Quadro Development stawia na osiedla w kameralnej zabudowie
Mieszkanie? Tak, ale kameralnie
Klienci na rynku nieruchomości częściej kupują mieszkanie zamiast domu. Decydują o tym: wygoda, dostęp do komunikacji miejskiej (przystanek 100 lub 200 m od osiedla), duży wybór na rynku.
– Najczęstszy wybór to mieszkania z dwoma lub trzema pokojami. Projekt i realizację naszych poznańskich inwestycji w pełni dopasowaliśmy do takich oczekiwań klientów - mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Jak zaznacza, w tym półroczu zakończy się realizacja dwóch poznańskich inwestycji Quadro: Sielska 14 i Bosa 7. Niedługo rozpoczną się prace na budowie osiedla Piątkowska 103. - W przypadku tych trzech projektów przyświecał nam pomysł, żeby stworzyć osiedla kameralne w zabudowie wielorodzinnej do maksymalnie pięciu kondygnacji. Klienci to doceniają, ponieważ w tym aspekcie zdecydowanie wyróżniamy się rynku – podkreśla Marek Smogór. Przy ulicy Sielskiej 14 wszystkie 22 mieszkania zostały sprzedane, a przy ulicy Bosej 7 – dostępne są dwa z 27 lokali. Natomiast przy Piątkowskiej 103 blisko 70 procent lokali znalazło już swoich nabywców.
Piątkowska 103, czyli w otoczeniu przyrody
Inwestycja o nazwie „Piątkowska 103” jest najnowszą propozycją Quadro Development. W ramach projektu powstaną tylko 42 mieszkania (ogródki na parterze oraz loggie i balkony na poszczególnych piętrach). – Niewysoki budynek o pięciu kondygnacjach powstanie w zielonym otoczeniu. Na terenie działki pozostawione będą wieloletnie drzewa, które zapewnią cień w upalne, letnie dni. Ponadto ich zielona barwa wpłynie na samopoczucie mieszkańców, a przecież obok znajdują się ogródki działkowe. Zieleń jest tutaj wszędzie i wpisuje się w naszą koncepcję, ponieważ nada naszemu osiedlu przyjemny charakter – zaznacza Marek Smogór. Piątkowska 103 znajdzie się w spokojnej części poznańskich Winiar, gdzie mieszkańcy znajdą wszystkie potrzebne udogodnienia. Można stąd w kilkanaście minut bezproblemowo dotrzeć do centrum Poznania.
– W kontekście całego rynku deweloperskiego chociażby w Poznaniu, nasze osiedla nie są duże, ale nabywcy postrzegają to jako atut. To przekłada się na zadowalającą sprzedaż. Ponadto stawiamy na atrakcyjne lokalizacje w Poznaniu, czyli Grunwald i Winiary. Przyszli mieszkańcy mogą korzystać z komfortu miasta, ale znajdą też odrobinę spokoju – podsumowuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.