Komunikaty PR

Systemy geotechniczne obecne przy realizacji inwestycji budowlanych w Polsce

2022-04-21  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

- W polskim portfolio mamy m.in. takie realizacje jak budowa północnej obwodnicy Krakowa, drogi S1, osiedla mieszkalne, biurowce, przebudowy nabrzeży portowych oraz umocnienie skarp nasypów kolejowych – mówi Urszula Wilk - Sznerch z działu sprzedaży systemów geotechnicznych w DYWIDAG. Firma z siedzibą w Rudzie Śląskiej dostarcza na polskie budowy m.in. takie elementy jak kotwy, mikropale czy też ściągi.

Od lat towarzyszą nam coraz bardziej ruchliwe drogi, cięższe ładunki, zmieniający się klimat i rosnąca populacja. Zarówno nowa, jak i starzejąca się infrastruktura musi radzić sobie z większym stresem niż kiedykolwiek. W związku z tym, systemy wykorzystywane przy powstawaniu obiektów budowlanych muszą być przede wszystkim bezpieczne i trwałe. Międzynarodowa firma DYWIDAG od lat dostarcza swoje produkty i bierze udział w wielu realizacjach budowlanych tak w Polsce, jak i na świecie.

Systemy geotechnicze w polskich projektach

W Rudzie Śląskiej działa zakład produkcyjny DYWIDAG, który dzieli się na trzy obszary. Pierwszy z nich to PT (systemy sprężania), gdzie powstają produkty, wykorzystywane w realizacji obiektów usytuowanych nad ziemią, czyli mostów, wież wiatrowych itp. Drugim jest dział GT (geotechnika), w którym wytwarzane są elementy, docelowo znajdujące się pod ziemią. Trzecią jednostką jest zespół Equipment, zajmujący się konserwacją, kalibracją i naprawą urządzeń używanych przez naszych partnerów na budowach.

- Niedawno dostarczyliśmy system samowiercący do wykonania gwoździ gruntowych w obrębie ronda gen. Zientka w Katowicach. Ponadto nasze trwałe kotwy zostały zastosowane przy budowie północnej obwodnicy Krakowa. Kontynuujemy także dostawę kotew na budowę drogi S1 w rejonie Węgierskiej Górki. Oprócz tego każdego miesiąca nasze systemy geotechniczne znajdują zastosowanie na innych budowach jako kotwy, mikropale czy ściągi. W naszym polskim portfolio znajdziemy osiedla mieszkalne, biurowce, przebudowy nabrzeży portowych czy też umacnianie skarp nasypów kolejowych – opowiada Urszula Wilk – Sznerch z działu sprzedaży systemów geotektonicznych w DYWIDAG

Warto wspomnieć, że obecnie firma pracuje nad kolejnymi projektami w Polsce - Aktualnie pracujemy nad kilkoma ciekawymi i dużymi projektami, gdzie mamy nadzieję dostarczać materiał niezbędny do realizacji przedsięwzięć.Oprócz tego na co dzień realizujemy dostawy na potrzeby mniejszych projektów w systemie samowiercącym, prętowym i kotew linowych – dodaje Urszula Wilk – Sznerch.

Jak wiele firm budowlanych także DYWIDAG mierzy się z coraz bardziej wymagającymi projektami - Branża geotechniczna jest dość wymagającą gałęzią przemysłu. Składa się na to wiele czynników. Prace prowadzone są coraz głębiej, elementy nośne muszą przenosić coraz większe siły, a do naszych zadań należy nadążnie za tymi zmianami w postaci gotowych rozwiązań dla naszych klientów. Realizujemy sporo inwestycji, które dają nam możliwości rozwoju oraz uczenia się nowych rozwiązań. Ponadto w firmie pracuje wykwalifikowana kadra specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje, są bardzo doświadczeni dzięki czemu są w stanie przygotować nowe rozwiązania technologiczne i sprostać wymaganiom naszych klientów – zaznacza U. Wilk-Sznerch.

Siedziba DYWIDAG w Rudzie Śląskiej to nowoczesna hala produkcyjna oraz pomieszczenia biurowe liczące 22 tys. m2. Na tę chwilę to najważniejszy zakład całej Grupy DYWIDAG na świecie. Na Śląsk przeniesiona już została produkcja cięgien z niemieckiego oddziału w Langenfeld. W Rudzie Śl. mieszczą się także działy HR, sprzedaży i ofertowania, inżynieryjne oraz związane z obsługą finansową całej Grupy. Docelowo w Polsce znajdować się będzie globalne centrum produkcyjne systemów sprężania, podwieszeń wantowych a także systemów geotechnicznych.

***

Tekst: Adventure Media

Zdjęcia: Adventure Media

***

DYWIDAG to międzynarodowe przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane. Produkty i usługi oferowane przez DYWIDAG obejmują: techniki sprężania, geotechnikę, technologie budowlane i usługi. Firma działa w następujących sektorach: przemysł energetyczny (OZE, energetyka jądrowa, linie przesyłowe, rurociągi, silosy i zbiorniki), geotechnika na światową skalę (stabilizacja skarp, podparcie konstrukcji oporowych, umożliwiające wykonywanie głębokich wykopów i posadowienia na palach, w tym tuneli podwodnych i drążonych w skałach), morski (platformy wiertnicze, morskie porty i doki), budowlany (w tym także system środowiskowe, służące wychwytywaniu, monitorowaniu i raportowaniu poziomu pyłów zawieszonych w powietrzu).

Polski zakład w Rudzie Śląskiej to najnowocześniejsze centrum produkcyjne firmy DYWIDAG na świecie.

***

KONTAKT:

Aleksandra Dik

Adventure Media

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: + 48 604 231 738

 

Magdalena Matusik

Adventure Media

magdalena.matusik@adventure.media.pl

tel: + 48 690 449 064

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP” Biuro prasowe
2024-07-15 | 14:35

Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”

Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez
Przemysł Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024
2024-07-11 | 11:15

Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024

Pierwszy seryjnie produkowany, automatyczny podnośnikowy wózek widłowy STILL EXV iGo zyskał uznanie jurorów i otrzymał nagrodę IFOY 2024 w kategorii robotów
Przemysł Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej
2024-07-03 | 13:55

Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej

Contec S.A. powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej     Contec, Spółka specjalizująca się w przetwarzaniu opon samochodowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.