Komunikaty PR

TOPOWE NAZWISKA, SOSNA ZAMIAST SILIKONU I PINOKIO. W ŁODZI RUSZYŁA ÓSMA EDYCJA

2023-10-04  |  14:00
Biuro prasowe

TOPOWE NAZWISKA, SOSNA ZAMIAST SILIKONU I PINOKIO.

W ŁODZI RUSZYŁA ÓSMA EDYCJA ANIMARKT STOP MOTION FORUM

Ponad 200 przedstawicieli przemysłu animacji – twórców, producentów czy dystrybutorów – z całego świata przyjechało do Łodzi na ANIMARKT Stop Motion Forum. Będą rozmawiać o branżowych wyzwaniach: równouprawnieniu, ekologicznych sposobach produkcji lalek czy systemach edukacji, nawiązywać biznesowe kontakty i walczyć o nagrody. „Gościem specjalnym” wydarzenia będzie Pinokio – mierząca 24 cm i warta 75 000 dolarów lalka, która zagrała tytułową rolę w oscarowym filmie Guillermo Del Toro. Nie tylko uczestnicy forum, ale także łodzianie, będą mogli ją zobaczyć.

– ANIMARKT Stop Motion Forum to przestrzeń biznesowej współpracy, podnoszenia kwalifikacji pod okiem mistrzów i dyskusji o przyszłości branży. W tym roku mamy uczestników z Norwegii, Meksyku, Japonii czy Nigerii. Udało nam się zgromadzić nazwiska, które są absolutnym magnesem w świecie animacji. Rita Domonoyi, Birgit Heidsiek, Ru Kuwahata, Kim Keukeleire czy Denis Walgenwitz to topowi specjaliści doskonale znani w branży – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Skowron z MOMAKIN, dyrektorka ANIMARKT Stop Motion Forum. W tym roku „gościem specjalnym” forum będzie też Pinokio –  oscarowa lalka, która do Łodzi przyjeżdża pod opieką Miel-Margarity Paredes – twórczyni konstrukcji do lalek w „Guillermo Del Toro: Pinokio”.

Rozpoczynająca się właśnie edycja ANIMARKT Stop Motion Forum stawia na debatę o wyzwaniach dla przemysłu animacji na świecie. Pojawią się pytania o branżowe równouprawnienie, ale też o ekologiczne rozwiązania dla produkcji filmów animowanych, np. takie, które pozwolą  zastąpić silikon naturalnymi materiałami. Ważny element programu stanowić będzie też międzynarodowa dyskusja o systemach edukacji branżowej. Nie zabraknie też konkursowych emocji. Jak co roku odbędzie się pitching, w którym o nagrody i lepszy start do realizacji powalczy 20 filmowych projektów z całego świata. 

Choć ANIMARKT jest przede wszystkim forum branżowym, ponownie otwiera się na szerszą publiczność. W niedzielę, 8 października łodzianie mogą wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących forum, których organizatorem jest Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis”.

– Chcemy jak najwięcej osób zainteresować animacją, dlatego z roku na rok mamy coraz więcej wydarzeń towarzyszących, na które zapraszamy łodzian. Tym razem to spotkanie z niesamowicie utalentowaną Miel-Margaritą Paredes, która przygotowała szkielety lalek do „Guillermo Del Toro: Pinokio”. Najmłodsi poznają tajniki budowy lalek. Nieco starsi mogą obejrzeć film „Pudłaki”, przy którym pracowała Miel, a później porozmawiać z naszym gościem i osobiście poznać filmowego Pinokia – wyjaśnia Paulina Zacharek, współorganizatorka forum i dodaje, że szczegóły dotyczące udziału, podobnie jak szczegółowy program tegorocznej edycji wydarzenia można znaleźć na stronie www.animarkt.pl.

ANIMARKT Stop Motion Forum 2023 to pięć dni biznesowych spotkań z przedstawicielami kluczowych studiów, warsztatów i masterclassów – prowadzonych przez specjalistów światowej rangi oraz dyskusji na palące dla branży tematy. To jedyne branżowe wydarzenie na świecie, które integruje środowisko filmu poklatkowego. Na łódzkim forum tworzą się biznesowe relacje, międzynarodowe kooperacje, a młodzi twórcy mają niecodzienną okazję zaprezentowania własnych projektów przed swoimi mistrzami. To tu swój początek mają filmy doceniane przez krytyków i publiczność.

ANIMARKT Stop Motion Forum jest współfinansowane ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerem wydarzenia jest Creative Europe Desk Polska. Głównymi partnerami ANIMARKT Stop Motion Forum 2023 są EC1 Łódź – Miasto Kultury, Łódź Film Commission, Direccion General de Promocion de Exportaciones Chile, Instituto do Cinema e do Audiovisual I.P. / ICA, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych oraz LOOM Hotel.

___

Organizatorem wydarzenia jest MOMAKIN, który łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w projektach w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich powstawania: od planowania i finansowania po promocję i dystrybucję.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic Biuro prasowe
2024-12-27 | 17:30

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic

Adaptico to firma z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się dystrybucją produktów i systemów zwiększających bezpieczeństwo w zakładach pracy. Firma
Przemysł Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Przemysł Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
2024-12-19 | 11:15

Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe

Firma STILL prezentuje nowy podnośnikowy wózek widłowy EXV 10C-16C. Kompaktowe i zwrotne urządzenie zapewnia wysoką wydajność transportu wewnętrznego w ograniczonych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.