Komunikaty PR

Agrivi pozyskało 4 mln euro na rozwój oprogramowania dla rolników

2020-11-17  |  13:16
Biuro prasowe
Kontakt
Beata Krowicka
NBS Communications

Krucza 16/22
00-526 Warszawa
bkrowicka|nbs.com.pl| |bkrowicka|nbs.com.pl
511 917 929
nbs.com.pl
Do pobrania jpg ( 1.52 MB )

AGRIVI, działająca globalnie spółka z sektora agtech (nowoczesne rozwiązania informatyczne przeznaczone na potrzeby sektora rolnego), oferująca klientom zaawansowaną platformę do zarządzania gospodarstwami rolnymi, zapewniła sobie finansowanie w wysokości 4 mln euro w ramach rundy A projektu realizowanego przez bałkański fundusz venture capital South Central Ventures, Europejski Fundusz Inwestycyjny i Chorwacki Bank Odbudowy i Rozwoju. W finansowaniu udział również wzięły AgriTech Hub, polski fundusz venture capital oraz fundusze Fil Rouge Capital. Pozyskany kapitał umożliwi spółce AGRIVI skuteczniejsze konkurowanie w Polsce, na innych kluczowych rynkach europejskich i w Stanach Zjednoczonych.

Oprogramowanie AGRIVI to jeden z najbardziej wszechstronnych dostępnych na rynku systemów do zarządzania biznesem w sektorze agro. Platforma zapewnia obsługę informatyczną gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw rolno-spożywczych, ułatwiając prowadzenie zrównoważonej ekonomicznie i środowiskowo produkcji roślinnej. Produkty AGRIVI są dostępne w języku polskim i wspierają rozwój lokalnej gospodarki rolnej od 2018 roku.

– Ogromny postęp, który w ostatnim okresie poczyniliśmy, oraz wyjątkowi klienci, których obsługujemy to solidne podstawy do kolejnego etapu rozwoju naszej spółki. Jesteśmy wdzięczni funduszowi South Central Ventures, Europejskiemu Funduszowi Inwestycyjnemu, Chorwackiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju oraz funduszom Fil Rouge Capital i AgriTech Hub za wsparcie, którego nam udzielają w realizacji naszej globalnej misji cyfryzacji rolnictwa. Niedawne wydarzenia na świecie sprawiły, że społeczeństwa i władze państw z jeszcze większą uwagą przyglądają się kwestiom dotyczącym zaopatrzenia w żywność i funkcjonowania sektora rolnego. To sprawia, że zainteresowanie inwestorów spółką AGRIVI jest na tyle duże, że rozważamy rozszerzenie aktualnej rundy finansowania o ewentualne kolejne transakcje. Wielkość polskiego sektora agro i dynamika z jaką się rozwija, sprawiają, że traktujemy ten rynek jako jeden z najbardziej perspektywicznych. Planujemy dalsze rozszerzanie oferty i rozwój biznesu w Polsce – tłumaczy Matija Zulj, dyrektor generalny i założyciel AGRIVI.

– Platforma do zarządzania gospodarstwem rolnym AGRIVI, jest odpowiedzią na światowy trend, czyli digitalizację w obszarze rolnictwa. AGRIVI umożliwia analizę precyzyjnych danych, co jest szczególnie ważne dla branży. Istotnym elementem dla konsumentów jest także traceability, czyli możliwość sprawdzenia źródła pochodzenia produktu. W AgriTech Hub poszukujemy rozwiązań, które realnie usprawniają procesy w rolnictwie. AGRIVI oceniamy jako nie tylko praktyczne, ale też innowacyjne rozwiązanie, które pomoże w zarządzaniu produkcją. Cieszymy się również na współpracę z funduszami, które wspólnie z nami uwierzyły w AGRIVI i zainwestowały w platformę. Wierzymy, w dynamiczny rozwój spółki w najbliższym czasie z dużą szansą na globalny sukces – mówi Marcin Woźniak, Prezes Zarządu AgriTech Hub.

Runda finansowania, w ramach której spółka pozyskała nowe środki, przypadła na wyjątkowy okres w historii AGRIVI: liczba klientów spółki dynamicznie rośnie, na kluczowe kierownicze stanowiska powoływane są nowe osoby, a w nadzwyczajnych okolicznościach, które zwróciły uwagę świata na kwestie związane z produkcją żywności i prowadzeniem gospodarstw rolnych, poprawia się rozpoznawalność spółki na rynku i jej dynamika wzrostu. Badania rynkowe, prowadzone przez uznane organizacje zajmujące się analizowaniem rozwoju tego sektora, pozycjonują AGRIVI wśród światowych liderów w branży oprogramowania do zarządzania gospodarstwami rolnymi. Portfel klientów spółki powiększył się niedawno o takie marki jak Nestle, Driscoll’s, Kimberly-Clark i BNP Paribas. Globalna firma konsultingowa EY rekomenduje rządom państw produkty oferowane przez AGRIVI jako rozwiązania pozwalające osiągnąć znaczące efekty w krótkim czasie, skutkujące pożądanymi rezultatami w zakresie zrównoważonej produkcji żywności w skali lokalnej oraz zmniejszeniem wpływu na klimat na poziomie krajowym.

– AGRIVI poczyniła imponujące postępy od czasu naszej pierwszej inwestycji w tę spółkę w 2016 r.: zajmuje ona obecnie istotne miejsce na globalnej mapie czołowych firm z sektora agtech, oferując jedną z wiodących platform do zarządzania gospodarstwami rolnymi. Niezmiernie cieszę się również z faktu, że Europejski Fundusz Inwestycyjny zwrócił uwagę na ten podmiot i podjął decyzję o wzięciu udziału w naszej pierwszej realizowanej wspólnie inwestycji bezpośredniej. Jestem przekonany, że środki pozyskane w ramach tej rundy finansowania umożliwią AGRIVI przyspieszenie działań w wielu obszarach biznesowych, a tym samym przełożą się na korzystne zmiany ułatwiające wywarcie globalnego wpływu na produkcję zdrowej żywności – tłumaczy Jure Mikuz, główny inwestor w ramach rundy A finansowania i partner zarządzający funduszu South Central Ventures.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: NBS Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie Biuro prasowe
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę
Rolnictwo Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
2024-10-29 | 14:00

Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ

Współczesne rolnictwo stale poszukuje rozwiązań, które jednocześnie zwiększają plonowanie upraw i są przyjazne dla środowiska. Na tym tle wyróżnia się technologia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.