko to w czasie, gdy świat zmaga się ze znacznymi zakłóceniami w tym obszarze.
– Najnowsze wyróżnienie ze strony Gartnera przyznane m.in. na podstawie oceny naszych partnerów jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę wysoce niestabilne i destrukcyjne środowisko, w jakim muszą w ciągu ostatnich miesięcy funkcjonować globalne łańcuchy dostaw – mówi Stéphane Poittevin, Senior Vice President Global Supply Chain Europe w Schneider Electric. – Nasze zobowiązanie wobec klientów i planety skłania nas do dalszego inwestowania w łańcuchy dostaw w celu zapewnienia ich większej odporności, przy jednoczesnej realizacji polityki zrównoważonego rozwoju.
Zrównoważony rozwój jest podstawowym celem i misją Schneider Electric oraz pierwszym filarem strategii łańcucha dostaw STRIVE (Sustainable, Trusted, Resilient, Intelligent, Velocity and Efficiency). Już drugi rok z rzędu firma przyspiesza swoją transformację, aby stworzyć najbardziej innowacyjny, dostosowujący się do zmiennych okoliczności oraz zorientowany na klienta i planetę łańcuch dostaw.
Na początku tego roku Schneider Electric został wyróżniony przez Gartnera w ramach Power of the Profession™ Supply Chain Awards za swój „samonaprawialny”, oparty na adaptacyjnym uczeniu maszynowym łańcuch dostaw (Adaptive Machine Learning Driver 'Self-Healing' Supply Chain) w kategorii Process or Technology Innovation of the Year. Platforma Schneider Electric optymalizuje w czasie rzeczywistym parametry związane z wydajnością, takie jak wielkość zapasu bezpieczeństwa, minimalna wielkość zamówienia i czas jego realizacji, poprzez wykorzystanie metod uczenia maszynowego. To rozwiązanie przyniosło do tej pory oszczędności w wysokości ponad 100 milionów euro.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.