PŁYTY „50 KWADRAT”
Zalety płyty 50² to przede wszystkim szybka zabudowa przestrzeni z zachowaniem harmonijnego rytmu kompozycyjnego oraz przystosowanie do ruchu kołowego.
Dedykowane do zabudowy dużych i szerokich przestrzeni - podjazdów, placów i alej – dzięki swym wymiarom pozwalają na ich szybka zabudowę. Harmonijny i regularny rytm całej kompozycji przestrzennej wydobywa prosta forma kwadratu w połączeniu z fazowanymi fabrycznie krawędziami płyt. Tym co zdecydowanie odróżnia 50² od większości płyt to jej grubość (7 cm), co pozwala na wykorzystanie ich dla ruchu pieszego i samochodów osobowych (do 3,5 tony). Niewiele płyt jest w stanie spełnić takie wymagania.
Sześć wersji kolorystycznych i dwa rodzaje wykończeniach powierzchni dopasują się do każdego otoczenia - zabytków, obiektów sakralnych, miejsc użyteczności publicznej. Także do prywatnych posesji o nowoczesnej architekturze i aranżacji. Płyty płukane w górnej części mają odsłonięte naturalne, szlachetne kruszywa.
Płyty gładkie można kupić w szarej, czerwonej i grafitowej barwie, natomiast płukane w kolorze jasnego i ciemnego granitu oraz melanżu antracytowego. Ostatnia wymieniona barwa to autorska mieszanka laboratoriów producenta.
Uzupełnieniem płyt 50² są gotowe bloki schodowe o podobnej kolorystyce, które pozwalają na szybkie i proste budowanie schodów i różnicowanie poziomów wykonywanej nawierzchni.
WYMIARY: 50 x 50 x 7 cm KOLORY: szary, ciemny granit, jasny granit, melanż antracytowy, czerwony, grafitowy gładki WYKOŃCZENIE POWIERZCHNI: gładkie lub płukane; krawędzie fazowane PRODUCENT: Buszrem |

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.