Telemond zwiększy wydajność produkcji za pomocą systemu Queris MES
Jeden z wiodących w Europie producentów spawanych konstrukcji stalowych dla branży dźwignicowej rozpoczął wdrożenie systemu realizacji produkcji typu MES. Rozwiązanie to zwiększa możliwości produkcyjne bez dodatkowych inwestycji w park maszynowy.
Systemowe zarządzanie produkcją i montażem konstrukcji stalowych
System MES wpisujący się w koncepcję Przemysłu 4.0 zostanie wdrożony w wiodącej spółce holdingu – Telemond Sp. z o.o., która specjalizuje się w produkcji i montażu konstrukcji spawanych ze stali o wysokiej wytrzymałości.
Decyzja kierownictwa spółki o wprowadzeniu do firmowego ekosystemu rozwiązania tego typu wpisuje się w realizację planów rozwojowych, zakładających między innymi usystematyzowanie obiegu informacji o produkcji w toku, cyfryzację procesów wytwórczych i zwiększenie ich wydajności.
Producent inwestuje w systemową optymalizację procesów, dzięki której zwiększy swoje moce produkcyjne bez dodatkowych nakładów na rozbudowę parku maszynowego.
MES – system zwiększający potencjał produkcyjny
Telemond do współpracy wybrał polską firmę Queris, od lat specjalizującą się w informatyzacji przemysłu, która dysponuje autorskim systemem Queris MES.
System MES (Manufacturing Execution System) to rozwiązanie umożliwiające bieżący monitoring wydajności produkcji w toku. Dzięki danym pozyskiwanym bezpośrednio z linii produkcyjnych, które w czasie rzeczywistym są prezentowane kierownictwu, możliwe jest natychmiastowe reagowanie na przestoje, spadki wydajności czy pojawiające się opóźnienia. Systemy tego typu przyczyniają się do realnego wzrostu wskaźnika wydajności OEE z przeciętnych 40% do nawet ponad 85%.
Tak duża poprawa wykorzystania posiadanego potencjału produkcyjnego pozwala przyjmować i realizować znacznie większe ilości zamówień tymi samymi zasobami oraz w tym samym czasie.
Jeden z największych w Europie
Telemond Holding składa się z trzech spółek zatrudniających łącznie ponad 900 pracowników. Główna spółka Telemond Sp. z o.o. jest wiodącym europejskim producentem konstrukcji spawanych i podzespołów takich jak wysięgniki teleskopowe czy kratownice, dostarczanych czołowym producentom dźwigów, zarówno gąsienicowych jak i samochodowych.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.