Piekarnia Żywioły otwiera się dla mieszkańców Ursynowa
Pod koniec grudnia na mapie gastronomicznej warszawskiego Ursynowa pojawiło się nowe wyjątkowe miejsce. W Piekarni Żywioły przy Al. Komisji Edukacji Narodowej 19 amatorzy dobrej jakości pieczywa znajdą chrupiące, wypiekane na miejscu chleby i bułki, a także bogatą ofertę kanapek, ciast i przekąsek, które będzie można zjeść na miejscu lub wziąć na wynos.
Piekarnia Żywioły jest nowym konceptem łączącym tradycyjną piekarnię z częścią bistro. Punkt przy Al. KEN 19 jest drugą lokalizacją sieci Piekarni Żywioły w Warszawie. Pod koniec listopada br. przy ul. Chmielnej 19 w Warszawie (w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich) zadebiutował pierwszy lokal sieci, który oprócz piekarni oferuje część restauracyjną z barem.
Przy Al. KEN mieszkańcy Ursynowa będą mogli skorzystać z bogatej oferty przekąsek na ciepło i zimno. Od 7:00 do 20:00 w tygodniu i do 15:00 w soboty w sprzedaży oprócz świeżo wypieczonego pieczywa dostępne będą, m.in. słone i słodkie przekąski (drożdżówki, muffiny, croissanty, donuty), kanapki na ciepło i zimno (np. z halloumi i konfiturą cebulową czy z cukinią, camembertem i pesto genovese), zapiekanki (np. z pomidorem malinowym i bazylią czy z chorizo, czerwoną cebulą i płatkami chilli), wrapy (z grillowanymi warzywami). Będzie można także napić się dobrej herbaty i kawy z autorskiej selekcji ziaren.
– Ursynów to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Miejsce, gdzie pęd Śródmieścia spotyka się ze spokojem i sąsiedzką życzliwością mieszkańców okolicznych osiedli. Właśnie w takich ośrodkach, blisko ludzi, chcemy otwierać kolejne lokalizacje naszej sieci Piekarni Żywioły – mówi Karolina Zajezierska, przedstawicielka piekarniczej rodziny Zajezierskich. – Tworzymy koncept, łączący energię naszego młodego zespołu i jego żywiołowość z prawie stuletnią tradycją wypiekania chleba. Chcemy trafić z naszą ofertą zarówno do osób zmierzających do pracy czy szkoły, jak i do poszukiwaczy miejsc, gdzie można na chwilę usiąść, wypić kawę i zjeść ulubioną kanapkę. Wierzymy, że nasz lokal idealnie wpisze się w charakter i styl życia Ursynowa – dodaje.
Już wkrótce Piekarnia Żywioły pojawi się w kolejnych lokalizacjach.
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.