Komunikaty PR

RFID Polska wprowadza na rynek nową platformę systemową RFID Navigator

2020-10-21  |  15:18
Biuro prasowe
Kontakt

Jacek Krywult
PWSK

Toszecka 102
44-117 Gliwice
buro|pwsk.pl| |buro|pwsk.pl
+48 512 890 992
www.pwsk.pl

Firma RFID Polska należący do grupy PWSK z Gliwic, jeden z liderów branży RFID z wieloletnim doświadczeniem, zaprezentowała nowy system – RFID Navigator.

RFID Navigator to modułowy system do monitorowania majątku i osób, śledzenia produkcji, nadzorowania stanów magazynowych oraz przepływu towarów. Stworzony z myślą o lokalizowaniu i usuwaniu wąskich gardeł procesów produkcyjnych, pozwala na zbieranie strategicznych danych o materiałach, komponentach, narzędziach i pracownikach.

 

Navigator rozwiązuje główny problem systemów do monitorowania procesów, czyli skomplikowane i czasochłonne wdrożenie. Opracowane, nowatorskie oprogramowanie pośredniczące pomiędzy sprzętem (czytniki RFID, bramki RFID, czytniki mobilne) uwalnia firmy od konieczności zatrudniania specjalistów i programistów do wdrożenia każdej funkcjonalności z osobna. W ramach RFID Navigator wystarczy wykorzystać gotowe do wdrożenia moduły, które niczym klocki można ze sobą dowolnie łączyć i przekazywać dane pomiędzy urządzeniami zbierającymi informacje a centralną bazą danych przedsiębiorstwa.

 

Takie rozwiązanie sprawia, że więcej przedsiębiorstw będzie mogło sobie pozwolić na wykorzystanie zaawansowanej technologii radiowej RFID do zautomatyzowania swoich procesów. System daje szansę na obniżenie kosztów pracy, eliminuje uciążliwe pomyłki związane z identyfikacją wyrobów, towarów, przesyłek, czy majątku trwałego przedsiębiorstwa” – Jacek Krywult, CEO RFID Polska

 

RFID Navigator doskonale sprawdza się jako system:

  • zaopatrzenia produkcji „just-in-time” za pomocą kart Kanban RFID,
  • śledzenia i ewidencji produkcji, 
  • traceability, czyli identyfikacji poszczególnych komponentów w procesie produkcji,
  • nadzoru ewakuacji,
  • zarządzania formami i matrycami,
  • ewidencji narzędzi, środków trwałych i opakowań zwrotnych.
     

Na RFID Navigator składają się bramki RFID (gromadzące dane), czytniki mobilne, rejestratory RFID (sterujące czytnikami), oraz oprogramowanie zarządzające. Działanie systemu można podzielić na trzy etapy:

 

  1. Przyjęcie i oznakowanie wyrobu – na tym etapie przy użyciu czytnika biurkowego lub drukarki etykiet z programatorem tagów RFID UHF należy zakodować znaczniki RFID.
  2. Śledzenie przepływu towaru – w kluczowych punktach bramki lub czytniki RFID wyposażone w aplikację rejestrującą Navigator identyfikują oznakowane wcześniej obiekty.
  3. Analiza danych za pomocą modułu RFID Navigator Manager – śledzenie zdarzeń, odczyt i zarządzanie danymi. Oprogramowanie pozwala łatwo i sprawnie generować raporty pełne konkretnych informacji. Przygotowane dane można importować do systemów ERP, SAP itp. w celu ich analizy i integracji z informacjami z pozostałych działów przedsiębiorstwa.
     

Pojawienie się na rynku systemu takiego jak RFID Navigator to dobra okazja na zrobienie pierwszego kroku w kierunku wdrożenia technologii RFID w przedsiębiorstwie. Technologia RFID jest już oficjalnie zalecana do stosowania np. w branży automotive (rekomendacja VDA 5500) czy lotnictwie pasażerskim do oznaczania bagażu. Rozwiązania RFID coraz szybciej zyskują na popularności w Polsce, a automatyzacja, którą ze sobą niosą to dobry sposób na unowocześnienie procesów w polskich przedsiębiorstwach.


Więcej informacji znaleźć można na https://www.rfidpolska.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.