Red Hat i Oracle rozszerzają współpracę
Red Hat, Inc, czołowy dostawca rozwiązań open source oraz Oracle poinformowali o nawiązaniu wieloetapowej współpracy mającej na celu zaoferowanie klientom większej możliwości wyboru systemów operacyjnych uruchamianych na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Pierwszym owocem tej strategicznej współpracy jest wprowadzenie obsługi systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux na platformie OCI. Zwiększa to komfort działania firmom, które wykorzystują zarówno OCI, jak i Red Hat Enterprise Linux do przeprowadzania transformacji cyfrowej oraz migracji newralgicznych aplikacji do chmury.
W raporcie firmy Gartner pt. „Forecast: Public Cloud Services, Worldwide, 2020-2026, 4Q22 Update” (Prognoza: usługi chmury publicznej w ujęciu globalnym, 2020-2026, IV kw. 2022 – aktualizacja) czytamy, że „w 2023 roku przewiduje się wzrost wartości globalnego rynku usług chmury publicznej o 18,5% ”, podczas gdy „przedsiębiorstwa nadal przyspieszają wdrażanie chmury, co przekłada się na pięcioletni skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) na poziomie 19,6%”.[1] Wzrost ten wskazuje na potrzebę zapewnienia klientom szerokich możliwości wyboru, zarówno w zakresie dostawcy chmury, jak i systemu operacyjnego stanowiącego podstawę środowisk chmurowych.
Dziewięćdziesiąt procent firm z listy Fortune 500 wykorzystuje obecnie rozwiązania Red Hat i Oracle. Dla wielu z tych firm Red Hat Enterprise Linux służy jako podstawowy system operacyjny, z kolei OCI udostępnia im wysoce wydajne, newralgiczne usługi w chmurze, aby umożliwić realizację działań związanych z cyfrowym rozwojem. Obecnie przedsiębiorstwa te mogą ujednolicić swoje działania w chmurze dzięki systemowi Red Hat Enterprise Linux działającemu na platformie OCI. Dzięki temu klienci uzyskują wspólną platformę rozciągającą się od ich centrum przetwarzania danych po rozproszoną chmurę OCI.
Dzięki tej strategicznej współpracy certyfikowane konfiguracje elastycznych maszyn wirtualnych OCI mogą teraz wykorzystywać system Red Hat Enterprise Linux, a klienci mogą z kolei z większym zaufaniem migrować istniejące obciążenia – które już teraz są uruchamiane w systemie Red Hat Enterprise Linux – do Red Hat Enterprise Linux na platformie OCI. Elastyczne maszyny wirtualne OCI mogą być skalowane w przyrostach nawet tak małych jak pojedynczy procesor. Pozwala to zoptymalizować stosunek ceny do wydajności oraz zminimalizować marnowanie zasobów. Klienci mogą również skontaktować się z działem wsparcia technicznego zarówno Red Hat, jak i Oracle, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu potencjalnych problemów dzięki rozszerzonej, przejrzystej, wspólnej umowie o świadczenie wsparcia.
Red Hat Enterprise Linux stanowi podstawę oferty rozwiązań chmury hybrydowej firmy Red Hat, w skład której wchodzą Red Hat OpenShift, Red Hat Ansible Automation Platform oraz dodatkowe technologie obsługujące nowoczesny stos chmurowy. Dzięki tej współpracy wspólni klienci firm Red Hat i Oracle mogą teraz stworzyć podstawy pod przyszłe wdrożenia w oparciu o system Red Hat Enterprise Linux, zachowując jednocześnie wartość dotychczasowych inwestycji informatycznych.
Dostępność
Red Hat Enterprise Linux jest obecnie certyfikowany na elastycznych maszynach wirtualnych OCI, które oferują od jednego do 80 rdzeni CPU w przyrostach jednoprocesorowych oraz od 1 GB pamięci na procesor do łącznej ilości 1024 GB, w zależności od procesora. Na początek Red Hat Enterprise Linux będzie obsługiwany na najnowszych typach maszyn wirtualnych OCI wykorzystujących procesory AMD, Intel i ARM.
Więcej informacji na temat uruchamiania Red Hat Enterprise Linux na platformie OCI, w tym wskazówki krok po kroku, można znaleźć tutaj. Ponadto rozpoczęły się przygotowania do certyfikacji Red Hat Enterprise Linux na serwerach fizycznych OCI, które mogą zapewnić większą izolację oraz wydajność porównywalną ze środowiskami lokalnymi.
[1] Gartner. „Forecast: Public Cloud Services, Worldwide, 2020-2026, 4Q22 Update”, 20 grudnia 2022 r., Colleen Graham, Amarendra, Arunasree Cheparthi, Shailendra Upadhyay

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.