Komunikaty PR

PSH Lewiatan powołała do życia Fundację.

2020-11-19  |  13:00
Biuro prasowe
  • 17 września br. wpisem do KRS, rozpoczęła działalność „Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb”
  • 20 listopada br. rusza pierwsza akcja pod jej auspicjami "Wspieram Lokalne" na Mazowszu
  • Równocześnie przez tydzień, od 23 - 28 listopada br. w całej Polsce organizowana jest świąteczna zbiórka żywności, w partnerstwie z Federacją Polskich Banków Żywności

 

Wspieranie lokalnych inicjatyw w kluczowych dla ich mieszkańców obszarach to cel, jaki stawia przed sobą Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb, która powstała z inspiracji zrzeszonych w sieci Lewiatan przedsiębiorców i Zarządu spółki. Prezesem Fundacji została Katarzyna Długa, od jedenastu lat związana z Lewiatanem.

 

- W DNA Lewiatana poza działalnością biznesową wpisana jest pomoc i wrażliwość na problemy i potrzeby lokalnej społeczności. W myśl zasady, że razem możemy więcej, jako Lewiatan regularnie wykorzystujemy nasze możliwości, by udzielać wsparcia potrzebującym. Jesteśmy dumni z faktu, że nasi Franczyzobiorcy to nie tylko prawdziwi przedsiębiorcy, ale też bliscy i zaufani sąsiedzi klientów Lewiatana, zaangażowani w istotne dla nich sprawy. To ich otwartość oraz chęć niesienia pomocy innym zainspirowała nas do powołania Fundacji. – mówi Robert Rękas, Prezes Zarządu Lewiatan Holding S.A.

 

Efekt synergii
 

Fundacja jest katalizatorem inicjatyw społecznych i edukacyjnych. Pełni rolę drogowskazu, który wyznacza przedsiębiorcom skupionym w sieci Lewiatan sprawdzone rozwiązania i drogi do ich realizacji. W statucie Fundacji zapisano szereg działań pomocowych dla osób, które w danej społeczności wsparcia potrzebują.

 

- Jestem dumna, że już 20 listopada br., po niespełna dwóch miesiącach od rejestracji Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb inicjuje dwie zbiórki społeczne. Pierwszą lokalną, którą koordynuje spółka Lewiatan Mazowsze, drugą ogólnopolską wspieraną przez spółki regionalne sieci. Pomoc organizowana na Mazowszu to kolejna akcja wspierająca szpitale. Projekt ogólnopolski to świąteczna zbiórka żywności prowadzona we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. – mówi Katarzyna Długa, Prezes Fundacji.

 

Wsparcie dla mazowieckich szpitali
 

Inauguracyjną akcją Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich Potrzeb jest pomoc mazowieckim medykom. Ten projekt to definicja zasady 3W jakimi kieruje się Lewiatan, czyli: współtworzenie, współdecydowanie i współodpowiedzialność. „Wspieram lokalne” to oddolna inicjatywa Pana Tomasza Phana, franczyzobiorcy Lewiatana. „Wspieram lokalne” ściśle koresponduje z ideą i DNA marki. Pomysł przedsiębiorcy zyskał wsparcie organizacyjne Fundacji. Do szpitali w Warszawie i okolicach tafią potrzebne środki higieniczne, chemia osobista oraz napoje. W akcję zaangażowało się ponad 60 sklepów sieci Lewiatan i ponad 150 pracowników z terenu Lewiatan Mazowsze.

 

- Dostrzegamy ogromne potrzeby personelu lokalnych szpitali, wynikające z pandemii koronawirusa i nie pozostajemy na nie obojętni. 20 listopada rozpoczynamy zbiórkę środków higienicznych oraz napoi. Ten asortyment nie jest przypadkowy, rozmawialiśmy z pracownikami szpitali pytając ich o to, czego najbardziej im brakuje. Zawsze wskazywali na środki ochrony osobistej, papierowe chusteczki, ręczniki i wodę do picia w każdej ilości. Zbiórkę będziemy prowadzili przez dwa tygodnie, do 5 grudnia włącznie. – mówi Waldemar Mirocha, członek zarządu i koordynator akcji w spółce Lewiatan Mazowsze.

