Komunikaty PR

Wachlarz rozwiązań pakowania dla różnych branż dostępny w jednym miejscu

2021-11-09  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Do pobrania NotkaPR ( 0.16 MB )

Już wkrótce podczas Targów Warsaw Pack, które potrwają od 23 do 25 listopada, na stoisku firmy Silny&Salamon będzie można zapoznać się z technologią pakowania Autobag, która sprawdza się w branżach: meblarskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, elektronicznej, odzieżowej czy e-commerce. Wystawca zaprezentuje działanie aż siedmiu maszyn, systemy wspomagające pakowanie poprzez ważenie i liczenie, a także rozwiązania inwentaryzacyjne oparte o technologię RFID.  

Na Targach Warsaw Pack przedstawiciele różnych branż będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami, które wspomagają procesy pakowania i logistyczne. Katarzyna Bieńkowska, prezes Silny&Salamon zaprasza do odwiedzenia stoiska nr B2.117, gdzie eksperci pokażą jak usprawnić procesy i dobrać właściwie opakowanie.

– Zaprezentujemy systemy, które pomogą rozwiązać specyficzne problemy przy pakowaniu różnych produktów. Na miejscu będzie można również osobiście sprawdzić jak efektywne, jakościowe, estetyczne i ekologiczne są nasze propozycje – zachęca. Natomiast osoby, które już dziś chciałby poznać rozwiązania Autobag, mogą skorzystać z bezpłatnych testów pakowania i zgłosić taką chęć poprzez formularz.

Drobne elementy - policzone i spakowane

Specjalistów z sektorów: budowlanego, meblarskiego i motoryzacyjnego zainteresuje system pakowania składający się z podajnika Maximizer i maszyny Autobag® 550, przeznaczony do kompletowania zestawów drobnych elementów, które trudno podać za pomocą bębna. Na miejscu, przy wykorzystaniu Autobag® 550 zestawionego z urządzeniem o wysokiej czułości ważenia i liczenia - Accuscale, będzie można samodzielnie, szybko i z dużą dokładnością spakować w komplety, takie akcesoria jak: śrubki, nakrętki, podkładki, uszczelki czy kołki. Ciekawym rozwiązaniem, po raz pierwszy zaprezentowanym w Polsce, będzie kompaktowa maszyna PS 125®, która w połączeniu z bębnem liczącym, precyzyjnie liczy i pakuje drobne elementy.

Usprawnienia dla e-commerce

Z kolei przedstawiciele firm działających w kanale e-commerce czy odzieżowych poznają atuty modelu Autobag® 850S, wyposażonego w technologię, która automatycznie otwiera i zamyka torbę wysyłkową, umożliwiając szybsze pakowanie zamówień. Dodatkowo wbudowana drukarka termotransferowa, pracująca w systemie next-bag-out, nadrukowuje etykietę logistyczną na każdym worku tuż przed jego napełnieniem, co eliminuje dodatkowy element procesu. Innym modelem do przetestowania będzie maszyna Autobag®650H poziomo pakująca produkty o skomplikowanych kształtach np. odzież czy elementy giętkie. Zdaje ona egzamin również przy towarach o regularnych kształtach czy pakowaniu całych zestawów.

Kolejny krok - inwentaryzacja

Odwiedzający Warsaw Pack, na stoisku Silny&Salamon, będą mogli zapoznać się też z ISS Dispatcher, systemem opartym na technologii RFID dostarczonej przez ISS RFID, który wspiera procesy załadunku i rozładunku poprzez odczyt opakowań transportowych wielokrotnego użytku (RTI) i weryfikację w czasie rzeczywistym. Do RTI trafiają produkty spakowane na Autobag 650®H. Dodatkowo przy pomocy systemu ISS Inventory będzie można przeprowadzić inwentaryzację pojemników wyposażonych w tagi RFID, tym samym sprawdzić zgodność ładunku.

Specjaliści w optymalizacji pakowania

Firma Silny&Salamon dysponuje 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Dystrybutor proponuje nieodpłatne testy spakowania konkretnych produktów, by sprawdzić jakość i estetykę finalnego opakowania, a także przetestowanie wybranych modeli maszyn w rzeczywistym środowisku pracy. Taką chęć można zgłosić na adres karol.szostak@pakowanie.biz, poprzez formularz, a w wirtualnym showroomie www.pakowanie.biz zapoznać się z działaniem poszczególnych maszyn.  Warto także obserwować profil firmy na LinkedIn Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

* * *

O firmie

Silny&Salamon Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1989 roku jako mała rodzinna firma handlowa, której celem było wprowadzenie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów. Dziś to sprawdzony partner w biznesie, zapewniający skuteczne rozwiązania w transporcie, logistyce i procesach produkcyjnych. Wielu klientów jest związanych z firmą ciągłą współpracą od wielu lat, należą do nich m.in.: Deftrans, Molex, Turck Automation, Fischer Automotive, TE Connectivity czy Neuca.

* * *

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations, tel. + 48 601 99 10 89, agnieszka@lawendapr.com

Silny&Salamon Sp. z o.o., ul. Druskiennicka 20 81-533 Gdynia, tel. +48 58 622 54 01

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP” Biuro prasowe
2024-07-15 | 14:35

Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”

Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez
Przemysł Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024
2024-07-11 | 11:15

Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024

Pierwszy seryjnie produkowany, automatyczny podnośnikowy wózek widłowy STILL EXV iGo zyskał uznanie jurorów i otrzymał nagrodę IFOY 2024 w kategorii robotów
Przemysł Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej
2024-07-03 | 13:55

Contec powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej

Contec S.A. powiększa zarząd i wzmacnia zespół dzięki nowej Dyrektorce Finansowej     Contec, Spółka specjalizująca się w przetwarzaniu opon samochodowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.