Zautomatyzowane linie pakujące szyte na miarę
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Optymalizacja pakowania odgrywa ważną rolę w logistyce i transporcie towarów. Istnieje jednak szereg produktów, które trudno zapakować i standardowe maszyny się przy tym nie sprawdzą. Wtedy warto wiedzieć, że eksperci z Silny&Salamon projektują w pełni zautomatyzowane linie pakujące i integrują maszyny Autobag z systemami podawczymi i robotami, tworzonymi pod konkretne potrzeby.
Finalny efekt, jakim ma być bezpiecznie zapakowany, właściwy towar, odpowiednio oznaczony i atrakcyjny dla końcowego użytkownika, nie zawsze jest łatwo uzyskać. By usprawnić proces pakowania dla wielu grup produktów w takich branżach jak np.: elektroniczna, motoryzacyjna, wyrobów medycznych, meblowa, ogrodnicza, trzeba pokonać wiele specyficznych wyzwań, które wymagają indywidualnych rozwiązań.
Kształt to dopiero początek
Gdy trzeba spakować produkty o nietypowych kształtach, nie sprawdzi się popularna na rynku technologia flowpack, która nadaje się głównie do zamykania w opakowaniach elementów sztywnych i foremnych. W tej sytuacji odpowiedzią będzie technologia Autobag, która pozwala pakować różnorodne produkty w estetyczne worki.
Jak mówi Karol Szostak z firmy Silny&Salamon, skomplikowany kształt to tylko jeden z problemów podczas pakowania, z którymi trzeba sobie poradzić. Klienci zgłaszają szereg innych, charakterystycznych dla swoich branż. Niejednokrotnie specyfika elementów do spakowania, które zahaczają się o siebie, sklejają się, czy są tak drobne, że nie da się ich łatwo chwycić, wymaga wsparcia specjalistycznymi maszynami i dodatkowej automatyzacji. – By sprostać tym wyzwaniom, wchodzimy na rynek z ofertą w pełni zautomatyzowanych linii do pakowania, opartych o maszyny Autobag i inne urządzania, które uniezależnią ten proces od człowieka. Są to np. stoły licząco-ważące lub wibracyjne, urządzenia do liczenia bardzo drobnych elementów czy linie podające – dodaje.
Z takiego rozwiązania korzysta już firma Vanprotech z Grudziądza, dostarczająca elementy zabezpieczające furgony. – Nasza firma korzysta od 3 lat z urządzenia licząco-ważącego Accuscale, które współpracuje z maszyną pakującą Autobag, które. To uniwersalne i trwałe rozwiązanie, dzięki któremu pakujemy w naszym zakładzie drobne elementy, w 100% odpowiada naszym potrzebom,i jest warte swojej ceny. Atutem jest też bardzo profesjonalny serwis dystrybutora – podsumował Artur Reszka, plant manager.
Kiedy warto, by robot wyręczył człowieka
Producenci oczekują zwiększenia wydajności procesu pakowania, przejścia z ręcznego na półautomatyczne lub całkowicie zautomatyzowane, czy poprawy estetyki opakowania. Nie zawsze wystarczą do tego uniwersalne i gotowe rozwiązania. Eksperci z Silny&Salamon projektują więc urządzenia wspomagające procesy zgodnie z oczekiwaniami klientów i integrują maszyny Autobag z tworzonymi pod unikalne potrzeby firm, systemami podającymi.
Firmy działające w branży elektronicznej, elektrotechnicznej czy ogrodniczej wiedzą z jakimi wyzwaniami wiąże się skuteczne i precyzyjne spakowanie bardzo drobnych elementów, o wielkości od 0,5 do 8 mm, takich jak np. komponenty elektroniczne czy nasiona. Pakowanie ich na potrzeby logistyki wewnętrznej czy dla klienta końcowego, gdzie precyzyjna liczba tych elementów będzie kluczowa, wymaga odpowiednich urządzeń. Tu sprawdzi się Autobag PS 125 lub 550, które uzupełnione o maszynę liczącą Counter U-162 utworzą właściwy zestaw i zautomatyzują ten proces, pakując elementy zgodnie z żądana liczbą w worku np. po 100 sztuk.
Często brak jednej części powoduje bezużyteczność całego kompletu, czego przykładem mogą być akcesoria meblowe, montażowe dla budownictwa, czy branża medyczna, gdzie nakrętki do butelek z lekami, strzykawki czy nakłuwacze muszą być precyzyjnie policzone i spakowane z innymi elementami. W tym przypadku maszyny Autobag z serii PS 125 lub 550, uzupełnione o bębny liczące lub licząco-ważące, sprawią, że kompletowanie zestawów według zamówień klientów, będzie szybkie i dokładne.
Niejednokrotnie też sortowanie elementów, a wiec odrzucenie elementów wadliwych, przy pakowaniu ręcznym nastręcza wielu problemów i zabiera czas. Rozwiązaniem tego są maszyny AB serii 500 wraz ze stołami wibracyjnymi, które umożliwiają pakowanie elementów o wymiarach od 3 do 200 mm w worki, z prędkością do 300 szt. / min.
Wygodne i praktyczne maszyny Autobag
Efektywność i automatyzacja pakowania przekłada się na zwiększenie wydajności procesów logistycznych. Zmiana rodzaju opakowania na maszynie Autobag, w przeciwieństwie do technologii flowpack, wymaga wyłącznie włożenia innej rolki z workami bez konieczności przezbrojenia urządzenia i demontażu zainstalowanego oprzyrządowania. Odbywa się to bez strat materiału opakowaniowego. Dodatkowo niewielkie gabaryty urządzeń Autobag pozwalają zaoszczędzić miejsce w halach i łatwo wkomponować je w linie produkcyjne.
Firma Silny&Salamon proponuje klientom nieodpłatne testy spakowania konkretnych produktów, by sprawdzić jakość i estetykę finalnego opakowania, a także nieodpłatne przetestowanie wybranych modeli maszyn w rzeczywistym środowisku pracy. Można zgłosić taką chęć na adres karol.szostak@pakowanie.biz, a w wirtualnym showroomie na stronie www.pakowanie.biz zapoznać się z działaniem poszczególnych maszyn.
Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.