Red Hat wprowadza na rynek OpenShift Container Storage 4.5
Red Hat Inc., czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformował o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Red Hat OpenShift Container Storage 4.5, które udostępnia oparte na platformie Kubernetes usługi przetwarzania danych na potrzeby nowoczesnych aplikacji typu cloud-native w całym otwartym środowisku chmury hybrydowej. Rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Storage 4.5 jest ściśle zintegrowane z Red Hat OpenShift Container Platform – czołową platformą korporacyjną Kubernetes – i ma pomóc przedsiębiorstwom w stworzeniu sprawniejszej architektury usług przetwarzania danych dla aplikacji.
Red Hat OpenShift Container Storage to dynamiczne rozwiązanie trwałej pamięci masowej dla wielu usług działających na platformie kontenerowej Red Hat OpenShift, takich jak wskaźniki, logowanie i rejestry. Dzięki niedawno wprowadzonej funkcji Red Hat OpenShift Virtualization klienci mogą teraz udostępniać maszyny wirtualne i kontenery na jednej zintegrowanej platformie wyposażonej w pamięć masową Red Hat OpenShift Container Storage. Wersja 4.5 zapewnia dodatkowe zalety trwałej pamięci masowej o wysokiej dostępności, w tym wspólny dostęp do bloków w trybie odczytu i zapisu dla wielu węzłów (RWX) z myślą o większej wydajności, jak również pojedyncze, zintegrowane rozwiązanie pamięci masowej dla kontenerów i maszyn wirtualnych.
Oferowane przez firmę Red Hat usługi przetwarzania danych udostępniają abstrakcje cloud-native, co ma uprościć dostęp do danych i ich przekształcanie za pomocą spójnych narzędzi dla użytkownika w całej otwartej chmurze hybrydowej. Usługi te powstały na bazie rozwiązania Red Hat OpenShift Container Storage i umożliwiają ściślejszą współpracę między dostawcami i użytkownikami danych w spoczynku, w trakcie przesyłania i w użytku.
Większa skalowalność i odporność dla danych w spoczynku
Najnowszą wersję rozwiązania Red Hat OpenShift Container Storage wyposażono w nową opcję wdrożenia w trybie zewnętrznym z platformą Red Hat Ceph Storage, która może zwiększyć skalowalność do ponad 10 miliardów obiektów bez ograniczania wydajności.
Dzięki zintegrowanej obsłudze obiektowej, plikowej i blokowej pamięci masowej Red Hat OpenShift Container Storage 4.5 z poziomu jednego panelu sterowania obsługuje dane używane zwykle w aplikacjach opartych na kontenerach, co pomaga zmniejszyć złożoność i zwiększa swobodę wyboru dla klientów. Operator Rook dla rozwiązania Red Hat Ceph Storage jeszcze bardziej upraszcza zarządzanie platformą.
Zautomatyzowana architektura sterowana powiadomieniami dla przesyłanych danych
Tradycyjne architektury do wsadowego przetwarzania danych z trudnością dotrzymują kroku współczesnym potrzebom w zakresie natychmiastowego dostarczania informacji biznesowych. Dane często są przesyłane strumieniowo z wielu różnych punktów, przez co zespołom ds. aplikacji i danych trudno jest je zebrać i szybko dostarczać do dalszego wykorzystania.
Red Hat OpenShift Container Storage 4.5 obsługuje zintegrowane powiadomienia zasobnika Amazon S3, użytkownicy mogą więc stworzyć zautomatyzowany proces pozyskiwania, katalogowania, przekierowywania i przetwarzania danych w czasie rzeczywistym. Dzięki możliwości tworzenia architektur sterowanych powiadomieniami i zintegrowanemu dostępowi do usług Red Hat AMQ Streams i OpenShift Serverless przedsiębiorstwa mogą czerpać korzyści z efektywnych, zautomatyzowanych procesów w tym zakresie.
Zintegrowana elastyczność i możliwości współpracy dla danych w użytku
Red Hat OpenShift Container Storage 4.5 pozwala firmom z większą precyzją kontrolować zakres, w jakim mogą odłączyć zasoby obliczeniowe od pamięci masowej. Pomaga to obsługiwać szeroką gamę obciążeń — od wrażliwych na opóźnienia baz danych po ukierunkowane na przepustowość, skalowalne hurtownie i jeziora danych. Takie odłączenie może okazać się przydatne dla architektur sztucznej inteligencji, które są skoncentrowane na wnioskowaniu i modelowaniu, natomiast w architekturach uczenia maszynowego korzystne może być ściślejsze połączenie pamięci masowej na potrzeby wydajnego wprowadzania danych i trenowania modeli.
Rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Storage 4.5 jest powszechnie dostępne już dziś.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.