Webinaria How to? Przemysł 4.0 - technologie, najlepsze praktyki, strategie
1 grudnia rusza cykl webinariów KIGEiT
Internet Rzeczy, cyberbezpieczeństwo, robotyzacja, chmura, finansowanie, strategia i planowanie cyfrowej transformacji – to tematy webinariów organizowanych w ramach projektu Diginno przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji. Prelekcje online dla przedstawicieli firm produkcyjnych oraz sektora MSP odbędą się w dniach 1 – 11.12 2020 roku.
Eksperci podpowiedzą, jak zaplanować i przeprowadzić proces transformacji cyfrowej, jakie możliwości dają rozwiązania chmurowe, IoT i robotyzacja oraz w jaki sposób unowocześnić firmę i zapewnić bezpieczeństwo w cyfrowym środowisku. Do grona ekspertów dołączyli m.in. przedstawiciele Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, KIGEiT, mis², Siemens oraz Universal Robots.
Webinaria są bezpłatne, a szczegółowe informacje oraz rejestracja są dostępne na stronie: https://kigeit.org.pl/diginno-webinary/
Webinaria są częścią programu Diginno mającego na celu przyspieszenie cyfryzacji firm produkcyjnych. Więcej informacji o programie: https://kigeit.org.pl/diginno/
Kalendarz wydarzeń:
- 1.12, godz. 11.00 – 12.00 – Nim wdrożysz IIoT… (https://kigeit.org.pl/2020/11/17/nim-wdrozysz-iiot/)
- 2.12, godz. 11.00 – 12.00 – Finansowanie cyfryzacji i robotyzacji przedsiębiorstw (https://kigeit.org.pl/2020/11/17/finansowanie-cyfryzacji-i-robotyzacji-przedsiebiorstw/)
- 2.12, godz. 13.00 – 14.00 – Cyberbezpieczeństwo w firmach produkcyjnych – najczęstsze błędy i zagrożenia (https://kigeit.org.pl/2020/11/17/finansowanie-cyfryzacji-i-robotyzacji-przedsiebiorstw/)
- 3.12, godz. 13.00 – 14.00 – Cyfrowa transformacja – od czego zacząć? (https://kigeit.org.pl/2020/11/21/cyfrowa-transformacja-od-czego-zaczac/)
- 4.12, godz. 11.00 – 12.00 – Do jakich zadań robot współpracujący? Perspektywa MSP / produkcja (https://kigeit.org.pl/2020/11/23/do-jakich-zadan-robot-wspolpracujacy-perspektywa-msp-produkcja/)
Wydarzenia patronatem objęła Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.
O Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji
KIGEiT powstała w 1992 roku i działa na podstawie ustawy o izbach gospodarczych. Jest organizacją typu not-for-profit, zrzeszającą grupę podmiotów gospodarczych zajmujących się produkcją, handlem, usługami lub pracami naukowo-badawczymi w zakresie lub na rzecz elektroniki, telekomunikacji, informatyki, teleinformatyki, energetyki, elektrotechniki, automatyki przemysłowej, a także audiowizualnych mediów elektronicznych. KIGEiT zrzesza 165 członków, którzy zatrudniają bezpośrednio ponad 58,5 tysiąca osób i mają przychody na poziomie ponad 68 mld zł rocznie. KIGEiT jest członkiem DigitalEurope, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej.
Dalsze informacje:
Dorota Sapija, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji
e-mail: dorota.sapija@kigeit.org.pl
tel. 608 03 84 01

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.