Rok szkolny się kończy, ale w biurach praca wre. Jak wybrać myszkę?
Wśród wielu komputerowych narzędzi pracy, które pomagają w codziennych obowiązkach w biurach i na home office, szczególne miejsce zajmuje myszka komputerowa. Musi być sprawna, wygodna, ergonomiczna i najlepiej gdyby wyglądem nie przypominała czasów świetności systemu Windows 95. Podpowiadamy, czym się kierować w wyborze dobrej bezprzewodowej myszki komputerowej.
Pracownicy biurowi, menadżerowie, freelancerzy, dziennikarze czy specjaliści IT codziennie spędzają godziny przed komputerami. Taka sytuacja wymaga stosowania akcesoriów nie tylko skutecznych, ale też przede wszystkim ergonomicznych. Jednym z kluczowych elementów zestawu komputerowego, który może znacząco wpłynąć na komfort pracy, jest odpowiednio dobrana myszka. Jak zapewnić sobie wygodnego i sprawnego na lata „gryzonia” omówimy na przykładzie dwóch modeli Hama z najnowszej kolekcji: MW-500 V2 i EMW-700. Obie łączą w sobie nowoczesny design, ergonomię i funkcjonalność. Współpracują z systemami operacyjnymi MAC OS 10.10 lub wyższym, a także Windows 11, 10, 8 i 7.
Wsparcie w ferworze pracy
Model MW-500 V2 jest nieco bardziej standardowy. Jego gabaryty wynoszą 8,5 x 12 x 4,2 cm. Myszka łączy się z komputerem poprzez moduł radiowy o częstotliwości 2,4 GHz RF za pomocą nadajnika, podłączanego do portu USB-A. Sam odbiornik, by zminimalizować ryzyko jego zgubienia, można schować wewnątrz obudowy gryzonia. Ten został wyposażony w sześć przycisków i rolkę, a także polimerowe ślizgacze. Oferuje regulację DPI na poziomach 800, 1200 i 1600, a jest zaprojektowany z myślą o użytkownikach praworęcznych.
Kluczowymi cechami są oryginalny kształt z podporą dla kciuka i wbudowany akumulator litowo-jonowy z obustronnym złączem USB-C, umożliwiającym ładowanie myszy za pomocą odpowiedniego kabla. Dzięki temu nie trzeba wymieniać baterii, a pełne naładowanie wystarcza na około 75 dni ciągłego użytkowania. Wskaźnik LED informuje o stanie naładowania akumulatora. Niesamowicie czuły sensor Blue Wave zapewnia działanie na praktycznie każdej powierzchni (co ważne, nie tylko na podkładkach, bo na gołym blacie biurka też). Co więcej, gumowana powierzchnia myszy zwiększa komfort i pewność chwytu.
Kosmiczny design i kolorystyka
A co ma do zaoferowania ergonomiczny model EMW-700? Ten wygląd i sposób zaprojektowania na pewno rzucają się w oczy już na sporą odległość. Wymiary tego urządzenia wynoszą 8,5 cm x 11,5 cm x 7,5 cm, a waga to 135 g. Do dyspozycji dostajemy 8 przycisków umieszczonych po bokach i lekko chropowatą rolkę przewijania. To idealny wybór dla użytkowników spędzających przy ekranie komputera większość doby, a tych przecież nie brakuje.
Jego sztandarowym wyróżnikiem jest pionowy kształt (mysz spokojnie poradzi sobie na powierzchni bez podkładki). I teraz dochodzimy do sedna, bo taka konstrukcja umożliwia naturalne ułożenie dłoni, przypominające trzymanie długopisu lub joysticka, co eliminuje konieczność skręcania ramienia, zmniejszając napięcie mięśniowe i chroniąc przed bólem nadgarstka, zapalenia ścięgien oraz całej ręki. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się komfortem i pewnością, że korzystanie z myszki na stare lata nie spowoduje problemów zdrowotnych związanych ze stawami, np. zespołem cieśni nadgarstka. Po prostu całe przedramię układa się jak do uściśnięcia dłoni. I tutaj nie zapomniano o wyprofilowaniu z podparciem kciuka, a „gryzoń” powstał z myślą o osobach praworęcznych.
Wersja EMW-700 oferuje łączność radiową w taki sam sposób jak opisany wyżej, ale też poprzez protokół Bluetooth 4.2 (zasięg w obu przypadkach wynosi ok. 10 metrów). Takie rozwiązanie pozwala na jednoczesne połączenie z trzema urządzeniami i łatwe przełączanie się między nimi za pomocą jednego przycisku. Zakres czułości DPI obejmuje 1000, 1600 i 2400, a jej zmiana jest możliwa za pomocą dedykowanego przycisku. Model ten wyposażono również w zintegrowany akumulator litowo-jonowy z portem USB typu C, który można ładować za pomocą dołączonego kabla tego samego rodzaju. O poziomie naładowania poinformuje nas dioda LED, a energooszczędność zapewnia przełącznik włącz/wyłącz. Maksymalny czas pracy producent szacuje na 85 dni. Przełączniki klawiszowe Kaih gwarantują wysoką jakość działania, zaś dodatkowym atutem pozostaje z pewnością wielobarwne efektowne podświetlenie RGB u podstawy, które można regulować osobnym przyciskiem. Myszka jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Android 4.3 i nowszymi oraz iOS 13 i wyższymi.
Pamiętajmy na koniec, że wybór odpowiedniej myszki komputerowej to inwestycja w zdrowie i efektywność pracy. Niezależnie od tego, czy korzystamy z „gryzonia” do nauki, relaksu przy laptopie czy do edytowania służbowych programów, stanowi on podstawę wygodnej i produktywnej pracy.
Elektro-Koncept Kraków poszerza ofertę o system smart home Loxone
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.