Universal Robots z rekordowym rocznym przychodem w wysokości ponad 300 mln USD
Odense, Dania, 31 stycznia 2022 - Universal Robots, duński producent robotów współpracujących, odnotował rekordowe roczne przychody w wysokości 311 mln USD, co oznacza wzrost o 41% w stosunku do roku 2020 i o 23% w stosunku do wyników sprzed pandemii w roku 2019.
„Universal Robots ma za sobą wspaniały rok. W firmie takiej jak nasza, która produkuje zaawansowany sprzęt zgodnie z wysokimi standardami jakości, taki wzrost wymaga ogromnego zaangażowania od wszystkich stron. Nasz zespół produkcyjny w Danii pobił firmowy rekord pod względem liczby zbudowanych cobotów. Podczas jednego tygodnia w czwartym kwartale wyprodukował 400 robotów współpracujących. Nasi eksperci od łańcucha dostaw ciężko pracowali, aby działać bez zakłóceń pomimo globalnych wyzwań związanych z dostawami” – powiedział Kim Povlsen, prezes Universal Robots.
Przychody w 4. kwartale również były rekordowe – wzrosły o 22% w stosunku do 4. kwartału 2020 r. i o 28% w stosunku do tego samego okresu w roku 2019. „Nasz wzrost jest napędzany przez wiele długoterminowych trendów, takich jak niedobory pracowników czy rosnąca świadomość odnośnie automatyzacji jako elementu wspierającego produktywność. Docieramy do nowych klientów, a jednocześnie wracają do nas firmy produkcyjne, które rozszerzają zastosowanie cobotów po tym, jak zobaczyły wpływ tej technologii na ich biznes” – dodał Kim Povlsen.
Firma spodziewa się dalszego silnego wzrostu w 2022 r. „Zapotrzebowanie na roboty współpracujące będzie rosło, a wraz z nim rozwija się nasz unikalny ekosystem. Pracujemy z ponad 1000 niezależnych firm, w tym producentami komponentów, zestawów i aplikacji, certyfikowanymi integratorami oraz dystrybutorami, a innowacyjność w zakresie współpracy wyróżnia naszą ścieżkę rozwoju” – powiedział Kim Povlsen.
O Universal Robots
Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego ekonomicznie opłacalnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinął portfolio obejmujące UR3e, UR5e, UR10e i UR16e, o różnym udźwigu i zasięgu roboczym. Każdy model jest wspierany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach oraz wdrażane do wielu różnych zadań.
Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Rosji, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech.
Universal Robots zainstalował ponad 50 000 cobotów na całym świecie.
Więcej informacji: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.