Europejskie Forum Rolnicze już 17-18 marca 2022 r.
Znamy datę jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej – Europejskie Forum Rolnicze, organizowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Agro Promotion - odbędzie się w dniach 17-18 marca 2022 roku. Już po raz czwarty przedstawiciele polskiej oraz międzynarodowej polityki spotkają się z rolnikami, przetwórcami i producentami rolnymi, a także samorządowcami i ekspertami, aby rozmawiać o największych wyzwaniach stojących przed rolnictwem i obszarami wiejskimi. Tematy przewodnie przyszłorocznej edycji Forum to nowa perspektywa Wspólnej Polityki Rolnej w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu oraz wizja rozwoju krajowego handlu rolno-spożywczego.
Europejskie Forum Rolnicze to doroczna okazja do spotkań i rozmów - w jednym miejscu
- przedstawicieli rządu, Komisji Europejskiej, największych firm z sektora rolniczego i spożywczego, rolników, producentów, przetwórców, dystrybutorów i handlowców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, instytutów naukowych, organizacji oraz instytucji branżowych z całej Europy. To także możliwość zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami dedykowanymi produkcji rolnej.
IV Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się w dniach 17-18 marca 2022 r., w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. Głównym punktem wydarzenia będzie debata nt. nowej perspektywy finansowej Wspólnej Polityki Rolnej, zwłaszcza w odniesieniu do Europejskiego Zielonego Ładu i walki ze zmianami klimatycznymi.
W dyskusji wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz ministrowie rolnictwa z Polski
i krajów Unii Europejskiej. W drugim dniu Forum kluczowa debata poświęcona będzie możliwościom rozwoju handlu polskimi produktami rolno-spożywczymi. Wśród panelistów znajdą się przedstawiciele rządu, organizacji producenckich oraz wiodących instytucji handlowych krajowych i zagranicznych.
W programie konferencji przewidziano również tematyczne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów branży rolno-spożywczej, przedstawicieli świata nauki, organizacji branżowych oraz firm związanych
z sektorem. Obok dyskusji prezentowane będą nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa, przetwórstwa, produkcji i handlu rolniczego.
– Już dziś zapraszamy do uczestnictwa oraz współtworzenia kolejnej edycji Europejskiego Forum Rolniczego. Tradycyjnie porozmawiamy o problemach, nadziejach i wyzwaniach stojących przed polskim i europejskim rolnictwem. Dwudniowemu forum towarzyszyć będą spotkania biznesowe dotyczące bieżących zagadnień związanych z rynkiem rolno-spożywczym oraz międzynarodową wymianą towarów. W dyskusjach wiele miejsca poświęcimy temu, co najbardziej dzisiaj definiuje ten sektor – nowemu kształtowi WPR, zmianom, jakie wymusi Europejski Zielony Ład, nowym technologiom oraz trendom zachodzącym w polskim rolnictwie – mówi Krzysztof Podhajski, Prezes Zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora Forum.
W poprzednich edycjach w ramach ekspozycji wystawienniczych swoje produkty i usługi zaprezentowało kilkadziesiąt firm i instytucji z sektora rolno-spożywczego. Wśród gości i prelegentów Forum byli przedstawiciele polskiej oraz europejskiej polityki, m.in. Mateusz Morawiecki – prezes Rady Ministrów RP, Phil Hogan – były komisarz UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jerzy Buzek
– przewodniczący Komisji ds. Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego, byli Ministrowie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Jurgiel i Jan Krzysztof Ardanowski oraz Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Bezpłatna rejestracja na wydarzenie rozpocznie się w styczniu 2022 roku za pośrednictwem formularza na stronie www.forum-jasionka.pl/rejestracja.
***
Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej
i międzynarodowej polityki oraz ekspertów. To również niepowtarzalna okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Forum gromadzi ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.
Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.
SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.