Zaawansowane dozowanie polimerów dzięki nowej pompie Qdos 60 PU
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
Zaawansowane dozowanie polimerów dzięki nowej pompie Qdos 60 PU
- Rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane systemy dozowania polimerów w zastosowaniach związanych z usuwaniem osadów
- Premiera specjalistycznej pompy dozującej do polimerów, Qdos 60 PU
- Rozszerzenie możliwości dozowania polimerów w zastosowaniach wymagających wyższych przepływów
W związku ze wzrostem zainteresowania globalnego rynku zaawansowanymi systemami dozowania polimerów, firma Watson-Marlow Fluid Technology Solutions (WMFTS) wprowadziła do oferty pompę perystaltyczną Qdos 60 PU. Oznacza to, że operatorzy mogą teraz korzystać z wydajnego, bezpiecznego i niezawodnego dozowania polimerów w dowolnej oczyszczalni wody lub ścieków.
Polimery są wykorzystywane głównie w procesach koagulacji i odwadniania osadów. Zmniejszenie ich objętości w wyniku odwadniania pozwala obniżyć koszty składowania i utylizacji nawet o 75%.
Na całym świecie wprowadzane są coraz surowsze normy regulujące efektywne odwadnianie osadów. Prawidłowa realizacja tego procesu wymaga dokładnego i niezawodnego dozowania wykorzystywanych w nim polimerów.
Pompa Qdos 60 PU umożliwia precyzyjną i powtarzalną regulację przepływu wielu wymagających płynów, w tym substancji lepkich i węglowodorów alifatycznych, w warunkach przepływu do 60 l/godz. i ciśnienia do 5 bar. Pompa oferuje doskonałe walory użytkowe związane z tłoczeniem polimerów, w tym poliakrylamidu (PAM), oraz innych flokulantów i koagulantów stosowanych w procesach uzdatniania wody.
Dzięki gromadzonej przez dekady wiedzy technicznej i doświadczeniu w zakresie badań i rozwoju, pompa Qdos 60 PU firmy WMFTS charakteryzuje się konstrukcją zoptymalizowaną pod kątem obniżenia sił ścinających oraz delikatnego tłoczenia w celu ochrony łańcuchów polimerowych i zachowania integralności produktu. Podobnie, jak w przypadku modelu Qdos 20 PU, zastosowano w niej wężyk odporny na kontakt z węglowodorami alifatycznymi, dzięki czemu zwiększono kompatybilność chemiczną pompy.
W zastosowaniach związanych z dozowaniem PAM pompy perystaltyczne charakteryzują się wyższą dokładnością i niezawodnością w porównaniu z pompami membranowymi. Ich konstrukcja nie zawiera bowiem membran, zaworów ani uszczelek, które mogłyby się zapychać.
Dzięki niezwykle innowacyjnej konstrukcji pomp z serii Qdos, jedyną częścią podlegającą wymianie jest opatentowana głowica ReNu. Umożliwia ona powtarzalną i precyzyjną regulację natężenia przepływu oraz dłużej zachowuje sprawność w trudnych warunkach eksploatacji. Wymiana głowicy ReNu zajmuje mniej niż minutę – a nowa głowica to w istocie nowa pompa.
Jak wyjaśnia Adeel Hassan, menedżer produktu w firmie WMFTS: „Nowa głowica Qdos ReNu PU rozszerzyła zakres zastosowań pomp Qdos. Nasze wszechstronne pompy mogą służyć do dokładnego i bezpiecznego dozowania cieczy. W zależności od modelu charakteryzują się one natężeniem przepływu do 120 l/godz., pod ciśnieniem do 7 bar, w szerokim spektrum zastosowań w różnych branżach. Są one oferowane w kilku wariantach wydajności i opcji sterowania, w zależności od wymagań klienta”.
Firma WMFTS spodziewa się znaczącego wzrostu zainteresowania rynku, szczególnie dzięki funkcji wykrywania nieszczelności, która zapewnia ochronę przed uwalnianiem pompowanych chemikaliów oraz zmniejsza narażenie personelu podczas konserwacji.
W oczyszczalni ścieków w niemieckim mieście Heide pompa dozująca Qdos 60 PU umożliwia łatwe dozowanie nawet najbardziej kłopotliwych polimerów i węglowodorów.
„Inżynierowie mogą liczyć na wysoką precyzję dozowania, łatwość obsługi i bogatą funkcjonalność w połączeniu z najwyższym bezpieczeństwem procesu” – wyjaśnia Peter Dohrn, kierownik ds. oczyszczania ścieków w zakładzie. „Pierwsza głowica pompy bezproblemowo działała przez rok, a zdecydowaliśmy się ją wymienić tylko zapobiegawczo. Druga głowica pracuje bez żadnych zakłóceń od sześciu miesięcy. Wymiana głowicy jest przy tym bardzo szybka”.
Pompa Qdos 60 PU nadaje się również do pracy z tłuszczami i olejami, uzyskała też certyfikat zgodności z przepisami Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i rozporządzeniem (WE) 1935/2004 – dzięki czemu mogą z niej korzystać także klienci z branży spożywczej.
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.