Schneider Electric zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Gartner Supply Chain
Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zarządzania energią i automatyki, zajął pierwsze miejsce w rankingu Gartner Supply Chain Top 25: Europe Top 15, zachowując tym samym pozycję lidera trzeci rok z rzędu.
Najnowsze wyróżnienie ma miejsce po tym, jak w zeszłym miesiącu ogłoszono, że firma została wiceliderem w globalnym rankingu The Gartner Supply Chain Global Top 25 for 2022, co jest dowodem na wysokie zaangażowanie i inwestycje Schneider Electric w umacnianie strategii globalnego łańcucha dostaw. A wszystko to w czasie, gdy świat zmaga się ze znacznymi zakłóceniami w tym obszarze.
– Najnowsze wyróżnienie ze strony Gartnera przyznane m.in. na podstawie oceny naszych partnerów jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę wysoce niestabilne i destrukcyjne środowisko, w jakim muszą w ciągu ostatnich miesięcy funkcjonować globalne łańcuchy dostaw – mówi Stéphane Poittevin, Senior Vice President Global Supply Chain Europe w Schneider Electric. – Nasze zobowiązanie wobec klientów i planety skłania nas do dalszego inwestowania w łańcuchy dostaw w celu zapewnienia ich większej odporności, przy jednoczesnej realizacji polityki zrównoważonego rozwoju.
Zrównoważony rozwój jest podstawowym celem i misją Schneider Electric oraz pierwszym filarem strategii łańcucha dostaw STRIVE (Sustainable, Trusted, Resilient, Intelligent, Velocity and Efficiency). Już drugi rok z rzędu firma przyspiesza swoją transformację, aby stworzyć najbardziej innowacyjny, dostosowujący się do zmiennych okoliczności oraz zorientowany na klienta i planetę łańcuch dostaw.
Na początku tego roku Schneider Electric został wyróżniony przez Gartnera w ramach Power of the Profession™ Supply Chain Awards za swój „samonaprawialny”, oparty na adaptacyjnym uczeniu maszynowym łańcuch dostaw (Adaptive Machine Learning Driver 'Self-Healing' Supply Chain) w kategorii Process or Technology Innovation of the Year. Platforma Schneider Electric optymalizuje w czasie rzeczywistym parametry związane z wydajnością, takie jak wielkość zapasu bezpieczeństwa, minimalna wielkość zamówienia i czas jego realizacji, poprzez wykorzystanie metod uczenia maszynowego. To rozwiązanie przyniosło do tej pory oszczędności w wysokości ponad 100 milionów euro.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.