Grupa Tetra Laval przekazuje ponad 1,5 mln złotych na walkę ze skutkami COVID-19
Globalna pandemia związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 postawiła przed każdym z nas nowe, nieznane wcześniej wyzwania. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni problemami wszystkich osób dotkniętych tą sytuacją.
Aby wesprzeć Polskę w tym niespotykanym jak dotąd kryzysie, firmy Tetra Pak, Sidel i DeLaval (Grupa Tetra Laval) przekażą ponad 1 500 000 zł na rzecz trzech placówek walczących ze skutkami COVID-19:
- Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie;
- Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego;
- Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.
Każdy ze szpitali otrzyma ponad pół miliona złotych w celu wsparcia funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej i zminimalizowania konsekwencji wybuchu choroby COVID-19 w Polsce. Pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc służbie zdrowia, w tym między innymi doposażenie wymienionych ośrodków medycznych w niezbędny sprzęt, środki ochrony indywidualnej oraz preparaty dezynfekcyjne.
Powyższa kwota stanowi część globalnej darowizny Grupy Tetra Laval w wysokości 10 mln EUR na wsparcie globalnej pomocy humanitarnej w związku z pandemią COVID-19.
Pozostajemy w pełni zaangażowani w zapewnienie stałego łańcucha dostaw żywności w Polsce, przy jednoczesnym utrzymaniu odpowiednich zasad gwarantujących zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz wszystkich osób związanych z naszą działalnością.
Jesteśmy też niezmiernie wdzięczni naszym pracownikom, klientom oraz partnerom za ich nieustający wkład w tych trudnych chwilach i jednocześnie chcemy obiecać nasze pełne wsparcie dla rządu, przemysłu i społeczności w radzeniu sobie z tą niecodzienną sytuacją.

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.