Komunikaty PR

Ptaszek Staszek ćwierka o zrównoważonym rozwoju w MOK

2024-06-12  |  11:45
Biuro prasowe

W Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie odbędzie się nietypowa wystawa. Jej bohaterem jest Ptaszek Staszek – postać stworzona przez rysownika Piotra Jedlińskiego. Tym razem Ptaszek Staszek będzie ćwierkał o działaniach na rzecz środowiska, prowadzonych przez szczeciński Browar Bosman i Carlsberg Polska. Wystawę będzie można obejrzeć w dniach 15 – 28 czerwca przy ul. Goleniowskiej 67.

Impulsem do stworzenia wystawy rysunków Piotra Jedlińskiego była 8. edycja Raportu Zrównoważonego Rozwoju Carlsberg Polska. Cykl humorystycznych grafik pokazuje Ptaszka Staszka komentującego w swoim komiksowym stylu wybrane działania, jakie firma podejmuje w ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju.

- Cieszymy się, że możemy udostępnić przestrzeń naszego Centrum na wystawę, która w oryginalny sposób opowiada o działaniach na rzecz środowiska czy społeczeństwa. Niektóre z tych działań mają przecież bezpośredni  wpływ na mieszkańców naszego regionu - powiedziała Paulina Stok-Stocka, p. o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.

- Przykładamy dużą wagę do transparentnej komunikacji ze społecznością lokalną w miejscach, gdzie znajdują się nasze Browary. Opowiadamy o naszych działaniach, by lokalni mieszkańcy wiedzieli, jak szerokie jest nasze oddziaływanie i jak poważnie, odpowiedzialnie do tego podchodzimy. Chcemy się wciąż rozwijać, ale tylko w sposób zrównoważony. To wymaga  energii, pomysłowości i zaangażowania naszych pracowników. Jednocześnie to zawsze szansa do tworzenia rzeczy innowacyjnych i niesztampowych - podkreśla Agata Koppa, dyrektorka ESG i Corporate Affairs Carlsberg Polska.

Serdecznie zapraszamy na wystawę wszystkich mieszkańców Szczecina. Będzie ciekawie!

Więcej informacji o działaniach Carlsberg Polska na rzecz zrównoważonego rozwoju: 

https://www.carlsbergpolska.pl/zrownowazony-rozwoj/zrownowazony-rozwoj/raport-2023/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach Biuro prasowe
2025-06-05 | 06:00

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

9 czerwca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów. Archiwa Państwowe w Polsce już po raz osiemnasty aktywnie włączą się w wydarzenie,
Kultura Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace
2025-05-14 | 06:00

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Marki modowe mają wpływ na postawy społeczne. Są też istotne z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego. O wyzwaniach na przyszłość dla branży modowej i nie tylko
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.