Komunikaty PR

MINI CHAŁWA – tradycyjny produkt w nowoczesnym formacie convienience

2020-05-15  |  12:05
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Do pobrania pdf ( 0.57 MB )

Polacy doceniają smak chałwy, która od lat jest zakorzeniona w polskiej tradycji, jednak oczekiwania konsumenckie ulegają zmianom zgodnie z panującymi trendami. Dziś po przekąski często sięgamy impulsywnie, wybierając je już w samym sklepie. Jak przypomnieć o chałwie tym, którzy codziennych zakupów dokonują w biegu? Rozwiązaniem jest wygodny format convienience, oferujący porcję „na raz” – o mini chałwie odpowiada Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.

Skuteczny format mini

- Według badań Polacy doceniają chałwę przede wszystkim za unikalny, niepowtarzalny smak i konsystencję, których nie da się zastąpić według nich niczym innym, a także kojarzą ją ze smakiem z dzieciństwa i wyjątkową przyjemnością. Jednak ze względu na swój charakter i standardową gramaturę, chałwa w klasycznym formacie odbiega od współczesnych trendów convienience, jest raczej spożywana w domach, gdzie możemy ją wygodnie rozpakować, podzielić i komfortowo spożyć bez obawy o zostawienie po niej śladów na dłoniach czy opakowaniu, w którym ją przechowujemy. Chałwa jest raczej kojarzona z produktem, którego nie spożywa się na raz, a po odpakowaniu może się kruszyć czy tłuścić. Obserwujemy rynek i ciągle udoskonalamy naszą ofertę pod kątem dostępnych formatów opakowań i szaty graficznej, dlatego Unitop zdecydował się na produkcję chałwy mini – w wygodnym formacie „na raz”, wpisującym się w obecne trendy przekąskowe. Niedawno wprowadzona nowa szata graficzna pozwoli nam też dotrzeć do młodszej grupy docelowej. Konsumenci szukają produktów, które można wygodnie i szybko spożyć na powietrzu czy w ruchu i taka właśnie jest mini chałwa. Konsument nie musi się już obawiać, że pobrudzi nią swoje dłonie czy będzie zmuszony przechować pozostałą część produktu na później. Mini chałwa to idealna porcja „na raz”, która świetnie sprawdzi się w roli smacznej i wygodnej w spożyciu przekąski. Co więcej, format sprzedaży luzem rozpoczął wśród polskich konsumentów „drugie życie” i ponownie zdobywa coraz większą popularność, więc propozycja zakupu chałwy właśnie w ten sposób dodatkowo wzmaga zainteresowanie klientów – mówi Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.

Opakowanie jednostkowe sezamowej mini chałwy Unitop zawiera jedną porcję o gramaturze 20 g, wygodną do zjedzenia „na raz” w formie przekąski. Opakowania zbiorcze są dostępne w wersjach 2 kg i 6 kg do sprzedaży luzem (na wagę), a sprzedaż na sztuki jest możliwa w ekspozytorach przykasowych 2,4 kg. Chałwa mini jest dostępna w trzech wersjach smakowych:

*waniliowa – klasyczna wersja przekąski;

*kakaowa – z dodatkiem kakao o obniżonej zawartości tłuszczu;

*„fantazyjna” (waniliowo-kakaowa) – będąca połączeniem dwóch powyższych.

Mini chałwa Unitop sprawdzi się jako produkt impulsowy, który warto ulokować na półkach przy kasie, zwłaszcza w wygodnym i nowoczesnym ekspozytorze z wysuwaną „półką”. Dzięki niej konsumenci mogą zabrać ze sobą kilka sztuk, decydując się na to już podczas płatności przy kasie. Większe opakowania zbiorcze warto ulokować przy standardowej półce z chałwą i sezamkami czy w sekcji z cukierkami, sprzedawanymi na wagę. Chałwa może być ciekawą alternatywą dla współczesnego konsumenta convienience, który poszukuje produktów zdrowszych, opartych na prostych składnikach.

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Mini chałwa Unitop, jak i pozostałe wyroby producenta z tej kategorii, jest wyrabiana ręcznie. Co to oznacza? To atut, który wpływa na jakość i konsystencję finalnego produktu.

- Chałwa Unitop cechuje się oryginalnym, tradycyjnym smakiem i tzw. „włóknistą” konsystencją, docenianą przez konsumentów, będącą wynikiem ręcznego wyrabiania. To dla nas bardzo ważne,  wyrabiamy ją w ten sam sposób od samego początku działalności, czyli od 1945 roku. Zachowanie tradycyjnej technologii produkcji jest dla nas gwarantem zadowolenia konsumentów. Co więcej, nowy format chałwy mini kierowany do młodszej grupy odbiorczej convienience w jeszcze większym stopniu wprost odpowiada na zapotrzebowanie tej części rynku. Badania konsumenckie pokazują, że dotychczas dostępne mniejsze formaty chałwy w opakowaniach 50 g to wciąż za dużo dla części konsumentów, którzy chcieliby jeszcze mniejszej porcji. Jednocześnie ta część grupy docelowej poszukuje przekąsek zdrowszych, opartych na kilku prostych składnikach. Tak też jest postrzegana chałwa, więc tym bardziej koncentrujemy się na nowym formacie, docierając właśnie do targetu convienience. Obserwujemy, że produkt już dobrze przyjął się na rynku, otrzymał także nagrodę „Najlepszy produkt – wybór konsumentów 2020” w kategorii innowacja spożywcza roku – kończy Svetlana Vnučko.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności Biuro prasowe
2024-07-11 | 10:00

Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności

39% dorosłych Polaków i 41% matek w imieniu swoich dzieci deklaruje zaangażowanie w ograniczenie zmian klimatycznych[1] – wynika z badania „Talerz Polaka – Nawyki
Przemysł spożywczy Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?
2024-07-10 | 17:00

Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?

  Nadchodzący Dzień Czekolady (7 lipca) jest doskonałą okazją do refleksji nad podejmowaniem bardziej zrównoważonych i proekologicznych praktyk w całym łańcuchu
Przemysł spożywczy DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO
2024-07-09 | 16:40

DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO

Grupa spółek DANONE dołączyła do Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Tym samym stała się częścią Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO[1]) i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.