Komunikaty PR

Japońska fabryka żywności instaluje urządzenia chłodnicze CO2 Panasonic

2020-05-26  |  10:00
Biuro prasowe

Firma Tanpopo Japanese Food, japoński producent sushi z siedzibą w Wielkiej Brytanii, wyposażyła niedawno swój magazyn w Feltham w zachodnim Londynie w agregaty skraplające z linii Panasonic CO2 Cold Chain. Urządzenia zostały zainstalowane przez firmę Versan Ltd. z Chertsey w hrabstwie Surrey, która specjalizuje się w instalacjach technologii chłodniczych.

Od ponad 20 lat Tanpopo produkuje i dostarcza sushi do firm cateringowych, supermarketów, hoteli, stadionów i organizatorów imprez w całej Wielkiej Brytanii. Po przeniesieniu się firmy do nowej lokalizacji, dzięki zastosowaniu technologii odnawialnych źródeł energii oraz niezawodności zajmujących wysoką pozycję na liście priorytetów Tanpopo, linia urządzeń chłodniczych do użytku komercyjnego Panasonic Cold Chain, która wykorzystuje przyjazny dla środowiska CO2 okazała się idealnym rozwiązaniem spełniającym wszystkie wymagania w zakresie przechowywania mrożonej i schłodzonej żywności.

Po szeroko zakrojonych testach innego konkurencyjnego produktu, wybraliśmy rozwiązanie firmy Panasonic ze względu na jego przyjazne dla środowiska cechy. Innymi kluczowymi czynnikami były niezawodność linii, kompatybilność z wieloma systemami sterowania oraz niski poziom zapotrzebowania na CO2, a także brak potrzeby instalacji dodatkowego sprzętu do wykrywania wycieków, podkreśla Peter Bigmore, właściciel Tanpopo Japanese Food Ltd.

Największym wyzwaniem dla tej instalacji był proces gotowania i produkcji w fabryce, który skutkuje temperaturą otoczenia dochodzącą nawet do 43°C, w związku z czym wybrane urządzenie chłodnicze musiało być w stanie pracować efektywnie nawet w tak ekstremalnych warunkach. Jest to jedna z zalet urządzeń Panasonic, które mogą wydajnie pracować nawet w tak wysokiej temperaturze powietrza, dzięki czemu zapewniają jeszcze większy komfort użytkowania.

Agregaty skraplające z czynnikiem chłodniczym CO2 nadają się zarówno do instalacji w ladach chłodniczych, mroźniczych, chłodniach i mroźniach, co sprawia, że Panasonic oferuje rozwiązanie dla wszystkich komercyjnych potrzeb chłodniczych. Technologia ta została opracowana specjalnie dla zastosowań o małej i średniej wydajności w sektorach handlu detalicznego i gastronomii. Oferta dostępna w Wielkiej Brytanii, jak i również w Polsce, obejmuje agregaty do zastosowań średniotemperaturowych (4kW do 16kW) i niskotemperaturowych (2kW do 8kW). Dodatkowo, agregaty 16kW (10HP) mogą być ze sobą połączone w celu zapewnienia wydajności chłodniczej do 32kW do zastosowań średniotemperaturowych.

Po raz pierwszy linię Panasonic CO2 Cold Chain zaprezentowano w Japonii w 2010 r. Kluczowe korzyści i czynniki decydujące o sukcesie urządzeń to niezawodność w eksploatacji, kompaktowe rozmiary, innowacyjna rotacyjna sprężarka dwustopniowa, łatwa instalacja i wykorzystanie naturalnego czynnika chłodniczego CO2. Ponadto, urządzenia te są kompatybilne z wieloma różnymi systemami sterowania.

W zakładzie produkcyjnym Tanpopo Japanese Food firma Versan Ltd. zainstalowała cztery urządzenia Panasonic CO2 o mocy 2kW, które zastąpiły cztery systemy R404, dwa w chłodniach niskotemperaturowych (-30°C) i dwa służące jako średniotemperaturowe agregaty chłodnicze schładzające powietrze do -4°C. Kolejne urządzenia mają zostać zainstalowane w celu zastąpienia wszystkich obecnych systemów R404 na terenie zakładu. Każde z urządzeń Panasonic jest używane do zamrażania lub schładzania produktów wytwarzanych w fabryce sushi i przechowywanych tam aż do momentu ich wysyłki do supermarketów w całym kraju.

Obecnie jednym z podstawowych warunków dla wielu sieci supermarketów jest ocena łańcuchów dostaw oraz ich ewaluacja pod względem stosowanych rozwiązań ekologicznych, takich jak wykorzystanie technologii odnawialnych źródeł energii. Urządzenia Panasonic wykorzystują CO2 – bardzo atrakcyjną, naturalną alternatywę dla konwencjonalnych gazów chłodniczych. CO2 ma zerowy wskaźnik ODP (potencjał niszczenia warstwy ozonowej) i GWP (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego) równy 1 (w porównaniu z czynnikiem chłodniczym takim jak R404A o GWP równym 3922). Co więcej, unikalną zaletą gamy Panasonic jest możliwość łatwego przełączania z trybu zamrażania lub schładzania, komentuje Xavier Debray, Dyrektor Zarządzający Versan Ltd.

