RELACJA Z DRUGIEJ EDYCJI FARMACEUTYCZNEGO FORUM ZDROWIA
W środę 17 maja w Hotelu Warszawianka nad Zalewem Zegrzyńskim została zakończona 2 edycja konferencji FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA, organizowanej przez sieć aptek franczyzowych Ziko Apteka. Kadra kierownicza aptek spotkała się z przedstawicielami firm producenckich farmaceutycznych oraz dermokosmetycznych. Inspirujące rozmowy, nawiązywanie relacji biznesowych, wymiana wiedzy – tego wszystkiego można było doświadczyć podczas Forum.
Ponad 400 uczestników, 16 prelekcji przedstawicieli producentów, 45 stoisk wystawienniczych oraz całe dnie na rozmowy, dyskusje i wymianę opinii. Było intensywnie, zarówno pod kątem merytorycznym, jak i towarzyskim.
Program wydarzenia obejmował część konferencyjną i wystawienniczą. W agendzie znalazło się aż 16 prelekcji. Poruszono wiele ciekawych tematów dotyczących zdrowia Pacjentów – m.in. odporności dzieci, przewlekłej niewydolności żylnej. Producenci prezentowali wprowadzane na rynek farmaceutyczny i dermokosmetyczny nowości. Mówiono o aktualnych wynikach badań, prowadzonych terapiach czy sposobach na walkę z problemami zdrowotnymi. Farmaceuci zadawali wiele pytań i żywo dyskutowali z prelegentami, a to wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze.
Rozmowy dotyczące zagadnień poruszanych podczas prelekcji przenosiły się do części wystawienniczej. Tam przy stoiskach pod opieką przedstawicieli producentów personel aptek mógł przetestować produkty i pogłębić wiedzę na interesujące tematy. Farmaceuci zadawali mnóstwo pytań o preparaty, ich zastosowanie, analizowali składy i zastanawiali się, dla których Pacjentów dany produkt byłby najlepszy. Przedstawiciele firm dermokosmetycznych oferowali uczestnikom dodatkowo, realizowane profesjonalnymi urządzeniami diagnostycznymi, badania skóry i włosów. Na 45 stoiskach producenckich toczyła się inspirująca i energiczna wymiana opinii i doświadczeń, którym towarzyszyła pozytywna atmosfera i spora dawka uśmiechu.
Kadra kierownicza sieci aptek franczyzowych Ziko Apteka miała również możliwość spotkania się w swoim gronie i porozmawiania o własnych doświadczeniach związanych z opieką nad Pacjentami. Poruszono zagadnienia opieki farmaceutycznej, edukacji Pacjenta i standardów obsługi. Farmaceuci mogli podzielić się doświadczeniami i wzajemnie zainspirować do działania, opowiadając o inicjatywach, jakie podejmują. Intensywne dialogi dotyczyły również potrzeb Pacjenta i umiejętności odpowiadania na nie.
Farmaceutyczne Forum Zdrowia dało możliwość zestawienia poglądów, opinii, doświadczeń, pozyskania nowej wiedzy i pogłębienia eksperckości obu ważnych dla Pacjenta grup - farmaceutów oraz producentów. Producenci znający swoje produkty, najnowsze badania i trendy rynkowe mogli dowiedzieć się od farmaceutów o bieżących potrzebach Pacjentów i pojawiających się u nich problemach zdrowotnych. Z drugiej strony farmaceuci mogli poszerzyć swoją wiedzę o nowe rozwiązania medyczne, które jeszcze lepiej odpowiadają na zapytania Pacjentów.
Forum pozwoliło nawiązać nowe relacje biznesowe i towarzyskie. Była to okazja do spotkania nie tylko z producentami, ale również do rozmów i integracji kierowników sieci aptek franczyzowych z całej Polski. Organizator podtrzymuje, to co mówił przy poprzedniej edycji, że Farmaceutyczne Forum Zdrowia, to kopalnia inspiracji i nowych kontaktów oraz duża dawka wiedzy.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.