Ranking ITwiz Best 100: SER Group liderem polskiego rynku rozwiązań klasy ECM
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Już czwarty rok z rzędu SER Group został uznany liderem rynku rozwiązań do zarządzania treścią w przedsiębiorstwie (ang. Enterprise Content Management, ECM). Kategorię tę wprowadzono do rankingu ITwiz Best 100 w 2017 r. Ten doroczny ranking analizuje potrzeby klientów i obecnie uwzględnia 241 dostawców z polskiego rynku IT w podziale na różne kategorie. Oprócz utrzymania pozycji lidera na rynku rozwiązań ECM, SER uzyskał 14. pozycję spośród wszystkich firm pod względem wartości sprzedaży własnego oprogramowania.
Podobnie jak w przypadku rankingu Computerworld Top 200 ITwiz co roku klasyfikuje polskich dostawców produktów i usług informatycznych w ramach rankingu ITwiz Best 100 w oparciu o wartość sprzedaży i przychody w poprzednim roku. ITwiz analizuje prawie 420 firm informatycznych w różnych kategoriach, takich jak systemy ECM, przetwarzanie w chmurze, czy systemy ERP. Ranking został stworzony z myślą o ułatwieniu przedsiębiorstwom wyboru dostawcy produktów i usług informatycznych najlepiej zaspokajających ich potrzeby.
SER liderem segmentu ECM i jednym z czołowych dostawców w innych kategoriach
„Jesteśmy dumni z utrzymania i umocnienia naszej pozycji lidera rynku rozwiązań ECM w Polsce. Ponadto ITwiz sklasyfikował nas na 14. pozycji wśród firm o największej wartości sprzedaży własnego oprogramowania, na 21. pod względem sprzedaży oprogramowania ogółem oraz na 39. ze 100 największych firm informatycznych w Polsce. Nasza pozycja w rankingu odzwierciedla ciągły rozwój naszej działalności w Polsce” — powiedział Morad Rhlid, dyrektor zarządzający SER Solutions International.
Marcin Somla, dyrektor ds. rozwoju biznesowego S.E.R. Solutions Polska, dodał: „Niezmiernie cieszymy się, że nasza platforma ECM Doxis4 została tak ciepło przyjęta na polskim rynku. Nasze wyniki w tym ważnym rankingu firm informatycznych są dowodem ogromnego zaufania, jakim nasi klienci darzą oprogramowanie ECM Doxis4. Doxis4 to wysoce skalowalna, elastyczna i inteligentna platforma, którą można wdrożyć w chmurze, środowisku fizycznym i hybrydowym. Skutecznie ujednolica ona interfejs użytkownika z procesami biznesowymi i innowacyjnymi usługami kognitywnymi”.
Wydatki na IT rosną mimo trudnych czasów
W badaniu przeprowadzonym przez ITwiz w tym roku dyrektorzy ds. informatycznych stwierdzili, że obecne niełatwe czasy mają wpływ na postrzeganie przez nich perspektyw biznesowych. 59% przewidywało pogorszenie lub znaczące pogorszenie koniunktury gospodarczej w 2020 r. Jednakże od momentu przeprowadzenia badania ten pesymizm nieco osłabł. W ujęciu ogólnym wiele wskazuje na to, że osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji w przedsiębiorstwach nie ograniczają wydatków na IT. Ponadto szczególnego znaczenia nabrały dziś cyfryzacja i cyfrowe miejsca pracy.
W obszarze cyfryzacji wiele przedsiębiorstw ma jeszcze sporo do nadrobienia. Niektórzy pracownicy pracujący z domu mieli trudność z dostępem do dokumentów oraz danych i procesów biznesowych w systemach ERP. Taka sytuacja narażała na ryzyko przychody przedsiębiorstwa. Aby osiągać sukcesy teraz i w przyszłości, firmy potrzebują inteligentnych strategii i rozwiązań w obszarze cyfryzacji informacji i procesów. Potrzeba wprowadzenia rozwiązań do zarządzania dokumentami i współpracy oraz zapewnienia ciągłości biznesowej, dzięki kompleksowym procesom cyfrowym, stała się pilniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.
Doxis4 firmy SER to ujednolicona platforma obejmująca niezliczone rozwiązania, która umożliwia inteligentne zarządzanie informacjami i procesami w skali całego przedsiębiorstwa.
„Jako lider polskiego rynku rozwiązań ECM od 2017 roku jesteśmy doskonale przygotowani, by pomagać naszym obecnym i przyszłym klientom w przezwyciężaniu wyzwań związanych z zarządzeniem informacją zarówno w bieżącym roku, jak i w nadchodzących latach. Będziemy nadal rozszerzać nasz zespół i sieć partnerów, aby utrzymywać bliskie relacje z naszymi klientami” — wyjaśnia Morad Rhlid.
Szczegółowe informacje o rankingu ITwiz Best 100 można znaleźć tutaj (do ich uzyskania wymagane jest logowanie lub płatność).
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.