Rodzinne Podolany w jesiennym słońcu
Rodzinne Podolany to osiedle na poznańskich Podolanach, w ramach którego powstanie łącznie 99 mieszkań dwupoziomowych oraz domów w zabudowie szeregowej. W zdecydowanej większości z nich już mieszkają nabywcy. Natomiast w dwóch szeregach H i I oraz ich otoczeniu trwają ostatnie prace. Finalnie w tej części inwestycji znajdzie się 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. – Na wszystkich budynkach została wykonana elewacja. Trwają dosłownie ostatnie prace wewnątrz lokali mieszkalnych, które będą gotowe w standardzie deweloperskim na I kwartał 2023. Jednocześnie pracownicy układają kostkę brukową przed budynkami. To zadanie niemal w całości jest wykonane. Oczywiście w tej części osiedla, podobnie jak w poprzednich, będą gotowe miejsca postojowe oraz droga – informuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments.
Odwiedzając inwestycję zlokalizowaną przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu, już na pierwszy rzut oka można dostrzec elementy, które wyróżniają ten projekt na tle innych ofert firm deweloperskich. Przestrzeń, zadbane chodniki, tereny zielone przed posesjami, ogrody i niska zabudowa jednorodzinna w okolicy ulicy Strzeszyńskiej wpływają pozytywnie na postrzeganie osiedla jako całości. Projekt Sky Investments od początku cieszył się dużym zainteresowaniem, a teraz z 99 lokali mieszkalnych zostały tylko cztery w sprzedaży. – Decydując się na zakup w niedalekiej przyszłości, nabywca może zobaczyć niemal gotowe osiedle, jego estetykę, ład przestrzenny i standard wykonania. Można dostrzec nawet aranżacje terenów zielonych, ogrodów i tarasów na dachu. Nasi klienci bardzo kreatywnie zagospodarowali te przestrzenie wokół swoich domów – zaznacza Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments. Przedstawicielka dewelopera podkreśla, że możliwe są spotkania pokazowe, po uprzednim umówieniu. To także dobra okazja, by sprawdzić lokalizację Rodzinnych Podolan i przekonać się, jak blisko jest chociażby Jezioro Strzeszyńskie, czy Rusałka, mieniące się odcieniami polskiej jesieni. – Decydując się na mieszkanie na Rodzinnych Podolanach w Poznaniu, blisko będzie wiele miejsc idealnych do wypoczynku o każdej porze roku. Z drugiej strony, bardzo blisko jest ulica Strzeszyńska wraz z Galerią Podolany z pełnym zapleczem handlowo-usługowym – podkreśla Katarzyna Wyszyńska.
Ostatnie mieszkania, które właśnie są budowane, odznaczają się klasycznym projektem przestrzennym, z podziałem na dwa poziomy. Na parterze znajdzie się salon z kuchnią, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaplanowano aż trzy pokoje oraz łazienkę. Na kolejnym poziomie będzie poddasze o powierzchni 11,47 mkw. Dodatkowym atutem każdego mieszkania jest taras na dachu o powierzchni blisko 19 mkw. - Ponadto nabywcy doceniają klasyczny, dwupoziomowy układ każdego z mieszkań. Do tej pory brakowało w okolicach Strzeszyna i Podolan w Poznaniu nowej inwestycji, w ramach której byłyby dostępne mieszkania w takim projekcie – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.