Rockwell Automation i Cognite budują przemysłowe centrum danych
Rockwell Automation, największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową oraz Cognite, światowy lider oprogramowania do przetwarzania danych przemysłowych, ogłosiły strategiczne partnerstwo na rzecz przyspieszenia zmian technologicznych w branży. Partnerstwo łączy ofertę oprogramowania Rockwell FactoryTalk® - nowej generacji narzędzie Edge Computing j z zasobami danego zakładu produkcyjnego, aplikacjami do zarządzania operacjami i analizami dostosowanymi do potrzeb wraz z wiodącą platformą Cognite Industrial Data Ops, Cognite Data Fusion®, aby stworzyć przemysłowe centrum danych gotowe do skalowania w całym przedsiębiorstwie.
Produkty i narzędzia Rockwell Automation od lat tworzą oraz przetwarzają dane na całym świecie. Partnerstwo pomiędzy firmami Rockwell i Cognite wprowadzi na rynek unikalne, ujednolicone, edge-to-cloud centrum danych przemysłowych, które sprawi, że dane operacyjne, inżynieryjne, korporacyjne i wizualne będą zrozumiałe i porównywalne dla produkcji w różnych branżach. Oferta przekształci surowe dane w aplikacje, umożliwiające podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym i usprawnione przepływy pracy, które zapewnią bezpieczną, wydajną i zrównoważoną działalność przedsiębiorstwom produkcyjnym.
„Producenci różnej wielkości mają problemy z uzyskaniem dostępu do swoich danych i ich wartości. Jednolite centrum informacji może zapewnić jedno źródło informacji dla wszystkich danych produkcyjnych bez większych inwestycji w zastrzeżone i kosztowne platformy.” — mówi Brian Shepherd z Rockwell, wiceprezes ds. oprogramowania i kontroli. „Im większa jest firma, tym trudniej jest zebrać dane ze wszystkich źródeł, a następnie uzyskać cenne informacje analityczne. Nasze partnerstwo z Cognite z sukcesem stawi czoła tym wyzwaniom”.
„Cieszymy się, że możemy współpracować z Rockwell Automation w celu rozszerzenia ich oferty FactoryTalk i dalszego wzbogacania danych centralnych w ich aplikacjach” — mówi Girish Rishi, dyrektor generalny Cognite. „Nasza misja w Cognite – wspieranie rozwoju, operacjonalizacji i skali przemysłowych rozwiązań hybrydowej sztucznej inteligencji – znajduje odzwierciedlenie w tym partnerstwie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Rockwell Automation w celu przyspieszenia przemysłowego przyjęcia analityki stosowanej i aplikacji cyfrowych”.

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.