Universal Robots ogłasza zmianę w kierownictwie regionu CEE
Warszawa, kwiecień 2021 r. - Universal Robots (UR) ogłosił, że Slavoj Musílek, dyrektor generalny Universal Robots na Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i WNP, zdecydował się opuścić firmę z dniem 31 marca 2021, aby skorzystać z ekscytującej możliwości dotyczącej automatyzacji przemysłu. Slavoj Musílek zajmował swoją pozycję w Universal Robots od 2015 roku. Od 1 kwietnia 2021 stanowisko objął Pavel Bezucký.
„Chciałbym podziękować Slavojowi za jego przywództwo na przestrzeni 5 lat w umacnianiu silnej obecności Universal Robots w całym regionie i życzyć mu sukcesów w nowej karierze” - mówi Pavel Bezucký. „Slavoj pracował na wielu poziomach, aby napędzać rozwój silnej i wszechstronnej marki robotów, stworzył silny zespół sprzedażowy i procesy, które wspierają nasze potrzeby biznesowe, wzmocnił naszą przewagę konkurencyjną, pomógł wprowadzić większy nacisk na roboty współpracujące, zapewniając klientom doskonałą obsługę ”.
Pavel Bezucký posiada bogate doświadczenie i umiejętności w zakresie rozwoju biznesu, strategii i zarządzania sprzedażą w obszarach automatyzacji przemysłu i produkcji. Na swoim poprzednim stanowisku zarządzał zespołem Universal Robots w Czechach, Słowacji i na Węgrzech, koncentrując się na rozbudowie istniejącej sieci sprzedaży dystrybutorów i wspieraniu ich w pozyskiwaniu nowych klientów w celu zwiększenia udziału Universal Robots na rynku.
Pavel Bezucký dołączył do Universal Robots w sierpniu 2017 roku jako Sales Development Manager. W trakcie swojej kariery w UR został powołany na stanowisko Channel Development Managera, a następnie Area Sales Managera. Teraz będzie zarządzał regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji i WNP, który jest stale rozwijającym się rynkiem dla robotów Universal Robots.
O Universal Robots
Firma Universal Robots (UR) powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy z ludźmi roboty współpracujące (coboty). Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy cobot, firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2020 r. przychód Universal Robots wyniósł 219 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401, 22 854 16 34

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.