Zrównoważony rozwój i ESG to priorytety dla firm produkcyjnych
- Rockwell Automation wskazuje, że 97% ankietowanych zadeklarowało, że prowadzi formalne bądź nieformalne działania w zakresie ESG, a 55% posiada formalny program działań.
- #1 motywacja do podejmowania inicjatyw ESG to nierówności społeczne
- 65% respondentów stwierdziło, że technologia odgrywa „znaczącą” lub „bardzo istotną” rolę w organizacji w zakresie ESG/Sustainability
- By wesprzeć zrównoważony rozwój w swoim przedsiębiorstwie, firmy produkcyjne najczęściej inwestują w systemy zarządzania produkcją (MES), systemy zarządzania jakością (QMS)i łańcuchami dostaw (SCP).
Firma Rockwell Automation przygotowała raport na podstawie badań o stanie inteligentnej produkcji, który jako pierwszy omówił podejście firm produkcyjnych do zagadnień zrównoważonego rozwoju oraz ESG. W badaniu wzięło udział ponad 321 przedsiębiorstw z całego świata. Badanie przeprowadzone przez Plex Systems, firmę Rockwell Automation we współpracy z Hanover Research odkrywa, jak producenci postrzegają kwestię zrównoważonego rozwoju i ESG i ich rolę w zakresie inteligentnej produkcji.
Respondenci badania przeprowadzonego przez Rockwell Automation wykazali się rosnącą świadomością w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG, motywowanych poprzez chęć lepszego zarządzania przedsiębiorstwem, a także utrzymaniem konkurencyjności. Niezależnie od tego, czy ankietowani nazwali to ESG czy nie, badanie wykazało, że komponenty ESG mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy i wiele przedsiębiorstw skupia się na co najmniej jednym bądź kilku obszarach.
Zarządzanie energią, recykling, oraz zaangażowanie w procesy „przyjazne dla środowiska”
Na liście najbardziej kluczowych obszarów ESG dla firm produkcyjnych znalazły się: zarządzanie energią, recykling, oraz zaangażowanie w procesy „przyjazne dla środowiska”. Producenci starają się działać tak wydajnie, jak to możliwe, ponieważ czas bezczynności utrzymuje maszyny w gotowości do pracy, co marnuje energię a także podnosi koszty produkcji.
Recykling, czyli ponowne wykorzystanie produktów ubocznych i minimalizacja odpadów poprzez śledzenie i identyfikowanie przynosi firmie oszczędności. Odpady, których nie można ponownie wykorzystać u jednego producenta, często mogą okazać się możliwe do ponownego wykorzystania przez innego, w tym m.in. złom stalowy, tektury/opakowania i inne materiały.
W co inwestują producenci, by wesprzeć zrównoważony rozwój?
Respondenci badania skoncentrowali się głównie na systemach zarządzania produkcją (MES), systemach zarządzania jakością (QMS)i łańcuchów dostaw (SCP). Na liście znalazł się również przemysłowy Internet rzeczy i zarządzanie wydajnością zasobów (APM), które wspierają połączenie oprogramowania i sprzętu oraz kontrolę produkcji.
Rola technologii w działaniach ESG
Rockwell Automation wskazuje, że 65% respondentów na pytanie odnośnie roli, jaką technologia odgrywa w działaniach organizacji na rzecz ESG/Sustainability określiło ją jako „znaczącą” lub „bardzo istotną”, zwłaszcza firmy z sektora CPG (consumer packaged goods), sprzętu elektronicznego, tworzyw sztucznych.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.