Zaawansowane dozowanie polimerów dzięki nowej pompie Qdos 60 PU
Solski Communications
p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl
Zaawansowane dozowanie polimerów dzięki nowej pompie Qdos 60 PU
- Rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane systemy dozowania polimerów w zastosowaniach związanych z usuwaniem osadów
- Premiera specjalistycznej pompy dozującej do polimerów, Qdos 60 PU
- Rozszerzenie możliwości dozowania polimerów w zastosowaniach wymagających wyższych przepływów
W związku ze wzrostem zainteresowania globalnego rynku zaawansowanymi systemami dozowania polimerów, firma Watson-Marlow Fluid Technology Solutions (WMFTS) wprowadziła do oferty pompę perystaltyczną Qdos 60 PU. Oznacza to, że operatorzy mogą teraz korzystać z wydajnego, bezpiecznego i niezawodnego dozowania polimerów w dowolnej oczyszczalni wody lub ścieków.
Polimery są wykorzystywane głównie w procesach koagulacji i odwadniania osadów. Zmniejszenie ich objętości w wyniku odwadniania pozwala obniżyć koszty składowania i utylizacji nawet o 75%.
Na całym świecie wprowadzane są coraz surowsze normy regulujące efektywne odwadnianie osadów. Prawidłowa realizacja tego procesu wymaga dokładnego i niezawodnego dozowania wykorzystywanych w nim polimerów.
Pompa Qdos 60 PU umożliwia precyzyjną i powtarzalną regulację przepływu wielu wymagających płynów, w tym substancji lepkich i węglowodorów alifatycznych, w warunkach przepływu do 60 l/godz. i ciśnienia do 5 bar. Pompa oferuje doskonałe walory użytkowe związane z tłoczeniem polimerów, w tym poliakrylamidu (PAM), oraz innych flokulantów i koagulantów stosowanych w procesach uzdatniania wody.
Dzięki gromadzonej przez dekady wiedzy technicznej i doświadczeniu w zakresie badań i rozwoju, pompa Qdos 60 PU firmy WMFTS charakteryzuje się konstrukcją zoptymalizowaną pod kątem obniżenia sił ścinających oraz delikatnego tłoczenia w celu ochrony łańcuchów polimerowych i zachowania integralności produktu. Podobnie, jak w przypadku modelu Qdos 20 PU, zastosowano w niej wężyk odporny na kontakt z węglowodorami alifatycznymi, dzięki czemu zwiększono kompatybilność chemiczną pompy.
W zastosowaniach związanych z dozowaniem PAM pompy perystaltyczne charakteryzują się wyższą dokładnością i niezawodnością w porównaniu z pompami membranowymi. Ich konstrukcja nie zawiera bowiem membran, zaworów ani uszczelek, które mogłyby się zapychać.
Dzięki niezwykle innowacyjnej konstrukcji pomp z serii Qdos, jedyną częścią podlegającą wymianie jest opatentowana głowica ReNu. Umożliwia ona powtarzalną i precyzyjną regulację natężenia przepływu oraz dłużej zachowuje sprawność w trudnych warunkach eksploatacji. Wymiana głowicy ReNu zajmuje mniej niż minutę – a nowa głowica to w istocie nowa pompa.
Jak wyjaśnia Adeel Hassan, menedżer produktu w firmie WMFTS: „Nowa głowica Qdos ReNu PU rozszerzyła zakres zastosowań pomp Qdos. Nasze wszechstronne pompy mogą służyć do dokładnego i bezpiecznego dozowania cieczy. W zależności od modelu charakteryzują się one natężeniem przepływu do 120 l/godz., pod ciśnieniem do 7 bar, w szerokim spektrum zastosowań w różnych branżach. Są one oferowane w kilku wariantach wydajności i opcji sterowania, w zależności od wymagań klienta”.
Firma WMFTS spodziewa się znaczącego wzrostu zainteresowania rynku, szczególnie dzięki funkcji wykrywania nieszczelności, która zapewnia ochronę przed uwalnianiem pompowanych chemikaliów oraz zmniejsza narażenie personelu podczas konserwacji.
W oczyszczalni ścieków w niemieckim mieście Heide pompa dozująca Qdos 60 PU umożliwia łatwe dozowanie nawet najbardziej kłopotliwych polimerów i węglowodorów.
„Inżynierowie mogą liczyć na wysoką precyzję dozowania, łatwość obsługi i bogatą funkcjonalność w połączeniu z najwyższym bezpieczeństwem procesu” – wyjaśnia Peter Dohrn, kierownik ds. oczyszczania ścieków w zakładzie. „Pierwsza głowica pompy bezproblemowo działała przez rok, a zdecydowaliśmy się ją wymienić tylko zapobiegawczo. Druga głowica pracuje bez żadnych zakłóceń od sześciu miesięcy. Wymiana głowicy jest przy tym bardzo szybka”.
Pompa Qdos 60 PU nadaje się również do pracy z tłuszczami i olejami, uzyskała też certyfikat zgodności z przepisami Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i rozporządzeniem (WE) 1935/2004 – dzięki czemu mogą z niej korzystać także klienci z branży spożywczej.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.