Komunikaty PR

Kolejny sezon z nowym kombajnem lub sieczkarnią

2021-05-31  |  11:37
Biuro prasowe

W dobie pandemii branża rolnicza jest jedną z tych, których funkcjonowanie nie może być zatrzymane. Dzieje się tak ze względu na to, że zaspokaja ona podstawowe potrzeby ludzi poprzez dostarczanie żywności. Co więcej, potrzeba wyżywienia świata i odpowiedzialność spoczywająca na rolnikach sprawia, że aby prowadzić działalność w sposób maksymalnie wydajny, muszą oni sięgać po nowoczesne maszyny, które powinny charakteryzować się też niezawodnością, długowiecznością i komfortem. Jednak decyzja o zakupie kombajnów i sieczkarni, które spełniają wszystkie te kryteria to spora inwestycja. Dlatego tak ważne jest elastyczne finansowanie zakupu maszyny, co daje właścicielom szansę na zakup nowoczesnego sprzętu, nawet gdy nie prowadzą oni największych przedsiębiorstw.

 

Finansowanie fabryczne to niższe koszty finansowania..

Zakup kombajnu czy sieczkarni to ważna inwestycja dla każdego gospodarstwa. Jednym z najczęstszych oczekiwań jest wówczas jak najmniejszy koszt finansowania nowej maszyny. Najniższe koszty są związane z tzw. „programami 0% odsetek”, które gwarantuje finansowanie fabryczne. Klienci mają możliwość wyboru między programem z niższym wkładem własnym: 4 x 25% lub dłuższym pięcioletnim okresem z odsetkami 0% przy wyższym wkładzie własnym.

 

... oraz możliwość indywidualnie dobranych rozwiązań

Spłatę rat kredytu bądź leasingu fabrycznego można elastycznie i indywidualnie zaplanować, biorąc pod uwagę specyfikę danego gospodarstwa, sezonowość przychodów, pozostałe koszty, które trzeba ponieść prowadząc biznes.

- Wielu klientów oczekuje teraz większej stabilności w trakcie spłaty pożyczki. Dla nich przygotowaliśmy możliwość spłaty w oparciu o stałą stopę oprocentowania, która gwarantuje niezmienność wysokości rat przez cały okres finansowania. Znajomość potrzeb naszych klientów i indywidualne planowanie przy kalkulacji każdej oferty to często największa przewaga oferty finansowania fabrycznego – komentuje Paulina Anikowska z John Deere Financial.

 

Kup teraz, spłacaj po dwóch sezonach żniwnych

Ten program skierowany jest przede wszystkim do właścicieli gospodarstw, którzy chcą odroczyć spłatę rat. Wybierając tę opcję wystarczy wnieść 15% wkładu własnego, a do startu spłaty kapitału przystąpić dopiero po dwóch sezonach żniwnych, czyli po upływie 18 miesięcy od podpisania umowy. W tym czasie, dzięki pracy nowych maszyn, rolnik może już gromadzić większy kapitał, którym w przyszłości spłaci inwestycję. To samo rozwiązanie jest dostępne dla ciągników John Deere (seria 6-8).

 

Rata balonowa – czyli niski koszt użytkowania

Coraz więcej rolników w Polsce szuka możliwości związanych z wynajmem maszyny lub jak najniższym kosztem użytkowania w ciągu kilku lat jej pracy. Odpowiedzią na te potrzeby może być pożyczka z ratą balonową – czyli największą ratą (zwykle ok. 40%) zostawioną na koniec okresu spłaty.

- Dzięki końcowej racie balonowej, raty w trakcie użytkowania kombajnu są relatywnie znacznie niższe – tłumaczy Paulina Anikowska.  - Na koniec trwania pożyczki, kiedy klientowi pozostaje do spłaty 40%, tzw. „balon”, może rozłożyć go na kolejny okres spłaty, może też jednak porozumieć się wcześniej ze swoim dealerem i zamiast spłacać ratę balonową, ustalić odbiór używanego kombajnu w rozliczeniu i zakup kolejnej, nowej maszyny. To ciekawe rozwiązanie dla rolników, którzy chcą co kilka lat wymieniać kombajny na nowe i biznesowo funkcjonować z niskim kosztem użytkowania maszyny.

 

Leasing – głównie dla prowadzących działalność

Z leasingu najchętniej skorzystają rolnicy prowadzący działalność gospodarczą, nie korzystający z dotacji unijnych. Jest to rozwiązanie, którepozwala na odpisanie całej raty leasingu od kosztów uzyskania przychodu. Finansowanie fabryczne także oznacza niższe koszty leasingowe i możliwość indywidualnie dobranego harmonogramu spłaty rat.

Kupno nowoczesnych maszyn, które usprawnią to duża inwestycja, jednak może ona przynieść duże zyski dla gospodarstwa.

– Główną zaletą jest wydajność. Przykładowo druga generacja kombajnów John Deere T670 produkowana od 2016 r. została tak zaprojektowana, by przy szerokości zespołu żniwnego do 10,5 m móc zagwarantować zbiór na poziomie 50 ton ziarna na godzinę (w przypadku kukurydzy nawet 80 t). Inną przyczyną może być oszczędność czasu związana ze wszystkimi czynnościami, jakie należy wykonywać przy codziennej pracy kombajnu, czyli np. rozładunku ziarna. Dla kombajnów serii S pojemny zbiornik ziarna na poziomie 14 100 l pozwala na ekspresowy rozładunek 135 l/s. Ponadto zbiornik paliwa o pojemności 1250 l, dostęp do wszystkich korków czy chłodnicy od strony pomostu silnika znacznie ułatwiają obsługę - podsumowuje Bartosz Białas, kierownik marketingu John Deere Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie Biuro prasowe
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę
Rolnictwo Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
2024-10-29 | 14:00

Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ

Współczesne rolnictwo stale poszukuje rozwiązań, które jednocześnie zwiększają plonowanie upraw i są przyjazne dla środowiska. Na tym tle wyróżnia się technologia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.