Podczas instalacji urządzeń Panasonic z serii CO2 Cold Chain wymagane są ustawienia zaledwie dwóch parametrów – trybu próżniowego oraz trybu parowania. Cała reszta jest już wstępnie wyregulowana. Oczywiście w razie potrzeby ustawienia można łatwo zmieniać za pomocą alarmów, które wskażą wszelkie błędne parametry. Dodatkowo instalatorzy zarejestrowani w Panasonic PRO Club będą mieli dostęp do bezpłatnych narzędzi ułatwiających obsługę urządzeń, takich jak internetowe narzędzie do obliczeń urządzeń chłodniczych czy narzędzie do szybkiego wyboru EEV, dodaje Indy Tharnvithian, specjalista techniczny ds. CO2 w firmie Panasonic.

Razem z Tanpopo byliśmy mile zaskoczeni łatwością instalacji urządzeń Panasonic i ich niezawodnością od czasu instalacji do tego stopnia, że firma planuje zainstalować kolejne urządzenia Panasonic, podsumowuje Debray.

Więcej informacji na temat urządzeń chłodniczych firmy Panasonic można znaleźć na stronie www.aircon.panasonic.co.uk.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy MLEKOVITA nagrodzona Złotym Laurem za rozwój i wejście na rynek e-commerce Biuro prasowe
2020-11-27 | 16:00

MLEKOVITA nagrodzona Złotym Laurem za rozwój i wejście na rynek e-commerce

Grupa MLEKOVITA znalazła się w prestiżowym gronie laureatów tegorocznej, 7. edycji nagród Złote Laury „Super Biznesu”. Firma zwyciężyła w kategorii „Firmy
Przemysł spożywczy PINTA bardziej medialna niż Książęce
2020-11-27 | 14:00

PINTA bardziej medialna niż Książęce

PINTA jako pierwszy browar rzemieślniczy znalazła się wśród 10 najsilniejszych marek piwnych w Polsce, według 13. edycji rankingu Top Marka, przygotowanego przez agencję Press-Service
Przemysł spożywczy Świąteczne zestawy Starbucks dostępne w dostawie z Glovo
2020-11-27 | 10:00

Świąteczne zestawy Starbucks dostępne w dostawie z Glovo

Chociaż Święta w tym roku będą nietypowe, istnieje wiele sposobów, aby się nimi rozkoszować. Z pomysłami przychodzi Starbucks, który dla swoich fanów przygotował

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Farmacja

W wyniku pandemii tysiące chorych na osteoporozę pozostają bez pomocy. Lekarze i pacjenci apelują o proste zmiany umożliwiające diagnostykę i leczenie [DEPESZA]

Na osteoporozę choruje w Polsce aż 2,1 mln osób, a liczba nowych przypadków rośnie. Nieleczona prowadzi do niepełnosprawności i trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Tymczasem pandemia COVID-19 spowodowała kilkumiesięczny przestój w diagnostyce i terapii tej choroby. Dane NFZ pokazują, że liczba porad udzielonych w poradniach leczenia osteoporozy spadła w tym roku o ponad 20 proc., a wizyt w gabinetach reumatologów i ortopedów – o 1/3. Lekarze alarmują, że opóźnienia będą mieć nieodwracalne konsekwencje dla tysięcy pacjentów, i apelują do Ministerstwa Zdrowia o wdrożenie prostych rozwiązań, które odciążą system. 

 

Infrastruktura

Firmy budowlane nie odczuwają dużego spowolnienia. Osłabienie koniunktury w budownictwie spodziewane jest w przyszłym roku

Pandemia nie zatrzymała budowlanki. Jak pokazuje listopadowa ankieta PZPB, firmy budowlane mają zapełnione portfele zleceń pozyskanych jeszcze przed pandemią COVID-19, a większość z nich pracuje w tej chwili z 80–90-proc. wydajnością. Ostatnie miesiące przyniosły pewne odbicie zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym. Branża budowlana musi jednak przygotować się na skutki kryzysu gospodarczego w następstwie pandemii, choć osłabienie koniunktury pojawi się z pewnym opóźnieniem.

Serwis specjalny

Wyprzedaże u dealerów mają pobudzić sprzedaż aut przed końcem grudnia. Mimo to w całym roku spadki przekroczą 20 proc.

Sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych przez pierwsze 10 miesięcy 2020 roku spadła o 26 proc. Po 20 dniach listopada widać większe zainteresowanie klientów – w osobówkach wzrost sięgnął 7 proc., w autach dostawczych – 26,5 proc. r/r. To może być efekt rozpoczętych wyprzedaży roczników 2020. Pod tym względem pandemiczny rok nie będzie znacząco różnił się od poprzednich. Tym bardziej że od 2021 roku wchodzi w życie nowa norma Euro 6d związana z emisją spalin. Przedstawiciele branży podkreślają, że każdy impuls popytowy byłby na wagę złota, np. programy dopłat połączone ze złomowaniem.

 
 

Infrastruktura

Mniejsze miasta dzięki pandemii mogą zahamować odpływ ludności. Nowych mieszkańców przyciągnęłyby inwestycje w czyste środowisko i oferta mieszkań na wynajem

Wyludnianie się małych i średnich miast i ucieczka młodych do większych aglomeracji to zjawisko obserwowane od dawna. Dzięki pandemii i pracy zdalnej okazało się, że nie trzeba mieszkać blisko miejsca pracy, co może okazać się szansą dla mniejszych ośrodków. Ich dużym plusem są też niższe koszty utrzymania. Jeśli lokalne społeczności zaproponują wykształconym ludziom warunki do wygodnego i przyjemnego życia, m.in. czyste środowisko i atrakcyjną ofertę mieszkaniową, będą mogły konkurować z większymi miastami o nowych mieszkańców. To może pomóc samorządom pozyskać wykwalifikowanych pracowników m.in. do pracy w urzędach, szpitalach czy szkołach.