Rafał Krzysztoforski: z Intela do Dynatrace
Rafał Krzysztoforski objął nowe stanowisko w obszarze Infrastructure Observability w Dynatrace. Jako dyrektor będzie kierował pracami zespołów wspierających nową generację produktu opartego na technologii SaaS (Software as a Service) i rozwijającego funkcjonalności automatyzujące wykrywanie anomalii w systemach IT klientów.
Głównym priorytetem Rafała Krzysztoforskiego będzie wspieranie ewolucji produktu Dynatrace.
- Obserwowalność infrastruktury jest kluczowym elementem propozycji Dynatrace - mówi Rafał Krzysztoforski. - Dla mojego zespołu oznacza to balansowanie pomiędzy utrzymaniem obecnego rozwiązania a jednoczesną pracą nad aplikacją opartą o nowe środowisko. W efekcie możemy dostarczyć zaawansowane mechanizmy pochodzące bezpośrednio z naszej zaktualizowanej platformy, dzięki czemu nasi klienci otrzymają rozwiązanie „szyte na miarę". Ich potrzeby będą też jeszcze lepiej rozumiane dzięki osadzeniu umiejętności technicznych i wiedzy inżynierów Dynatrace w wymaganych kontekstach biznesowych - dodaje.
W roli Dyrektora, Rafał Krzysztoforski będzie kierował zespołami rozwijającymi Extensions Framework, czyli mechanizmy rozszerzeń zaprojektowane do obsługi złożonych środowisk klientów. Dodatkowo będzie zarządzał rozbudową komponentu Active Gate, który często jest kluczowym elementem infrastruktury klienta, umożliwiającym bezpieczny transfer danych pomiędzy jego systemami a Dynatrace.
W ramach swojej nowej roli Rafał Krzysztoforski będzie zarządzał kilkoma zespołami pracującymi w całym spektrum technologicznym. Ich specjalizacje obejmują języki obiektowe, takie jak C++ czy Java oraz technologie Cloud Native. Część inżynierów posiada także wiedzę z zakresu projektowania UX, czyli przejrzystych i łatwych w obsłudze interfejsów.
Przed dołączeniem do Dynatrace Rafał Krzysztoforski miał okazję zdobywać doświadczenie w Intel Polska, gdzie przez 17 lat zajmował się m.in. tworzeniem systemów Continuous Integration dla oprogramowania wbudowanego oraz budowaniem od podstaw zespołu zajmującego się dyskami SSD opartymi na technologii 3D NAND i Intel Optane. Jako jeden z liderów w poprzedniej firmie, realizował liczne inicjatywy, które pomogły w synergii i rozwoju Intel Polska.
W swojej karierze Rafał Krzysztoforski współpracował również z takimi firmami jak Dell, HPe, Alibaba, Twitter, AmEx i Mastercard.
***
Dynatrace jest liderem w dziedzinie zunifikowanej obserwowalności i bezpieczeństwa, spółka notowana na nowojorskiej giełdzie, która pomaga największym globalnym graczom w tworzeniu doskonałych rozwiązań cyfrowych z pomocą AI i automatyzacji w celu monitorowania i optymalizacji wydajności, rozwoju i bezpieczeństwa aplikacji, infrastruktury IT oraz doświadczeń użytkownika dla przedsiębiorstw i agencji rządowych na całym świecie. Obecnie, w dobie cyfryzacji, z takich narzędzi korzystają miliony ludzi, np. w bankowości internetowej, w podróży, podczas zakupów, w pracy, a także korzystając z opieki zdrowotnej.
Główna siedziba firmy (HQ) znajduje się w amerykańskim Bostonie, a technologiczne, kreatywne serce Dynatrace bije głównie w Europie – w Gdańsku znajduje się drugie największe centrum R&D firmy. Pozostałe centra są ulokowane w: Linz, Hagenbergu, Grazu, Klagenfurcie, Wiedniu, Innsbrucku, Barcelonie, Tallinie, Detroit w Michigan i San Mateo w Kalifornii. W Dynatrace pracuje około 4 200 osób na całym świecie, z czego około 1 400 w dziale R&D. Z usług Dynatrace w dziedzinie optymalizacji oprogramowania korzysta globalnie już ponad 3600 klientów.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.