Komunikaty PR

W Rudzie Śląskiej powstało niemal 300 metrowe cięgno

2022-04-19  |  09:27
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

284 metry – taką długość posiada wyprodukowane w Rudzie Śląskiej cięgno, które docelowo znajdzie zastosowanie przy budowie mostu w okolicy niemieckiego miasta Wuppertal. Wykonawcą tak imponującego elementu jest firma DYWIDAG, która współtworzy największe infrastrukturalne projekty na całym świecie.

Wykorzystuje się je m.in. do budowy mostów na całym świecie, a swoje zastosowane znalazły już w takich projektach jak: Harbor Bridge w Corpus Christi w Teksasie / USA, Houston Ship Channel Replacement Bridge w Houston w Teksasie, Grenland Bridge w Norwegii, most w Satu Mare w Rumunii, most Neue Strombrücke Magdeburg w Niemczech, a także most Overfly w Norymberdze.

Mowa o produkowanych w Rudzie Śląskiej cięgnach, skąd trafiają na place budów niemal każdego zakątka świata. W ostatnim czasie w hali produkcyjnej DYWIDAG powstał prawdziwy gigant, czyli cięgno mierzące niemal 300 metrów.  

- Jest to pierwsze 284 metrowe cięgno wyprodukowane w Rudzie Śl. Wcześniej takie zlecenie było realizowane w poprzedniej lokalizacji firmy w Niemczech, z tą różnicą, że nasze zostało wykonane jednoetapowo. Dokładnej rzecz ujmując, nie były stosowane żadne dodatkowe łączenia rury PE na całej jego długości. Warto zaznaczyć, że długie cięgna zawsze dotyczą projektów mostowych i ich procentowy udział w całej produkcji wynosi miesięcznie w skali globalnej około 3% – tłumaczy Jakub Masny, koordynator produkcji z firmy DYWIDAG. Cięgno zostanie zainstalowane w projekcie mostu, który powstanie w okolicy miasta Wuppertal. -Wykonanie tak długich elementów wiąże się z zaangażowaniem załogi, obserwacją i nadzorem procesu. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy w stanie traktować taką produkcję jako standard – mówi Jakub Masny.

Systemy sprężania DYWIDAG są wykorzystywane w przełomowych konstrukcjach na całym świecie, takich jak budowy mostów, budynków, zbiorników, silosów, płyt, przejść podziemnych itp. - Trwałe i niezawodne systemy sprężania z klejem, wykorzystują w nowych konstrukcjach sploty lub pręty gwintowane oraz wzmacniają lub naprawiają infrastrukturę. Systemy te zapewniają sprężenie poprzeczne, sprężenie wzdłużne dźwigarów mostowych, sprężenie poprzeczne pomostów mostowych i mogą być stosowane w betonowych płytach stropowych w budynkach wielokondygnacyjnych – dodaje Jakub Masny. 

W tym kontekście warto odnotować, że polski oddział DYWIDAG intensywnie przygotowuje się do rozwinięcia kolejnego obszaru swojej działalności – renowacji już istniejących obiektów, a zakład w Rudzie Śląskiej będzie światowym centrum produkcyjnym firmy.

Firma DYWIDAG posiada ponad 150-letnią tradycję. Na polskim rynku jest obecna od 13 lat. Wcześniej oddział techniczno-handlowy mieścił się w Chorzowie. W listopadzie 2021 roku minął rok od oficjalnego uruchomienia produkcji w Rudzie Śląskiej. Tu wytwarzane są cięgna i kotwy, służące do budowy m.in. mostów, farm wiatrowych oraz wykorzystywane w szeroko rozumianym budownictwie lądowym i morskim. Przedsiębiorstwo stale rozwija swoją działalność, uruchamiane są m.in. kolejne linie produkcyjne, a co za tym idzie, rosną potrzeby kadrowe. Firma oferuje zatrudnienie na różnorodnych stanowiskach: od produkcyjnych, przez inżynieryjne, handlowe, administracyjne, po dział IT.  

***

Tekst: Adventure Media

Zdjęcia: Adventure Media 

***

DYWIDAG to międzynarodowe przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane. Produkty i usługi oferowane przez DYWIDAG obejmują: techniki sprężania, geotechnikę, technologie budowlane i usługi. Firma działa w następujących sektorach: przemysł energetyczny (OZE, energetyka jądrowa, linie przesyłowe, rurociągi, silosy i zbiorniki), geotechnika na światową skalę (stabilizacja skarp, podparcie konstrukcji oporowych, umożliwiające wykonywanie głębokich wykopów i posadowienia na palach, w tym tuneli podwodnych i drążonych w skałach), morski (platformy wiertnicze, morskie porty i doki), budowlany (w tym także system środowiskowe, służące wychwytywaniu, monitorowaniu i raportowaniu poziomu pyłów zawieszonych w powietrzu).

Polski zakład w Rudzie Śląskiej to najnowocześniejsze centrum produkcyjne firmy DYWIDAG na świecie.

 

***

 

KONTAKT:

Aleksandra Dik

Adventure Media

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: + 48 604 231 738

Magdalena Matusik

Adventure Media

magdalena.matusik@adventure.media.pl

tel: + 48 690 449 064

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Po raz kolejny TOPBUILDER dla marki WIŚNIOWSKI Biuro prasowe
2024-05-15 | 01:00

Po raz kolejny TOPBUILDER dla marki WIŚNIOWSKI

Brama ogrodzeniowa składana WIŚNIOWSKI zdobyła tytuł TOPBuilder 2024 w kategorii „Innowacja”. To pierwsza na rynku brama składana z napędem ze znakowaniem CE. Jak każdego
Przemysł APA Group publikuje Raport CSR za 2023
2024-05-15 | 01:00

APA Group publikuje Raport CSR za 2023

APA Group publikuje Raport CSR za 2023 APA Group, wiodąca firma w dziedzinie inteligentnej automatyki i rozwiązań transformacji cyfrowej, prezentuje publikację interaktywnego Raportu
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2024-05-14 | 10:00

Kontrola wizyjna mrożonych ryb z dokładnością do 100%

WARSZAWA, Polska, 29 kwietnia 2024 r. – Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, ogłosił, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Finanse

Trwają prace nad reformą finansowania samorządów. Mają zyskać większą autonomię i niezależność budżetu od zmian w podatkach

Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Transport

Nadchodzi kumulacja inwestycji finansowanych ze środków UE. Wykonawcy muszą się przygotować na problemy z dostępnością kadr i zasobów

W związku z odblokowaniem środków unijnych firmy – zwłaszcza z sektora budowlanego – spodziewają się w tym roku boomu w inwestycjach infrastrukturalnych. Barierą dla ich realizacji może się jednak okazać dostępność rąk do pracy. Przedsiębiorcy obawiają się też, że kumulacja inwestycji w krótkim czasie może pociągnąć za sobą wzrost popytu nie tylko na kadry, ale i materiały czy specjalistyczne usługi podwykonawcze, co z kolei może się przełożyć na wzrost cen. – Od strony formalnej jesteśmy przygotowani do poradzenia sobie z tą kumulacją. Jest możliwość punktowych zmian w prawie zamówień publicznych i tego nie wykluczam – mówi Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.