Wkrótce ruszy produkcja ogniw paliwowych STILL
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Jako pierwszy dostawca pojazdów transportu wewnętrznego w Europie firma STILL wprowadza na rynek ogniwa paliwowe własnej produkcji. Pierwsze wodorowe zamienniki baterii do wózków widłowych 24 V zjadą z linii w 2023 r.
Firma STILL kontynuuje działania w obszarze rozwoju oferty alternatywnych systemów zasilania wózków widłowych. W 2023 roku uruchomi w swoim hamburskim zakładzie produkcję ogniw paliwowych. Co więcej, dzięki nawiązaniu współpracy z przedsiębiorstwem Hydrogentle, będzie w stanie zapewnić klientom doradztwo i kompletną infrastrukturę niezbędną do wdrażenia wodorowych flot intralogistycznych. Nowy partner technologiczny firmy specjalizuje się w analizie wykonalności realizacji Fuel Cell, projektowaniu instalacji i konsultacjach w tym obszarze. – Ogniwa paliwowe są obecnie jednym z filarów innowacyjności firmy STILL. Wierzymy, że technologia ta ma duże szanse na sukces, szczególnie w obliczu obecnych kryzysów – mówi Frank Müller, Senior Vice President Brand Management w STILL. – Dzięki wsparciu firmy Hydrogentle jesteśmy w stanie zaoferować klientom całościowe wsparcie w zakresie technologii Fuel Cell. Odtąd będą oni w stanie z jednego źródła pozyskać wysokiej jakości wózki widłowe przystosowane do zasilania wodorem, ogniwa paliwowe oraz serwis i kompletną infrastrukturę – dodaje.
Holistyczna obsługa ma w kontekście zasilania wózków widłowych wodorem szczególne znaczenie, jako że łańcuch wartości jest w tym przypadku wyjątkowo złożony. By zapewnić rentowność instalacji wodorowej, należy precyzyjnie skoordynować działania – od produkcji zielonego wodoru, przez dobór wózków, aż po optymalizację procesu tankowania. Dzięki współpracy firmy z Hydrogentle klienci STILL będą mogli otrzymać kompleksowe wsparcie technologiczne w zakresie Fuel Cell od swojego dostawcy pojazdów transportu wewnętrznego. – Wodór i wszystko, co się z nim wiąże, jest skomplikowane – mówi Axel Poblotzki, dyrektor zarządzający Hydrogentle GmbH. – Upraszczamy temat i sprawiamy, że niezależnie od skali rozwiązania oparte na wodorze stają się rzeczywistością – tłumaczy. – Bardzo cieszymy się, że udało nam się pozyskać Hydrogentle jako partnera – podsumowuje Müller.

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.