Komunikaty PR

Rafał Krzysztoforski: z Intela do Dynatrace

2023-08-01  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Rafał Krzysztoforski objął nowe stanowisko w obszarze Infrastructure Observability w Dynatrace. Jako dyrektor będzie kierował pracami zespołów wspierających nową generację produktu opartego na technologii SaaS (Software as a Service) i rozwijającego funkcjonalności automatyzujące wykrywanie anomalii w systemach IT klientów.

Głównym priorytetem Rafała Krzysztoforskiego będzie wspieranie ewolucji produktu Dynatrace.

- Obserwowalność infrastruktury jest kluczowym elementem propozycji Dynatrace - mówi Rafał Krzysztoforski. - Dla mojego zespołu oznacza to balansowanie pomiędzy utrzymaniem obecnego rozwiązania a jednoczesną pracą nad aplikacją opartą o nowe środowisko. W efekcie możemy dostarczyć zaawansowane mechanizmy pochodzące bezpośrednio z naszej zaktualizowanej platformy, dzięki czemu nasi klienci otrzymają rozwiązanie „szyte na miarę". Ich potrzeby będą też jeszcze lepiej rozumiane dzięki osadzeniu umiejętności technicznych i wiedzy inżynierów Dynatrace w wymaganych kontekstach biznesowych - dodaje.

W roli Dyrektora, Rafał Krzysztoforski będzie kierował zespołami rozwijającymi Extensions Framework, czyli mechanizmy rozszerzeń zaprojektowane do obsługi złożonych środowisk klientów. Dodatkowo będzie zarządzał rozbudową komponentu Active Gate, który często jest kluczowym elementem infrastruktury klienta, umożliwiającym bezpieczny transfer danych pomiędzy jego systemami a Dynatrace.

W ramach swojej nowej roli Rafał Krzysztoforski będzie zarządzał kilkoma zespołami pracującymi w całym spektrum technologicznym. Ich specjalizacje obejmują języki obiektowe, takie jak C++ czy Java oraz technologie Cloud Native. Część inżynierów posiada także wiedzę z zakresu projektowania UX, czyli przejrzystych i łatwych w obsłudze interfejsów.

Przed dołączeniem do Dynatrace Rafał Krzysztoforski miał okazję zdobywać doświadczenie w Intel Polska, gdzie przez 17 lat zajmował się m.in. tworzeniem systemów Continuous Integration dla oprogramowania wbudowanego oraz budowaniem od podstaw zespołu zajmującego się dyskami SSD opartymi na technologii 3D NAND i Intel Optane. Jako jeden z liderów w poprzedniej firmie, realizował liczne inicjatywy, które pomogły w synergii i rozwoju Intel Polska.

W swojej karierze Rafał Krzysztoforski współpracował również z takimi firmami jak Dell, HPe, Alibaba, Twitter, AmEx i Mastercard.

***

Dynatrace jest liderem w dziedzinie zunifikowanej obserwowalności i bezpieczeństwa, spółka notowana na nowojorskiej giełdzie, która pomaga największym globalnym graczom w tworzeniu doskonałych rozwiązań cyfrowych z pomocą AI i automatyzacji w celu monitorowania i optymalizacji wydajności, rozwoju i bezpieczeństwa aplikacji, infrastruktury IT oraz doświadczeń użytkownika dla przedsiębiorstw i agencji rządowych na całym świecie. Obecnie, w dobie cyfryzacji, z takich narzędzi korzystają miliony ludzi, np. w bankowości internetowej, w podróży, podczas zakupów, w pracy, a także korzystając z opieki zdrowotnej.

Główna siedziba firmy (HQ) znajduje się w amerykańskim Bostonie, a technologiczne, kreatywne serce Dynatrace bije głównie w Europie – w Gdańsku znajduje się drugie największe centrum R&D firmy. Pozostałe centra są ulokowane w: Linz, Hagenbergu, Grazu, Klagenfurcie, Wiedniu, Innsbrucku, Barcelonie, Tallinie, Detroit w Michigan i San Mateo w Kalifornii. W Dynatrace pracuje około 4 200 osób na całym świecie, z czego około 1 400 w dziale R&D. Z usług Dynatrace w dziedzinie optymalizacji oprogramowania korzysta globalnie już ponad 3600 klientów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.