Komunikaty PR

Agrivi pozyskało 4 mln euro na rozwój oprogramowania dla rolników

2020-11-17  |  13:16
Biuro prasowe
Kontakt
Beata Krowicka
NBS Communications

Krucza 16/22
00-526 Warszawa
bkrowicka|nbs.com.pl| |bkrowicka|nbs.com.pl
511 917 929
nbs.com.pl
Do pobrania jpg ( 1.52 MB )

AGRIVI, działająca globalnie spółka z sektora agtech (nowoczesne rozwiązania informatyczne przeznaczone na potrzeby sektora rolnego), oferująca klientom zaawansowaną platformę do zarządzania gospodarstwami rolnymi, zapewniła sobie finansowanie w wysokości 4 mln euro w ramach rundy A projektu realizowanego przez bałkański fundusz venture capital South Central Ventures, Europejski Fundusz Inwestycyjny i Chorwacki Bank Odbudowy i Rozwoju. W finansowaniu udział również wzięły AgriTech Hub, polski fundusz venture capital oraz fundusze Fil Rouge Capital. Pozyskany kapitał umożliwi spółce AGRIVI skuteczniejsze konkurowanie w Polsce, na innych kluczowych rynkach europejskich i w Stanach Zjednoczonych.

Oprogramowanie AGRIVI to jeden z najbardziej wszechstronnych dostępnych na rynku systemów do zarządzania biznesem w sektorze agro. Platforma zapewnia obsługę informatyczną gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw rolno-spożywczych, ułatwiając prowadzenie zrównoważonej ekonomicznie i środowiskowo produkcji roślinnej. Produkty AGRIVI są dostępne w języku polskim i wspierają rozwój lokalnej gospodarki rolnej od 2018 roku.

– Ogromny postęp, który w ostatnim okresie poczyniliśmy, oraz wyjątkowi klienci, których obsługujemy to solidne podstawy do kolejnego etapu rozwoju naszej spółki. Jesteśmy wdzięczni funduszowi South Central Ventures, Europejskiemu Funduszowi Inwestycyjnemu, Chorwackiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju oraz funduszom Fil Rouge Capital i AgriTech Hub za wsparcie, którego nam udzielają w realizacji naszej globalnej misji cyfryzacji rolnictwa. Niedawne wydarzenia na świecie sprawiły, że społeczeństwa i władze państw z jeszcze większą uwagą przyglądają się kwestiom dotyczącym zaopatrzenia w żywność i funkcjonowania sektora rolnego. To sprawia, że zainteresowanie inwestorów spółką AGRIVI jest na tyle duże, że rozważamy rozszerzenie aktualnej rundy finansowania o ewentualne kolejne transakcje. Wielkość polskiego sektora agro i dynamika z jaką się rozwija, sprawiają, że traktujemy ten rynek jako jeden z najbardziej perspektywicznych. Planujemy dalsze rozszerzanie oferty i rozwój biznesu w Polsce – tłumaczy Matija Zulj, dyrektor generalny i założyciel AGRIVI.

– Platforma do zarządzania gospodarstwem rolnym AGRIVI, jest odpowiedzią na światowy trend, czyli digitalizację w obszarze rolnictwa. AGRIVI umożliwia analizę precyzyjnych danych, co jest szczególnie ważne dla branży. Istotnym elementem dla konsumentów jest także traceability, czyli możliwość sprawdzenia źródła pochodzenia produktu. W AgriTech Hub poszukujemy rozwiązań, które realnie usprawniają procesy w rolnictwie. AGRIVI oceniamy jako nie tylko praktyczne, ale też innowacyjne rozwiązanie, które pomoże w zarządzaniu produkcją. Cieszymy się również na współpracę z funduszami, które wspólnie z nami uwierzyły w AGRIVI i zainwestowały w platformę. Wierzymy, w dynamiczny rozwój spółki w najbliższym czasie z dużą szansą na globalny sukces – mówi Marcin Woźniak, Prezes Zarządu AgriTech Hub.

Runda finansowania, w ramach której spółka pozyskała nowe środki, przypadła na wyjątkowy okres w historii AGRIVI: liczba klientów spółki dynamicznie rośnie, na kluczowe kierownicze stanowiska powoływane są nowe osoby, a w nadzwyczajnych okolicznościach, które zwróciły uwagę świata na kwestie związane z produkcją żywności i prowadzeniem gospodarstw rolnych, poprawia się rozpoznawalność spółki na rynku i jej dynamika wzrostu. Badania rynkowe, prowadzone przez uznane organizacje zajmujące się analizowaniem rozwoju tego sektora, pozycjonują AGRIVI wśród światowych liderów w branży oprogramowania do zarządzania gospodarstwami rolnymi. Portfel klientów spółki powiększył się niedawno o takie marki jak Nestle, Driscoll’s, Kimberly-Clark i BNP Paribas. Globalna firma konsultingowa EY rekomenduje rządom państw produkty oferowane przez AGRIVI jako rozwiązania pozwalające osiągnąć znaczące efekty w krótkim czasie, skutkujące pożądanymi rezultatami w zakresie zrównoważonej produkcji żywności w skali lokalnej oraz zmniejszeniem wpływu na klimat na poziomie krajowym.

– AGRIVI poczyniła imponujące postępy od czasu naszej pierwszej inwestycji w tę spółkę w 2016 r.: zajmuje ona obecnie istotne miejsce na globalnej mapie czołowych firm z sektora agtech, oferując jedną z wiodących platform do zarządzania gospodarstwami rolnymi. Niezmiernie cieszę się również z faktu, że Europejski Fundusz Inwestycyjny zwrócił uwagę na ten podmiot i podjął decyzję o wzięciu udziału w naszej pierwszej realizowanej wspólnie inwestycji bezpośredniej. Jestem przekonany, że środki pozyskane w ramach tej rundy finansowania umożliwią AGRIVI przyspieszenie działań w wielu obszarach biznesowych, a tym samym przełożą się na korzystne zmiany ułatwiające wywarcie globalnego wpływu na produkcję zdrowej żywności – tłumaczy Jure Mikuz, główny inwestor w ramach rundy A finansowania i partner zarządzający funduszu South Central Ventures.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: NBS Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty Biuro prasowe
2025-03-12 | 06:00

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Resort rolnictwa zapowiedział kontynuację dofinansowywania ubezpieczenia zwierząt gospodarskich od chorób zakaźnych, rozpoczętego w 2025 roku. Dopłata ponownie wyniesie 70
Rolnictwo Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
2024-12-17 | 14:00

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

Jedna z najnowocześniejszych instalacji rolniczych w kraju - magazyn zbożowy w Goli k. Gostynia w woj. wielkopolskim należący do gospodarstwa Top Farms Wielkopolska,
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Kongres Rady Podatkowej

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie

Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.

Przemysł

Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.

Konsument

Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.