 

„Wspieram lokalne” na Mazowszu to pilotaż programu, który będzie realizowany przez franczyzobiorców
w całej Polsce. Fundacja PSH Lewiatan. Bliżej Twoich potrzeb stworzyła ramy programu, opracowała wymaganą przepisami prawa dokumentację oraz materiały promocyjne. Wybór celów pomocowych i ich realizacja leży w gestii franczyzobiorców i Spółek Regionalnych.

 

Ogólnopolska zbiórka żywności 

 

Pierwszą ogólnopolską akcją Fundacji Lewiatana jest zbiórka żywności prowadzona we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Przez tydzień, od poniedziałku 23 listopada do soboty 28 listopada, w wybranych sklepach sieci Lewiatan w całej Polsce, będzie prowadzona akcja Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcją objętych jest blisko 400 sklepów sieci Lewiatan w całej Polsce. 

 

- Cieszymy się, że wspólnie z Fundacją Lewiatana będziemy zbierać żywność dla potrzebujących. Od ponad 20 lat zachęcamy Polaków do tego, by w prosty i sprawdzony sposób pomagali w tak szczególnym okresie, jakim są Święta. Wystarczy, że od poniedziałku do piątku, podczas zakupów w sklepie spożywczym Lewiatan kupimy kilka produktów więcej i przekażemy do specjalnie oznakowanych koszy. Najbardziej potrzebne są artykuły z długim terminem ważności: mąka, kasza, makaron, olej, ale też przetwory, bakalie i słodycze. Każdy z nas może pomóc i zapełnić wigilijne stoły najuboższych. - mówi Dorota Jezierska, Wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności

 

W Polsce według aktualnych danych około 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie[1]. To właśnie z myślą, 
o tych osobach od ponad 20 lat organizowana jest Świąteczna Zbiórka Żywności. W zeszłym roku w okresie Bożego Narodzenia w Polsce udało się zgromadzić ponad 780 ton żywności.  

 

- Nasza Fundacja dołączyła do ogólnopolskiej akcji Banków Żywności, ponieważ to sprawdzony partner, który każdego roku dba o posiłki dla tysięcy najuboższych. Pomoc jest ważna zawsze, ale ten rok jest wyjątkowy trudny. Dlatego każdy gest, nawet najdrobniejszy, ma znaczenie.  – dodaje Katarzyna Długa, Prezes Fundacji Lewiatan Blisko Twoich Potrzeb. 

 

Jeszcze w tym roku Fundacja Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan. Bliżej Twoich Potrzeb przeprowadzi

ogólnopolski projekt wsparcia szpitali, o czym będzie informować już wkrótce.  

 


[1] Raport “Poverty Watch 2020” EAPN Polska cytowany za Gazeta Prawna, Ubóstwo w Polsce, 05.10.2020

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Cosori i WeWork ze wspólnym warsztatem kulinarnym w Warszawie Biuro prasowe
2024-07-30 | 14:30

Cosori i WeWork ze wspólnym warsztatem kulinarnym w Warszawie

Cosori ogłasza wprowadzenie na polski rynek swojego najnowszego produktu - frytkownicy beztłuszczowej Dual Blaze TwinFry 10 litrów. Z tej okazji, marka nawiązała współpracę z
Przemysł spożywczy Pomiar poboru mleka w fabryce Hochland w Węgrowie
2024-07-30 | 12:00

Pomiar poboru mleka w fabryce Hochland w Węgrowie

Jednym z największych wyzwań współczesnych mleczarni są odbiory mleka, czyli pierwszy i zarazem kluczowy proces, dzięki któremu można rozpocząć produkcję serów.
Przemysł spożywczy Grupa Lorenz publikuje Raport z postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju 2023
2024-07-29 | 10:00

Grupa Lorenz publikuje Raport z postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju 2023

Długoterminowy projekt promujący praktyki rolnictwa regeneratywnego w uprawie ziemniaków, potwierdzenie celów klimatycznych przez inicjatywę Science Based Targets oraz opracowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.