Universal Robots ogłasza zmianę w kierownictwie regionu CEE
Warszawa, kwiecień 2021 r. - Universal Robots (UR) ogłosił, że Slavoj Musílek, dyrektor generalny Universal Robots na Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i WNP, zdecydował się opuścić firmę z dniem 31 marca 2021, aby skorzystać z ekscytującej możliwości dotyczącej automatyzacji przemysłu. Slavoj Musílek zajmował swoją pozycję w Universal Robots od 2015 roku. Od 1 kwietnia 2021 stanowisko objął Pavel Bezucký.
„Chciałbym podziękować Slavojowi za jego przywództwo na przestrzeni 5 lat w umacnianiu silnej obecności Universal Robots w całym regionie i życzyć mu sukcesów w nowej karierze” - mówi Pavel Bezucký. „Slavoj pracował na wielu poziomach, aby napędzać rozwój silnej i wszechstronnej marki robotów, stworzył silny zespół sprzedażowy i procesy, które wspierają nasze potrzeby biznesowe, wzmocnił naszą przewagę konkurencyjną, pomógł wprowadzić większy nacisk na roboty współpracujące, zapewniając klientom doskonałą obsługę ”.
Pavel Bezucký posiada bogate doświadczenie i umiejętności w zakresie rozwoju biznesu, strategii i zarządzania sprzedażą w obszarach automatyzacji przemysłu i produkcji. Na swoim poprzednim stanowisku zarządzał zespołem Universal Robots w Czechach, Słowacji i na Węgrzech, koncentrując się na rozbudowie istniejącej sieci sprzedaży dystrybutorów i wspieraniu ich w pozyskiwaniu nowych klientów w celu zwiększenia udziału Universal Robots na rynku.
Pavel Bezucký dołączył do Universal Robots w sierpniu 2017 roku jako Sales Development Manager. W trakcie swojej kariery w UR został powołany na stanowisko Channel Development Managera, a następnie Area Sales Managera. Teraz będzie zarządzał regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji i WNP, który jest stale rozwijającym się rynkiem dla robotów Universal Robots.
O Universal Robots
Firma Universal Robots (UR) powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy z ludźmi roboty współpracujące (coboty). Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy cobot, firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2020 r. przychód Universal Robots wyniósł 219 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401, 22 854 16 34

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.