Autorska technologia z Polski znajdzie się w ofercie Janssen w Europie
Fresh Inset i Janssen PMP, spółka będąca częścią Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) − globalnego koncernu zajmującego czołowe miejsc wśród firm farmaceutycznych i biotechnologicznych na świecie, zawarły umowę mającą na celu wspólną komercjalizację technologii Vidre+™ w Europie. Oznacza to, że od teraz autorska technologia Fresh Inset znajdzie się w ofercie Janssen w Europie.
Zawarte na wyłączność na rynku europejskim partnerstwo jest efektem nawiązanej przez strony w styczniu 2023 roku współpracy, w ramach której globalny partner prowadził testy adaptacyjne polskiej technologii na kluczowych rynkach.
Opracowana przez Fresh Inset technologia Vidre+™ przedłuża świeżość zerwanych owoców i warzyw na każdym etapie łańcucha dystrybucji – począwszy od producentów, poprzez firmy zajmujące się pakowaniem produktów i dystrybucją, skończywszy na sprzedaży detalicznej. Dzięki technologii Vidre+™ każdy typ opakowania lub naklejki nabiera unikalnej funkcji, dzięki której można przedłużyć świeżość, zachować teksturę, jędrność, smak oraz wygląd produktów podczas przechowywania, transportu i ekspozycji w sklepie. Technologia Spółki dzięki elastyczności i możliwości integracji z opakowaniami, pozwala dostarczać świeżo zebrane produkty przez cały rok i zwiększa zadowolenia klientów z ich wysokiej jakości.
„Możliwość innowacyjnego zastosowania 1-MCP poprzez aplikację kontrolowaną za pomocą naklejki Vidre+™, podkładki Vidre+™ lub bezpośrednio na opakowaniu, daje uczestnikom rynku świeżych produktów (owoców, warzyw, kwiatów) znaczną elastyczność. Dzięki Vidre+™ nie ma potrzeby modyfikowania istniejących procesów pakowania i transportu. W firmie Fresh Inset znaleźliśmy niezawodnego partnera, który pomaga minimalizować straty i maksymalizować trwałość świeżych produktów na każdym etapie łańcucha dostaw” – mówi Geoffroy de Chabot-Tramecourt, Director R&D and Business Development w Janssen PMP.
„Technologia Vidre+™ zapewni dostęp do wysokiej jakości świeżych produktów zarówno detalistom, jak i konsumentom. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w dziedzinie ochrony pozbiorczej, Janssen PMP jest dla nas idealnym partnerem. Technologia Vidre+™ to prawdziwa rewolucja w ochronie świeżości produktów. Ta innowacja zmienia podejście do walki z marnowaniem żywności, zapewniając jednocześnie niezrównaną świeżość i jakość, co przynosi korzyści zarówno planecie, przemysłowi spożywczemu, jak i konsumentom” - mówi Krzysztof Czaplicki, członek zarządu i dyrektor ds. strategii Fresh Inset.
Rozwój Fresh Inset
Owoce, warzywa, kwiaty cięte i rośliny doniczkowe z ochroną Fresh Inset są już sprzedawane w Argentynie i Ekwadorze, a na kolejnych kilkunastu rynkach trwają rejestracje (tj. dopuszczenie do sprzedaży) produktu. Po ostatniej rejestracji w Peru oraz FDA w USA, w tym roku Spółka spodziewa się uzyskać rejestrację jeszcze m.in. w Brazylii, Kolumbii, RPA, Kenii. Partnerstwo z Janssen, światowym liderem, jest kolejną umową dotyczącą wprowadzenia na rynek, tym razem europejski, autorskiej technologii Fresh Inset.
Fresh Inset od początku posiada ogromne wsparcie inwestorów. Ostatnia runda inwestycyjna, jaką Spółka zrealizowała (seria B na przełomie 2023/24) opiewała na kwotę 22 mln PLN, a zrealizowana w ramach niej transza B1 w kwocie 12 mln PLN została pozyskana od kilkudziesięciu inwestorów. Była to jedna z największych rund inwestycyjnych w Polsce, przeznaczonych wyłącznie dla Business Angels. To także ważny krok przygotowujący Spółkę do jednego z możliwych dalszych scenariuszy, tj. realizacji Rundy C z inwestorem zagranicznym, sprzedaży Spółki inwestorowi strategicznemu lub IPO na głównym parkiecie GPW.
W 2024 roku do zespołu Spółki jako COO dołączył Peter Vriends, C-level manager o ogromnym doświadczeniu w budowaniu międzynarodowych struktur sprzedaży. Jest on współtwórcą, z poziomu zarządu, światowych liderów technologii przedłużania świeżości zerwanych owoców, warzyw i kwiatów (AgroFresh, Chrysal International), członkiem kluczowego zespołu odpowiedzialnego za warte 810 mln USD IPO AgroFresh na Nasdaq w 2015 roku. Peter Vriends jest kolejnym managerem, obok takich ekspertów jak Tim Malefyt, Juan Llauro, Mark Zettler, Jeferson Nunes, czy Kevin Frye z doświadczeniem m.in. w AgroFresh, który dołącza do zespołu Fresh Inset.
„Umowa z czołową firmą farmaceutyczną i biotechnologiczną potwierdza, że Fresh Inset należy oceniać analogicznie jak spółki zajmujące się rozwojem leków. Spółka działa w oparciu o autorską opatentowaną formulację substancji czynnej, wykonała setki różnych testów, od laboratoryjnych, przez testy z niezależnymi CRO pod dossier rejestracyjne w wielu krajach, przez wdrożeniowe z klientami końcowym. Wyszła więc już dawno z fazy „badań klinicznych”, ma za sobą pierwsze uzyskane rejestracje (dopuszczenia do rynku), wygenerowała już pierwszą sprzedaż. Teraz rozpoczyna strategiczne partnerstwo z topowym globalnym graczem” - mówi Michał Chabowski, członek zarządu Rubicon Partners, funduszu będącego inwestorem i koordynatorem wszystkich emisji w Spółce.
- Nie ma wątpliwości co do przełomowości realizowanego przez Fresh Inset rozwiązania, co naturalnie przekłada się na atrakcyjność inwestycyjną Spółki. Nie ukrywam, że takie umowy jak ta z Janssen wskazują na potencjał do generowania przez Spółkę długoterminowych i stabilnych przychodów, zwiększając prawdopodobieństwo realizacji scenariusz IPO w Warszawie" – podsumowuje Chabowski.
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.