Universal Robots ogłasza zmianę w kierownictwie regionu CEE
Warszawa, kwiecień 2021 r. - Universal Robots (UR) ogłosił, że Slavoj Musílek, dyrektor generalny Universal Robots na Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i WNP, zdecydował się opuścić firmę z dniem 31 marca 2021, aby skorzystać z ekscytującej możliwości dotyczącej automatyzacji przemysłu. Slavoj Musílek zajmował swoją pozycję w Universal Robots od 2015 roku. Od 1 kwietnia 2021 stanowisko objął Pavel Bezucký.
„Chciałbym podziękować Slavojowi za jego przywództwo na przestrzeni 5 lat w umacnianiu silnej obecności Universal Robots w całym regionie i życzyć mu sukcesów w nowej karierze” - mówi Pavel Bezucký. „Slavoj pracował na wielu poziomach, aby napędzać rozwój silnej i wszechstronnej marki robotów, stworzył silny zespół sprzedażowy i procesy, które wspierają nasze potrzeby biznesowe, wzmocnił naszą przewagę konkurencyjną, pomógł wprowadzić większy nacisk na roboty współpracujące, zapewniając klientom doskonałą obsługę ”.
Pavel Bezucký posiada bogate doświadczenie i umiejętności w zakresie rozwoju biznesu, strategii i zarządzania sprzedażą w obszarach automatyzacji przemysłu i produkcji. Na swoim poprzednim stanowisku zarządzał zespołem Universal Robots w Czechach, Słowacji i na Węgrzech, koncentrując się na rozbudowie istniejącej sieci sprzedaży dystrybutorów i wspieraniu ich w pozyskiwaniu nowych klientów w celu zwiększenia udziału Universal Robots na rynku.
Pavel Bezucký dołączył do Universal Robots w sierpniu 2017 roku jako Sales Development Manager. W trakcie swojej kariery w UR został powołany na stanowisko Channel Development Managera, a następnie Area Sales Managera. Teraz będzie zarządzał regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji i WNP, który jest stale rozwijającym się rynkiem dla robotów Universal Robots.
O Universal Robots
Firma Universal Robots (UR) powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy z ludźmi roboty współpracujące (coboty). Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy cobot, firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2020 r. przychód Universal Robots wyniósł 219 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401, 22 854 16 34
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.