Komunikaty PR

Ptaszek Staszek ćwierka o zrównoważonym rozwoju w MOK

2024-06-12  |  11:45
Biuro prasowe

W Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie odbędzie się nietypowa wystawa. Jej bohaterem jest Ptaszek Staszek – postać stworzona przez rysownika Piotra Jedlińskiego. Tym razem Ptaszek Staszek będzie ćwierkał o działaniach na rzecz środowiska, prowadzonych przez szczeciński Browar Bosman i Carlsberg Polska. Wystawę będzie można obejrzeć w dniach 15 – 28 czerwca przy ul. Goleniowskiej 67.

Impulsem do stworzenia wystawy rysunków Piotra Jedlińskiego była 8. edycja Raportu Zrównoważonego Rozwoju Carlsberg Polska. Cykl humorystycznych grafik pokazuje Ptaszka Staszka komentującego w swoim komiksowym stylu wybrane działania, jakie firma podejmuje w ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju.

- Cieszymy się, że możemy udostępnić przestrzeń naszego Centrum na wystawę, która w oryginalny sposób opowiada o działaniach na rzecz środowiska czy społeczeństwa. Niektóre z tych działań mają przecież bezpośredni  wpływ na mieszkańców naszego regionu - powiedziała Paulina Stok-Stocka, p. o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.

- Przykładamy dużą wagę do transparentnej komunikacji ze społecznością lokalną w miejscach, gdzie znajdują się nasze Browary. Opowiadamy o naszych działaniach, by lokalni mieszkańcy wiedzieli, jak szerokie jest nasze oddziaływanie i jak poważnie, odpowiedzialnie do tego podchodzimy. Chcemy się wciąż rozwijać, ale tylko w sposób zrównoważony. To wymaga  energii, pomysłowości i zaangażowania naszych pracowników. Jednocześnie to zawsze szansa do tworzenia rzeczy innowacyjnych i niesztampowych - podkreśla Agata Koppa, dyrektorka ESG i Corporate Affairs Carlsberg Polska.

Serdecznie zapraszamy na wystawę wszystkich mieszkańców Szczecina. Będzie ciekawie!

Więcej informacji o działaniach Carlsberg Polska na rzecz zrównoważonego rozwoju: 

https://www.carlsbergpolska.pl/zrownowazony-rozwoj/zrownowazony-rozwoj/raport-2023/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura „Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend! Biuro prasowe
2024-06-20 | 09:00

„Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską” już w ten weekend!

To niezwykłe wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poznania ponadczasowych tradycji, jak i również współczesnych aspektów Japonii.  W trakcie pikniku mieszkańcy
Kultura Człowiek jako psyche i physis - AOKZ w Warszawie
2024-06-13 | 14:00

Człowiek jako psyche i physis - AOKZ w Warszawie

Do 15 czerwca w holu głównym Giełdy Papierów Wartościowych można odwiedzać wyjątkową wystawę „Człowiek”. To projekt galerii sztuki współczesnej AOKZ z
Kultura Ruszyła muzyczna loteria Orbit® Refreshers.
2024-06-04 | 12:00

Ruszyła muzyczna loteria Orbit® Refreshers.

Zabawę wspiera ambasadorka marki Young Leosia! Z początkiem czerwca wystartowała muzyczna loteria Orbit® Refreshers! Mars Wrigley, razem z ambasadorką marki – Young Leosią,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.