Komunikaty PR

2 miliardy litrów skupionego mleka w 2021 r. w SM Mlekpol

2021-12-29  |  12:34
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl

Od wielu lat regularnie wzrasta skup mleka w SM Mlekpol. Tendencja ta utrzymała się również w 2021, to kolejny rekordowy rok. We wtorek, 28 grudnia, Spółdzielnia osiągnęła pułap dwóch miliardów litrów skupionego mleka. – To wielki sukces i piękny prezent w samej końcówce roku. Tak imponujący wynik został osiągnięty dzięki ciężkiej pracy blisko 9 tys. rolników-dostawców – informuje Edmund Borawski, Prezes Spółdzielni.

Każdego dnia do 13 zakładów w całej Polsce trafia ponad 5,5 milionów litrów mleka. Jeden z największych producentów nabiału w Polsce przetwarza surowiec na kilkadziesiąt produktów. Wyłącznie polskie mleko najwyższej jakości gwarantuje wyjątkowy i naturalny smak. Za to wysoko cenione są marki, takie jak: Łaciate, Milko, Mazurski Smak, Rolmlecz, Maślanka Mrągowska czy Białe.

Wyroby SM Mlekpol trafiają nie tylko na rodzimy rynek, ale także na eksport. Blisko 30% całej produkcji dostarczana jest do ponad 90 krajów na całym świecie, a kultowe mleko Łaciate dociera aż na 6 kontynentów. Obecnie Spółdzielnia współpracuje w granicach Unii Europejskiej, ale także z państwami Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Kraje takie jak Turcja, Azerbejdżan, Gruzja, Armenia czy Kazachstan to nowe kierunki współpracy, które bardzo dobrze rokują i dają perspektywę na dalsze, długotrwałe działania.

Rok 2021 w SM Mlekpol kończy się wielkim sukcesem – rekordem w skupie surowca, w postaci ponad 2 miliardów litrów skupionego mleka tylko z własnej bazy surowcowej z dynamiką 2,1% w stosunku do ubiegłego roku. Do tego wyniku przyczynił się nieustający rozwój Spółdzielni, ale przede wszystkim ciężka, sumienna praca jej członków.

Czterdzieści lat temu w powiecie grajewskim skupowano rocznie około 35 milionów litrów mleka, obecnie to ponad 200 milionów. Na początku lat 90. największe gospodarstwo rodzinne produkowało 60 tysięcy litrów mleka rocznie, teraz to blisko 3 mln litrów.

W mijającym roku do grona tzw. milionerów, czyli rolników sprzedających rocznie ponad milion litrów mleka dołączyło kolejnych 17 spółdzielców, co z pewnością przyczyniło się do rekordowego wyniku skupu. – Bardzo nas cieszy, że dzięki partnerskim warunkom współpracy, rolnicy zrzeszeni w SM Mlekpol mogą rozwijać i modernizować swoje gospodarstwa, inwestować w hodowlę, przez co zwiększać ilość surowca – tłumaczy Edmund Borawski, Prezes SM Mlekpol. – Rozpoczynający się kolejny rok stawia przed nami nowe wyzwania, ale dzięki współdziałaniu wszystkich dostawców, członków i pracowników Spółdzielni na pewno im sprostamy – dodaje.

Spółdzielnia działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Co roku podejmuje przedsięwzięcia z myślą o lokalnej społeczności i środowisku naturalnym. Kolejną, ważną realizowaną inwestycją jest magazyn wysokiego składowanie w Grajewie, który podniesie wydajność firmy, między innymi poprzez możliwość jeszcze sprawniejszego przygotowania produktów do dystrybucji, co znacząco skróci czas realizacji zamówień. Rozwijana jest także produkcja, co roku nowości poszerzają ofertę, zgodne z aktualnymi trendami i potrzebami konsumenckimi. Dzięki temu rośnie również sprzedaż, gdyż Polacy ufają polskim oraz znanym markom SM Mlekpol i chętnie sięgają po nie podczas zakupów. To wszystko sprawia, że ten czołowy producent nabiału w Polsce prężnie się rozwija, odnotowując co roku kolejne rekordy w skupie, przetwórstwie i sprzedaży produktów nabiałowych w Polsce i za granicą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2 Biuro prasowe
2024-06-28 | 11:00

Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2

Chociaż mleko A2A2 – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – nie jest jeszcze powszechnie dostępne w naszym kraju, dotychczasowe działania w ramach
Rolnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-18 | 11:45

Rolnictwo regeneratywne i niższy poziom emisji gazów cieplarnianych

CHICAGO, 13 czerwca 2024 – ADM (NYSE: ADM) i Bayer ogłosiły dziś rozszerzenie współpracy przewidującej wspólne działanie z rolnikami w celu dalszego rozwoju stosowania regeneratywnych praktyk rolniczych w Europie. W
Rolnictwo Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa
2024-06-14 | 07:59

Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa

„Muuuwimy o mlecznej rewolucji” (Moo’ving Dairy Forward) Nowy plan redukcji metanu w ramach ambicji Neutralności Emisyjnej (Net Zero) do 2050

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.