Komunikaty PR

Japońska fabryka żywności instaluje urządzenia chłodnicze CO2 Panasonic

2020-05-26  |  10:00
Biuro prasowe

Firma Tanpopo Japanese Food, japoński producent sushi z siedzibą w Wielkiej Brytanii, wyposażyła niedawno swój magazyn w Feltham w zachodnim Londynie w agregaty skraplające z linii Panasonic CO2 Cold Chain. Urządzenia zostały zainstalowane przez firmę Versan Ltd. z Chertsey w hrabstwie Surrey, która specjalizuje się w instalacjach technologii chłodniczych.

Od ponad 20 lat Tanpopo produkuje i dostarcza sushi do firm cateringowych, supermarketów, hoteli, stadionów i organizatorów imprez w całej Wielkiej Brytanii. Po przeniesieniu się firmy do nowej lokalizacji, dzięki zastosowaniu technologii odnawialnych źródeł energii oraz niezawodności zajmujących wysoką pozycję na liście priorytetów Tanpopo, linia urządzeń chłodniczych do użytku komercyjnego Panasonic Cold Chain, która wykorzystuje przyjazny dla środowiska CO2 okazała się idealnym rozwiązaniem spełniającym wszystkie wymagania w zakresie przechowywania mrożonej i schłodzonej żywności.

Po szeroko zakrojonych testach innego konkurencyjnego produktu, wybraliśmy rozwiązanie firmy Panasonic ze względu na jego przyjazne dla środowiska cechy. Innymi kluczowymi czynnikami były niezawodność linii, kompatybilność z wieloma systemami sterowania oraz niski poziom zapotrzebowania na CO2, a także brak potrzeby instalacji dodatkowego sprzętu do wykrywania wycieków, podkreśla Peter Bigmore, właściciel Tanpopo Japanese Food Ltd.

Największym wyzwaniem dla tej instalacji był proces gotowania i produkcji w fabryce, który skutkuje temperaturą otoczenia dochodzącą nawet do 43°C, w związku z czym wybrane urządzenie chłodnicze musiało być w stanie pracować efektywnie nawet w tak ekstremalnych warunkach. Jest to jedna z zalet urządzeń Panasonic, które mogą wydajnie pracować nawet w tak wysokiej temperaturze powietrza, dzięki czemu zapewniają jeszcze większy komfort użytkowania.

Agregaty skraplające z czynnikiem chłodniczym CO2 nadają się zarówno do instalacji w ladach chłodniczych, mroźniczych, chłodniach i mroźniach, co sprawia, że Panasonic oferuje rozwiązanie dla wszystkich komercyjnych potrzeb chłodniczych. Technologia ta została opracowana specjalnie dla zastosowań o małej i średniej wydajności w sektorach handlu detalicznego i gastronomii. Oferta dostępna w Wielkiej Brytanii, jak i również w Polsce, obejmuje agregaty do zastosowań średniotemperaturowych (4kW do 16kW) i niskotemperaturowych (2kW do 8kW). Dodatkowo, agregaty 16kW (10HP) mogą być ze sobą połączone w celu zapewnienia wydajności chłodniczej do 32kW do zastosowań średniotemperaturowych.

Po raz pierwszy linię Panasonic CO2 Cold Chain zaprezentowano w Japonii w 2010 r. Kluczowe korzyści i czynniki decydujące o sukcesie urządzeń to niezawodność w eksploatacji, kompaktowe rozmiary, innowacyjna rotacyjna sprężarka dwustopniowa, łatwa instalacja i wykorzystanie naturalnego czynnika chłodniczego CO2. Ponadto, urządzenia te są kompatybilne z wieloma różnymi systemami sterowania.

W zakładzie produkcyjnym Tanpopo Japanese Food firma Versan Ltd. zainstalowała cztery urządzenia Panasonic CO2 o mocy 2kW, które zastąpiły cztery systemy R404, dwa w chłodniach niskotemperaturowych (-30°C) i dwa służące jako średniotemperaturowe agregaty chłodnicze schładzające powietrze do -4°C. Kolejne urządzenia mają zostać zainstalowane w celu zastąpienia wszystkich obecnych systemów R404 na terenie zakładu. Każde z urządzeń Panasonic jest używane do zamrażania lub schładzania produktów wytwarzanych w fabryce sushi i przechowywanych tam aż do momentu ich wysyłki do supermarketów w całym kraju.

Obecnie jednym z podstawowych warunków dla wielu sieci supermarketów jest ocena łańcuchów dostaw oraz ich ewaluacja pod względem stosowanych rozwiązań ekologicznych, takich jak wykorzystanie technologii odnawialnych źródeł energii. Urządzenia Panasonic wykorzystują CO2 – bardzo atrakcyjną, naturalną alternatywę dla konwencjonalnych gazów chłodniczych. CO2 ma zerowy wskaźnik ODP (potencjał niszczenia warstwy ozonowej) i GWP (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego) równy 1 (w porównaniu z czynnikiem chłodniczym takim jak R404A o GWP równym 3922). Co więcej, unikalną zaletą gamy Panasonic jest możliwość łatwego przełączania z trybu zamrażania lub schładzania, komentuje Xavier Debray, Dyrektor Zarządzający Versan Ltd.

Podczas instalacji urządzeń Panasonic z serii CO2 Cold Chain wymagane są ustawienia zaledwie dwóch parametrów – trybu próżniowego oraz trybu parowania. Cała reszta jest już wstępnie wyregulowana. Oczywiście w razie potrzeby ustawienia można łatwo zmieniać za pomocą alarmów, które wskażą wszelkie błędne parametry. Dodatkowo instalatorzy zarejestrowani w Panasonic PRO Club będą mieli dostęp do bezpłatnych narzędzi ułatwiających obsługę urządzeń, takich jak internetowe narzędzie do obliczeń urządzeń chłodniczych czy narzędzie do szybkiego wyboru EEV, dodaje Indy Tharnvithian, specjalista techniczny ds. CO2 w firmie Panasonic.

Razem z Tanpopo byliśmy mile zaskoczeni łatwością instalacji urządzeń Panasonic i ich niezawodnością od czasu instalacji do tego stopnia, że firma planuje zainstalować kolejne urządzenia Panasonic, podsumowuje Debray.

Więcej informacji na temat urządzeń chłodniczych firmy Panasonic można znaleźć na stronie www.aircon.panasonic.co.uk.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Knorr: 186 lat kulinarnej rewolucji, której serce bije w Poznaniu Biuro prasowe
2024-11-26 | 03:22

Knorr: 186 lat kulinarnej rewolucji, której serce bije w Poznaniu

Gdy słyszysz „Knorr”, myślisz o kostkach bulionowych, Gorącym Kubku, gotowych daniach typu fix i sosach sałatkowych. Marka Knorr, znana i ceniona na całym świecie, ma już 186
Przemysł spożywczy Lantmannen Unibake, dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie w Polsce
2024-11-19 | 14:00

Lantmannen Unibake, dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie w Polsce

  Lantmannen Unibake, wiodący dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie działalności w Polsce. W tym czasie wprowadził na rynek szereg innowacyjnych produktów,
Przemysł spożywczy Producenci napojów zawiązali spółkę akcyjną KAUCJA.PL
2024-11-14 | 12:45

Producenci napojów zawiązali spółkę akcyjną KAUCJA.PL

13 listopada br. producenci napojów zawiązali spółkę akcyjną KAUCJA.PL – Krajowy System Kaucyjny. Głównym zadaniem spółki KAUCJA.PL – Krajowy System

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.