RESTAURACJA NUTA UHONOROWANA STATUETKĄ LUKSUSOWA MARKA ROKU 2023
Luksusowa Marka Roku to prestiżowe wydarzenie, które gromadzi liderów biznesowych sektora premium z Polski i całego świata. Podczas dorocznej gali nagradzane są wyjątkowe marki – w poprzednich edycjach wśród laureatów znaleźli się m.in.: Wittchen, Ferrari czy MontBlanc. W tym roku statuetkę Luksusowej Marki Roku otrzymała nagrodzona gwiazdką Michelin restauracja NUTA, prowadzona przez wirtuoza sztuki kulinarnej Chefa Andreę Camastrę. Kuchnia Nuty to połączenie nowoczesnych technik z tradycyjnym rzemiosłem, które tworzą synestezje doznań kulinarnych, zapachowych i wizualnych. To miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a smaki stają się dziełem sztuki.
W tym roku warszawska restauracja NUTA, jako jedyna w stolicy, została nagrodzona Oscarem świata kulinariów – gwiazdką Michelin. Uchodzi ona za najważniejsze wyróżnienie i możemy być pewni, że restauracje, które są nią uhonorowane, oferują niezapomniane doświadczenie kulinarne. NUTA, której kulinarnym repertuarem dyryguje mistrz smaku Andrea Camastra, 27 listopada, podczas uroczystej gali otrzymała statuetkę Luksusowej Marki Roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się także: Tubądzin, Party & Wedding by Izabela Janachowska, Eva Minge, Biuro Podróży ITAKA czy Isadora Jewellery. Statuetkę odebrał współwłaściciel restauracji - Marcin Zawadzki, który podkreślił, że ta nagroda stanowi potwierdzenie geniuszu Chefa Camastry, który z gracją zmienia polską kuchnię w sztukę, bawiąc się formą i smakiem.
- Kapituła nagrody wyróżniła firmy, marki, produkty oraz twórców dóbr za kreowanie luksusowych usług i produktów, a także za ich unikatowość i najwyższą jakość. Otrzymanie statuetki Luksusowa Marka Roku zawsze odzwierciedla wysoką pozycję na rynku premium w Polsce – mówi o idei wydarzenia pomysłodawca i inicjator nagród Mariusz Pujszo.
Andrea Camastra z pasją tworzy swoje menu, łącząc znane wszystkim z dzieciństwa polskie smaki z włoskimi akcentami i azjatyckim twistem. Chef w swojej restauracji proponuje dwa menu degustacyjne, Maestro oraz Virtuoso, serwując swoim klientom między innymi polski ramen, pieroga ruskiego z kawiorem z jesiotra czy wyglądającą w pierwszej chwili jak cappuccino aromatyczną zupę grzybową z boczkiem. Zdaje się, że dla światowej sławy kucharza nic nie jest niemożliwe. Jak sam mówi: patelnie, garnki, chochle i noże to nasze instrumenty, a najlepszej jakości składniki to nuty, które, właściwie skomponowane, tworzą dania. Dzięki swojej długoletniej pracy i szczypcie talentu, Andrea Camastra został uznany za jednego ze stu najwybitniejszych kucharzy świata przez magazyn „Le Chef”.
- Zarówno gwiazdka Michelin, jak i kolejne wyróżnienia, takie jak Luksusowa Marka Roku, to motywacja dla całego Zespołu i potwierdzenie, że obrany przez nas kierunek jest właściwy. Nie spoczywamy jednak na laurach, niedawno wprowadziliśmy nowe jesienne menu, aby po raz kolejny zaskoczyć i zachwycić naszych gości – opowiada Chef Camastra. I dodaje, że najważniejsi są ludzie: mój Zespół to zgrana orkiestra, ale przeszliśmy długą drogę, żeby dojść do tego etapu, bo kuchnia to rzemiosło, to proces twórczy, który się nigdy nie kończy i potrzeba lat, aby zbliżyć się do doskonałości. Andrea Camastra i Marcin Zawadzki wierzą w młode talenty i wartość kultury, dlatego w listopadzie restauracja NUTA została partnerem wydarzenia „Anioły Rzemiosła”, współfinansując stypendia dla laureatów konkursu na dalsze kształcenie i rozwój. Jest to inicjatywa mająca na celu wspieranie utalentowanych artystów rękodzieła artystycznego, specjalizujących się w takich kategoriach jak koronkarstwo, złotnictwo czy ceramika. Kapituła jury konkursu to cenione osobistości, między innymi rzeźbiarz Tomasz Górnicki, projektantka Izabela Łapińska czy fotograf Marek Straszewski.
--
Andrea Camastra - jeden z najbardziej utalentowanych i uhonorowanych szefów kuchni w Polsce i na świecie. Były właściciel restauracji Senses, pięciokrotnie uhonorowanej gwiazdką Michelin za sprawą autorskiego polsko-włoskiego menu. Senses jako pierwsza restauracja w Polsce znalazła się także na prestiżowej liście 50 Best Discovery. Od 2015 roku członek „Oxford Encyklopedia Osobistości Rzeczpospolitej Polskiej” – tytuł przyznany mu za całokształt dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie kulinarnej, a obecnie również magister Uniwersytetu Oxford. Propagator nowatorskiej techniki gotowania „note-by-note” (nuta-po-nucie), która sięga po czyste związki, ekstrakty oraz pojedyncze cząstki smaków i zapachów, pozyskiwane z naturalnie występujących w przyrodzie składników. Prof. Hervé This, twórca kuchni molekularnej, uznał Andrea Camastrę za następcę legendarnego Ferrana Adrii z restauracji El Bulli. W 2015 r. uznany przez przewodnik Gault&Millau Polska za „Szefa Kuchni Przyszłości”, a w 2017 r. za „Szefa Kuchni Roku”. Andrea Camastra znalazł się również na liście 100 Best Chefs in the World 2019 wg. prestiżowego francuskiego magazynu „Le Chef”. W roku 2020 rząd Republiki Włoskiej i włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych umieściły Andreę Camastrę na liście najbardziej utalentowanych i odnoszących największe sukcesy włoskich profesjonalistów na scenie międzynarodowej ostatniego stulecia.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.