Komunikaty PR

PSH Lewiatan powołała do życia Fundację.

2020-11-19  |  13:00
Biuro prasowe
  • 17 września br. wpisem do KRS, rozpoczęła działalność „Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb”
  • 20 listopada br. rusza pierwsza akcja pod jej auspicjami "Wspieram Lokalne" na Mazowszu
  • Równocześnie przez tydzień, od 23 - 28 listopada br. w całej Polsce organizowana jest świąteczna zbiórka żywności, w partnerstwie z Federacją Polskich Banków Żywności

 

Wspieranie lokalnych inicjatyw w kluczowych dla ich mieszkańców obszarach to cel, jaki stawia przed sobą Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb, która powstała z inspiracji zrzeszonych w sieci Lewiatan przedsiębiorców i Zarządu spółki. Prezesem Fundacji została Katarzyna Długa, od jedenastu lat związana z Lewiatanem.

 

- W DNA Lewiatana poza działalnością biznesową wpisana jest pomoc i wrażliwość na problemy i potrzeby lokalnej społeczności. W myśl zasady, że razem możemy więcej, jako Lewiatan regularnie wykorzystujemy nasze możliwości, by udzielać wsparcia potrzebującym. Jesteśmy dumni z faktu, że nasi Franczyzobiorcy to nie tylko prawdziwi przedsiębiorcy, ale też bliscy i zaufani sąsiedzi klientów Lewiatana, zaangażowani w istotne dla nich sprawy. To ich otwartość oraz chęć niesienia pomocy innym zainspirowała nas do powołania Fundacji. – mówi Robert Rękas, Prezes Zarządu Lewiatan Holding S.A.

 

Efekt synergii
 

Fundacja jest katalizatorem inicjatyw społecznych i edukacyjnych. Pełni rolę drogowskazu, który wyznacza przedsiębiorcom skupionym w sieci Lewiatan sprawdzone rozwiązania i drogi do ich realizacji. W statucie Fundacji zapisano szereg działań pomocowych dla osób, które w danej społeczności wsparcia potrzebują.

 

- Jestem dumna, że już 20 listopada br., po niespełna dwóch miesiącach od rejestracji Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb inicjuje dwie zbiórki społeczne. Pierwszą lokalną, którą koordynuje spółka Lewiatan Mazowsze, drugą ogólnopolską wspieraną przez spółki regionalne sieci. Pomoc organizowana na Mazowszu to kolejna akcja wspierająca szpitale. Projekt ogólnopolski to świąteczna zbiórka żywności prowadzona we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. – mówi Katarzyna Długa, Prezes Fundacji.

 

Wsparcie dla mazowieckich szpitali
 

Inauguracyjną akcją Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich Potrzeb jest pomoc mazowieckim medykom. Ten projekt to definicja zasady 3W jakimi kieruje się Lewiatan, czyli: współtworzenie, współdecydowanie i współodpowiedzialność. „Wspieram lokalne” to oddolna inicjatywa Pana Tomasza Phana, franczyzobiorcy Lewiatana. „Wspieram lokalne” ściśle koresponduje z ideą i DNA marki. Pomysł przedsiębiorcy zyskał wsparcie organizacyjne Fundacji. Do szpitali w Warszawie i okolicach tafią potrzebne środki higieniczne, chemia osobista oraz napoje. W akcję zaangażowało się ponad 60 sklepów sieci Lewiatan i ponad 150 pracowników z terenu Lewiatan Mazowsze.

 

- Dostrzegamy ogromne potrzeby personelu lokalnych szpitali, wynikające z pandemii koronawirusa i nie pozostajemy na nie obojętni. 20 listopada rozpoczynamy zbiórkę środków higienicznych oraz napoi. Ten asortyment nie jest przypadkowy, rozmawialiśmy z pracownikami szpitali pytając ich o to, czego najbardziej im brakuje. Zawsze wskazywali na środki ochrony osobistej, papierowe chusteczki, ręczniki i wodę do picia w każdej ilości. Zbiórkę będziemy prowadzili przez dwa tygodnie, do 5 grudnia włącznie. – mówi Waldemar Mirocha, członek zarządu i koordynator akcji w spółce Lewiatan Mazowsze.

 

„Wspieram lokalne” na Mazowszu to pilotaż programu, który będzie realizowany przez franczyzobiorców
w całej Polsce. Fundacja PSH Lewiatan. Bliżej Twoich potrzeb stworzyła ramy programu, opracowała wymaganą przepisami prawa dokumentację oraz materiały promocyjne. Wybór celów pomocowych i ich realizacja leży w gestii franczyzobiorców i Spółek Regionalnych.

 

Ogólnopolska zbiórka żywności 

 

Pierwszą ogólnopolską akcją Fundacji Lewiatana jest zbiórka żywności prowadzona we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Przez tydzień, od poniedziałku 23 listopada do soboty 28 listopada, w wybranych sklepach sieci Lewiatan w całej Polsce, będzie prowadzona akcja Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcją objętych jest blisko 400 sklepów sieci Lewiatan w całej Polsce. 

 

- Cieszymy się, że wspólnie z Fundacją Lewiatana będziemy zbierać żywność dla potrzebujących. Od ponad 20 lat zachęcamy Polaków do tego, by w prosty i sprawdzony sposób pomagali w tak szczególnym okresie, jakim są Święta. Wystarczy, że od poniedziałku do piątku, podczas zakupów w sklepie spożywczym Lewiatan kupimy kilka produktów więcej i przekażemy do specjalnie oznakowanych koszy. Najbardziej potrzebne są artykuły z długim terminem ważności: mąka, kasza, makaron, olej, ale też przetwory, bakalie i słodycze. Każdy z nas może pomóc i zapełnić wigilijne stoły najuboższych. - mówi Dorota Jezierska, Wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności

 

W Polsce według aktualnych danych około 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie[1]. To właśnie z myślą, 
o tych osobach od ponad 20 lat organizowana jest Świąteczna Zbiórka Żywności. W zeszłym roku w okresie Bożego Narodzenia w Polsce udało się zgromadzić ponad 780 ton żywności.  

 

- Nasza Fundacja dołączyła do ogólnopolskiej akcji Banków Żywności, ponieważ to sprawdzony partner, który każdego roku dba o posiłki dla tysięcy najuboższych. Pomoc jest ważna zawsze, ale ten rok jest wyjątkowy trudny. Dlatego każdy gest, nawet najdrobniejszy, ma znaczenie.  – dodaje Katarzyna Długa, Prezes Fundacji Lewiatan Blisko Twoich Potrzeb. 

 

Jeszcze w tym roku Fundacja Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan. Bliżej Twoich Potrzeb przeprowadzi

ogólnopolski projekt wsparcia szpitali, o czym będzie informować już wkrótce.  

 


[1] Raport “Poverty Watch 2020” EAPN Polska cytowany za Gazeta Prawna, Ubóstwo w Polsce, 05.10.2020

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności Biuro prasowe
2024-07-11 | 10:00

Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności

39% dorosłych Polaków i 41% matek w imieniu swoich dzieci deklaruje zaangażowanie w ograniczenie zmian klimatycznych[1] – wynika z badania „Talerz Polaka – Nawyki
Przemysł spożywczy Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?
2024-07-10 | 17:00

Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?

  Nadchodzący Dzień Czekolady (7 lipca) jest doskonałą okazją do refleksji nad podejmowaniem bardziej zrównoważonych i proekologicznych praktyk w całym łańcuchu
Przemysł spożywczy DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO
2024-07-09 | 16:40

DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO

Grupa spółek DANONE dołączyła do Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Tym samym stała się częścią Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO[1]) i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.