Komunikaty PR

EFR 2022 – jak kształtuje się przyszłość polskiego rolnictwa

2022-05-17  |  18:35
Biuro prasowe

30 czerwca br. odbędzie się IV Europejskie Forum Rolnicze w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie. Podczas konferencji z udziałem polityków, ekspertów i  praktyków z różnych dziedzin związanych z wsią i rolnictwem z całej Polski i Europy, poruszone zostaną najbardziej aktualne zagadnienia dot. sytuacji w rolnictwie w Unii Europejskiej. Forum będzie także okazją do tego, aby omówić wyzwania przed jakimi stoją rolnicy w związku z aktualną sytuacją geopolityczną.

 

Europejskie Forum Rolnicze od kilku ostatnich lat ma istotny wpływ na kształtowanie krajobrazu polskiej wsi. To platforma wymiany doświadczeń, idei, wiedzy i dobrych praktyk z obszaru rolniczego, organizowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Agro Promotion. EFR to także miejsce spotkań i merytorycznych dyskusji na temat kluczowych wyzwań dla branży rolno-spożywczej, corocznie organizowane w Jasionce k. Rzeszowa. W tym roku, ze względu na aktualną sytuację geopolityczną, IV Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się w formie konferencji 30 czerwca br. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie.

 

Uczestnicy Europejskiego Forum Rolniczego spróbują poszukać odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące przyszłości rolnictwa:

  • Jakie wyzwania stoją przed rolnictwem europejskim w obliczu wojny w Ukrainie?
  • Jak będzie wyglądał handel produktami rolno-spożywczymi w najbliższym czasie?
  • Co dalej z Europejskim Zielonym Ładem?
  • Co z bezpieczeństwem żywności?

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministrowie rolnictwa z Polski i krajów Unii Europejskiej, przedstawiciele rządu, organizacji producenckich oraz wiodących instytucji handlowych krajowych i zagranicznych. Rozwinięciem debat będą tematyczne panele dyskusyjne nt. nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie, reformy systemu ubezpieczeń rolniczych czy cyfryzacji obszarów wiejskich.

 

Polscy rolnicy i mieszkańcy wsi stoją dzisiaj przed wieloma poważnymi wyzwaniami. Za nami okres dwuletniej pandemii, na którą nałożyła się rosnąca inflacja i wojna w Ukrainie. Konsekwencją nowej sytuacji geopolitycznej są m.in. sankcje gospodarcze nałożone na surowce z Rosji. Nowa rzeczywistość wymaga wprowadzenia nowych rozwiązań, szybszych decyzji i zmian ustawodawczych – wszystkim tym zagadnieniom przyjrzymy się podczas czerwcowego spotkania. Przyszło nam gospodarować w czasach trudniejszych niż dotąd. Nie tylko polskie, ale i światowe rolnictwo wystawione zostało na ciężką próbę na skutek współczesnych zmian klimatycznych oraz uwarunkowań społeczno-ekonomicznych i politycznych. Z naszymi gości porozmawiamy o tym, jaka przyszłość kształtuje się dla europejskiego rolnictwa w kontekście zachodzących zjawisk – mówi Krzysztof Podhajski, Prezes Zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

 

W trakcie Forum zostanie także wręczona Nagroda im. Józefa Ślisza, przyznawana organizacjom bądź osobom wyróżniającym się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich. Program Forum na stronie: https://www.forum-jasionka.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie Biuro prasowe
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę
Rolnictwo Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
2024-10-29 | 14:00

Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ

Współczesne rolnictwo stale poszukuje rozwiązań, które jednocześnie zwiększają plonowanie upraw i są przyjazne dla środowiska. Na tym tle wyróżnia się technologia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.